KZ_logo1

7 rad, jak na randění po rozvodu

14.11.2019

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme. Ať je důvod jakýkoliv, kdysi šťastné manželství končí rozvodem a my se znovu po letech ocitáme mezi nezadanými lidmi. A jak si rok s rokem podává ruku, najednou jsme znovu připraveni začít s randěním.

Kdy je optimální čas začít znovu randit?

Říká se, že člověk by měl být sám alespoň polovinu svého předchozího vztahu. Opět však jde o generalizaci nemožného. Každý z nás je jiný, i proto neexistuje žádná obecná pravda. 

Někdo je připraven randit po týdnu, někdo po dvou letech. Záleží na intenzitě vztahu, na důvodu rozvodu, zda jsme s koncem vypořádání, kolik času bychom chtěli strávit sami a na mnoha dalších faktorech. Proto byste se měli řídit pocitově. 

Pokud někde v sobě cítíte, že jste na nový vztah připravení a chcete se vrátit na starou kdysi vyjetou kolej a znovu prožít vzrušení i frustraci z randění, pusťte se do toho. Jestli v sobě ale máte spoustu nedořešených věcí, raději se do nových vztahů nepouštějte. Mohly by totiž skončit fiaskem.

Buďte optimistka

Nepřemýšlejte nad tím, zda nová láska do vašeho života znovu zavítá. Ne. Získejte jistotu, že se tak stane. Otázka, kterou byste si měli klást, je „kdy“.

Vyjasněte si, co očekáváte od partnera

Možná jste byla vdaná za nevěrníka nebo narcistu. Možná jste se jednoduše nepohodli více než stokrát a už toho bylo dost. Identifikujte, co přesně vám na partnerovi vadilo a co byste chtěla, aby tomu novému nechybělo. Tak se můžete konečně začít soustředit na ty správné muže.

Svěřte se někomu blízkému, že plánujete randit

Začátky nikdy nejsou jednoduché. Ani v případě, že už s randěním máte minulé zkušenosti. První nezdařené pokusy vás velmi snadno mohou odradit. Proto se nebojte svěřit blízké přítelkyni, rodičům či dětem. Možná budete překvapená, kolik opory vám poskytnou.

Nesuďte lidi příliš povrchně

Samozřejmě, atraktivita je důležitá. A ne, k přitažlivosti se nemůžete přinutit. Člověk se vám nemusí javit jako přitažlivý jenom proto, že to tak chcete. Nicméně, někdy umí být život tak trochu ironický. Proto se nedivte, pokud se „pan Vyvolený“ na vašem prahu zjeví v tak trochu jiném balení, než jste si představovaly. Možná bude o něco menší, vyšší, mohutnější nebo štíhlejší. Důležité je ale nitro člověka, proto se nevzdávejte.

Získejte zpět ztracené sebevědomí

Po rozvodu si mnohé ženy procházejí těžkou fází. Mladé a pošetilé časy zmizely kdesii v nenávratnu a přiznejme si – čelit selhání a pohledům společnosti je stresující a často ponižující. 

Jak tedy vystoupit z kruhu deprese a přestat se konečně vinit za konec vztahu? 

Důležité je znovu objevit samu sebe. Zjistěte, co vás baví. Možná to bude dobrovolnictví, vyšívání nebo tanec. Vystupujte ze své komfortní zóny. Kupte si permanentku do posilovny a začněte pracovat na své postavě, najděte si nové záliby a přátele. Život je plný vzrušení, stačí se jen otevřít příležitostem.

Nová očekávání by měla být rozumná

Nečekejte, že nový vztah nebude výzvou a s novým partnerem nebudete řešit žádné problémy. Také se vyhněte tomu, abyste ho porovnávali se svým bývalým manželem. A pokud k tomu náhodou v hlavě sklouznete, určitě nic neříkejte nahlas. Chybou bývá také to, že si někdy myslíme, že stačí napravit chyby, na které si stěžovali naši bývalí partneři a vše bude v pořádku. Jde však o nesmysl. Nový vztah má zcela nová pravidla.

Buďte upřímná o své minulosti

Nebalamuťte lidí a nelžete o tom, kým jste. Ani přes internet, ani osobně. Pamatujte si, že pravda vždy vyjde najevo. Navíc, určitě nechcete, aby se potenciální partner zamiloval do představy a ne do vás. Také je lepší hledat člověka, se kterým sdílíte hodnoty. Vztah dvou podobných lidí má totiž vyšší šance na úspěch.

Neklesejte na duchu, pokud první rande nebude podle vašich představ. To vůbec nevadí. Také se neupínejte na prvního chlapa, se kterým si zajdete na sklenici vína. Jděte na rande s více muži a poznejte své preference. 

A nedělejte si těžkou hlavu ani s emocemi. Možná u vás bude převládat nervozita, vzrušení nebo strach. Všechno je to zcela přirozené, a proto na sebe nebuďte tvrdá. Chovejte se k sobě jako ke své nejlepší přítelkyni. I jí byste projevili soucit a poradili jí, aby byla trpělivá.

deti a životní prostředí

3 tipy, jak naučit děti pečovat o planetu

Chceme-li, aby nám naše planeta ještě chvíli sloužila, musíme…
úklid domácnosti

7 uklízecích triků, aby vás návštěva nepřekvapila

Neuklizené bydlení, nenachystané občerstvení a návštěva téměř za dveřmi?…
žena s knihou

Co vás čtení naučí o reálném životě

Patříte mezi knihomoly a kniha je vaším společníkem téměř…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

jak se rozejít

Jak se citlivě rozejít s partnerem a neublížit víc, než je nutné?

Když vztah nefunguje tak, jak má, a přináší víc…
partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…
pár

Rozchod: Jak se vyrovnat s rozchodem?

Rozchod je nepříjemný. A je úplně jedno, jestli se…

Související příspěvky

Zanechte komentář