KZ_logo1

7 nejzdravějších sportů, které musíte vyzkoušet

17.10.2019

Sport výrazně podpoří vaši cestu za ideální postavou. Navíc zlepšujete fyzickou kondici a zvyšujete své sebevědomí. Pokud nevíte, jaké cvičení je pro vás to pravé, zaměřte se na sporty, které patří mezi nejzdravější. Tyto sporty zvyšují sílu, podporují tvorbu svalů, spalují kalorie a posilují vaše srdce.

1) Plavání

O plavání je známo, že se hodí pro sportovce, ale také pro děti, seniory a lidi s vyšší váhou nebo problémy s pohybovým aparátem. Plavání nezatěžuje klouby, zlepšuje výdrž srdce a zvyšuje kapacitu plic. Posiluje svaly celého těla a pomáhá udržet ideální váhu. V letní sezóně plavte venku, v zimě si užijte krytý bazén. Pokud máte bazén doma, přemýšlejte o jeho zastřešení, kdy budete moct plavat až 10 měsíců v roce. Velkou výhodou tohoto sportu je také to, že k plavání nic moc nepotřebujete, stačí vám jen ručník a plavky.

2) Jízda na kole

Na seznamu zdravých sportů naleznete jízdu na kole. Vybrat si můžete z cyklistiky, která se dá provozovat téměř všude. Doma využijete rotoped, na kterém šlapete za každého počasí, v jakoukoliv denní nebo večerní hodinu a navíc u oblíbeného seriálu nebo filmu. Pro ty, kteří chtějí zhubnout rychleji a zvýšit svou fyzickou kondici, je ideální spinning. Jízda na kole v rytmu hudby pálí kalorie, omlazuje mozek a navíc vyplavuje endorfiny – hormony štěstí.

3) Běh

Dalším sportem, který posiluje nejen svaly, ale i činnost srdce, je běh. Běh se doporučuje lidem, kteří mají nižší váhu, aby příliš nepřetěžovali klouby. Pokud chcete začít běhat i s vyšší váhou, vyhněte se tvrdým a asfaltovým povrchům. K běhu si vybírejte lesní cesty, případně pole nebo jiné přírodní trasy. Běh vás kromě fyzické kondice dokáže udržet v psychické pohodě. Investujte do kvalitních běžeckých bot a s vhodným funkčním oblečením běhejte celoročně. Velkou výhodou tohoto sportu je možnost provozovat jej téměř kdekoliv. Běhejte v lese, v parku, na dovolené nebo třeba ve fitness centru na běžícím páse.

4) Tenis

Nejvhodnějším aerobním pohybem je tenis. Ten patří dokonce mezi nejvhodnější sporty pro rychlé spálení kalorií. U tenisu zapracujete hlavně na zvýšení své síly a podpoření fyzické kondice. U tohoto sportu však často řešíte problém s místem. Mnohdy je zapotřebí rezervovat si tenisové kurty dostatečně dopředu a navíc platit za pronájem. Pořízení kvalitní tenisové rakety také není nejlevnější záležitostí. Ve vyšším věku je tento sport otázkou dobrého zdravotního stavu, v případě potřeby se poraďte se svým praktickým lékařem.

5) Veslování

Pro posílení zádového svalstva a středu těla je ideální veslování. Vyzkoušejte veslovací trenažér ve fitness centru nebo si jej pořiďte domů. Veslovat můžete samozřejmě i na vodě, ve vodáckém kurzu, případně na lekci s přáteli. Jedná se o skvělý způsob, jak rychle zhubnout a vytvarovat křivky těla.

6) Jóga

Jóga patří mezi nejoblíbenější a nejzdravější sporty vůbec. Po celém světě ji cvičí nepřeberné množství lidí, od mladých až po starší generaci. Ke cvičení jógy nepotřebujete nic než pohodlné oblečení, případně měkký koberec nebo podložku. Je na vás, zda si zaplatíte kurzy jógy, budete docházet na lekce v oblíbeném cvičebním centru nebo si zvolíte cvičení v pohodlí svého domova. Vždy dbejte na správnou techniku prováděných cviků, myslete na pravidla dýchání a nikdy v józe nedělejte nic, co by vás bolelo. Výhodou tohoto cvičení je posílení těla a duše zároveň.

7) Chůze

Nejjednodušším a zároveň nejpřirozenějším pohybem je chůze. Přesto na ni v dnešní zrychlené době lidé zapomínají. Sami se zamyslete nad tím, jak často chodíte pěšky, zda jezdíte výtahem, autem i do blízkého obchodu a MHD až téměř k domu. Zkuste párkrát vysednout o jednu až dvě zastávky dřív a projděte se domů. Udělejte první krok ke svému zdraví, zbavte se stresu, úzkosti a užijte si okolní přírodu.

Jaký sport vás nejvíc láká? Který rozhodně vyzkoušíte?

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář