KZ_logo1

7 uklízecích triků, aby vás návštěva nepřekvapila

24.1.2020

Neuklizené bydlení, nenachystané občerstvení a návštěva téměř za dveřmi? Taková situace už  určitě potkala nejednoho z nás. Jak se v takovém případě zachovat a pomoct si jednoduchými uklízecími triky? Inspirujte se a nenechte se stresovat neobvyklými situacemi!

1) Používejte ruční vysavač

Součástí vašeho bydlení by určitě měl být vysavač. Kromě velkého vysavače, který se používá při úklidu celé domácnosti, si však pořiďte i menší ruční vysavač. V současné době je na trhu velké množství spotřebičů a určitě si vyberete takový, který vám bude vyhovovat svou velikostí, designem a také praktickou stránkou. V ideálním případě zvolte nabíjecí vysavač, se kterým uklidíte například i auto.

Ruční vysavač je praktickým pomocníkem, pokud čekáte návštěvu, která se ohlásila několik desítek minut před svým příchodem. Místa, která jsou nejkritičtější tak vysajete rychle a pohodlně bez toho, aniž byste museli po bytě stěhovat velký vysavač nebo tahat za sebou elektrický kabel. Navíc se ruční vysavač hodí, pokud něco nečekaně vysypete nebo rozbijete, chcete se zbavit drobků pod stolem nebo třeba v posteli.

2) Uklízejte pravidelně

Pravidelný úklid vám velmi ulehčí situaci, když přijde nečekaná návštěva. Rozhodně nemusíte mít vždy bydlení jako ze škatulky, ale takové týden nemyté nádobí ve dřezu není nic příjemného ani pro vás, natožpak pro návštěvu. Velký problém je také „zažraná“, dlouhodobě neuklízená špína, které se jen tak rychle nezbavíte. Navíc, pokud budete uklízet pravidelně, nebudete muset dělat jednou za měsíc velký úklid. Klidně stačí uklidit každý týden, například v sobotu dopoledne, a poté tento pořádek už jen udržovat.

3) Mějte vždy plán úklidu

Ať už se jedná o pravidelný nebo nečekaný úklid před návštěvou, tak vždy mějte plán, ve kterém budou veškeré podrobnosti, i včetně časových možností. Pokud víte, že návštěva přijde za 20 minut, rozdělte si práci tak, abyste stihli všechno, co je pro vás důležité. Ukliďte nádobí, ustelte postel, připravte obývací pokoj k posezení a vytřete zem. V ideálním případě pak dejte vychladit víno nebo pivo a pokud nemáte právě nakoupeno nebo uvařeno, tak se nebojte objednat například pizzu.

4) Začínejte od nejhoršího

Tato rada určitě platí nejen při úklidu, ale také při práci nebo při dalších činnostech, se kterými se denně potýkáme. Vždy začínejte od toho nejhoršího. Pokud nejdřív uděláte náročnou, zdlouhavou a nepříjemnou práci, tak se vám ten zbytek bude dělat mnohem snadněji a půjde vám to od ruky. Tím, že začnete od nejhoršího, zamezíte tomu, aby se návštěva zděsila například hory nádobí a nedojedeného jídla, které už začíná být trochu životu nebezpečné.

5) Pořádek zvenčí, nepořádek uvnitř

Při ohlášení nečekané návštěvy se určitě nepouštějte do generálního úklidu skříně nebo třídění šatníku. Snažte se v tuto chvíli uklidit tak trochu „na oko“. Tedy nepořádek v šuplíku, ve skříni nebo třeba v komoře vám nebude nikdo kontrolovat, ale špinavou zem, neustlanou postel nebo skvrny na ubruse budou vidět hned na první pohled. Ukliďte tedy rychle, klidně povrchně, a po odchodu návštěvy se pusťte do většího a pořádného úklidu.

6) Uvědomte si, kolik času úklid zabere

Přemýšlejte také nad tím, kolik času vám úklid zabere. Pokud čekáte návštěvu tak se rozhodně nepouštějte do něčeho, co nezvládnete dokončit. Raději si spočítejte, kolik máte času a vyberte například jen jednu činnost. Není nic horšího než když vás návštěva zastihne uprostřed úklidu a nedodělané práce.

7) Koupelna a kuchyň na prvním místě

Pokud nevíte, kterou částí bydlení při úklidu začít, tak vždy začínejte koupelnou a toaletou. Buďte si jistí, že alespoň jeden váš blízký nebo kamarád, který vás navštíví, zavítá právě na toto místo. Zároveň určitě budete připravovat pohoštění, takže by měla být uklizená i kuchyň.

Znáte další tipy na rychlý a efektivní úklid?

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář