KZ_logo1

8 knih, které můžete darovat na Vánoce

23.11.2015

Vánoce jsou čím dál blíž a vánoční seznam dárků se začíná pěkně plnit. Nezapomeňte, že děti a ani někteří dospělí nemají rádi měkké dárky! Že by se báli darovaných ponožek?  Máme pro vás tipy na skvělé dárky, které mají k těm měkkým opravdu daleko. Darujte knihu! Připomeňte svým blízkým, jak příjemné může čtení být.

1) Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Autor: Jonas Jonasson

O čem kniha je: Allan je stoletý stařík, který žije v domově důchodců. Tento vitální stařík má ale jiné plány než luštit s partou senilních seniorů křížovky. Rozhodne se pro útěk a vyleze oknem. Vydává se na úžasnou a nevídanou cestu, na které nechybí ani nalezení kufříku s penězi, gang zločinců a k tomu všemu i pár mrtvol… O dobrodružství tedy rozhodně není nouze.

Proč vás zaujme: Skvělý název a ještě lepší děj zaručují dobrodružství, které vás bude bavit. V této knize nechybí ani humor a určitá absurdita, z jejichž kombinace vzešel opravdu originální příběh, kterému se zkrátka nedá odolat.

Komu ji darovat: Tato kniha potěší každého, včetně vás.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

2) Biomanžel

Autor: Michal Viewegh

O čem kniha je: I když je tato kniha volným pokračováním knihy Biomanželka, velmi rychle se stala opravdu žádanou. Hlavní postava – spisovatel Mojmír – běží pražský maraton. Při tomto běhu mu ale praskne aorta a dříve sebevědomý frajer se mění na neurotického pacienta.

Proč vás zaujme: Biomanžel vám připomene některé osobní zážitky autora, takže chvilkami máte problém oddělit spisovatele a hlavní postavu. Kniha je komická, ale zároveň nemilosrdná.

Komu ji darovat: Tato kniha potěší rodinné příslušníky, přátele i vás.

3) Deník malého poseroutky

Autor: Jeff Kinney

O čem kniha je: Jedenáctiletý Greg patří mezi „poseroutky“, kteří se ve škole neustále dostávají do problému s ostatními, mnohem staršími a silnějšími spolužáky. Ale i těžký život puberťáků může být občas velmi vtipný a zábavný. Greg si zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. A jeho svět opravdu stojí za to navštívit!

Proč vás zaujme: Deník malého poseroutky není jen obyčejný deníček. Říká se, že deníčky jsou pro holky, ale věřte, že i kluci si mohou psát své zážitky. A někdy velmi, velmi zajímavé zážitky!

Komu ji darovat: Tato kniha potěší všechny děti, náctileté a vlastně i dospělé s duší dítěte.

4) Alchymista

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Autor: Paulo Coelho

O čem kniha je: Kniha vypráví až skoro pohádkový příběh španělského pastýře, který se vydá hledat zakopaný poklad. Příběh pak vyzývá k naplnění vlastního osudu, poznání světa a právě k nalezení vytouženého pokladu. Čeká vás cesta plná zkoušek, důležitých setkání a nepřehlédnutelných znamení.

Proč vás zaujme: Alchymista je největším brazilským bestsellerem skvělého autora. Kniha byla přeložena do více než 30 jazyků a rozhodně vás příjemně donutí zamyslet se nad vlastním životem a prioritami. A možná vám ukáže cestu k tomu vašemu pokladu…

Komu ji darovat: Tato kniha potěší všechny, kteří rádi přemýšlí a hloubají nad smyslem života a všeho dění.

5) Syn

Autor: Jo Nesbo

O čem kniha je: Sonny vypadá jako poslušný vězeň, ale zdá se, že je nevinný. Ve věznici funguje jako vrba a nechává ostatní vězně, aby se u něj zpovídali. Sonnyho otec páchá sebevraždu a v dopise na rozloučenou přiznává velké zločiny. Tento dopis obrací Sonnymu život naruby a útěk z tak chráněného vězení je jen prvním krokem.

Proč vás zaujme: Severská detektivka vás bude bavit. Spletitý, ale přesto přehledný děj, zajímavá zápletka a celkové pocity, atmosféra a nálada knihy vás rozhodně strhnou.

Komu ji darovat: Tato kniha potěší všechny, kteří milují napětí.

6) Miluj svůj život

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Autor: Louise L. Hay

O čem kniha je: Co je hlavní myšlenkou? Pokud naplníte vlastní mysl pozitivní energií, můžete uzdravit i své tělo. Kniha dokonale vysvětluje, jak můžete ve své mysli zrodit, ale také vyléčit různé nemoci. Celá kniha je o pozitivním myšlení a správném přístupu k plnohodnotnému a kvalitnímu životu.

Proč vás zaujme: Kniha Miluj svůj život je určitou encyklopedií dobré nálady a pozitivní energie. Možná vás pohladí po duši, možná na chvíli potěší příjemnými slovy, ale jako dárek je naprosto dokonalá.

Komu ji darovat: Tato kniha potěší optimisty a snílky.

7) Muži, kteří nemají ženy

Autor: Haruki Murakami

O čem kniha je: Kniha vypráví o vztazích, které jsou ničeny nevěrou, nedorozuměním a nepochopením. Mnohdy v nich můžeme spatřovat i určitou proradnost. V knize najdeme sedm příběhů, které spojuje osamělost mužů, kteří ztratili svou ženu.

Proč vás zaujme: Příběhy mužů, které napsal muž, vás překvapí a zaujmou. Vyprávění nechybí cit, určitá osudovost a také viditelná láska k nám ženám. Možná pak na muže budeme hodnější, ne? ☺

Komu ji darovat: Tato kniha potěší a příjemně překvapí každého. Ocení ji váš muž.

8) Kuchařka ze Svatojánu – Zahrada na talíři

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Autor: Eva Francová

O čem kniha je: Kniha je o opravdové lásce k vaření. Vyzdvihuje ženu jako vládkyni krbu, která zahřívá svou rodinu nejen ohněm, ale i láskou a jídlem. Přístup k vaření je v této knize opravdu zajímavou a originální cestou k novým zkušenostem. Navíc vás kniha nakazí svou pohodou a dobrou náladou. A olizovat se budete až za ušima!

Proč vás zaujme: Kuchařka už má dva díly a jeden je lepší než druhý. Tato kniha rozhodně potěší všechny milovníky dobrého domácího jídla. Najdete zde starší a ověřené recepty, ale i naprosté novinky, které jsou rychlé a Jednoduché.

Komu ji darovat: Tato kniha potěší všechny, kteří si vaření a pečení opravdu užívají.

Kterou z těchto knih někomu darujete? Chtěla byste naopak některou z nich najít pod stromečkem sama?

Michaela Michalíková

vánoce a děti

Co s dárky na Vánoce, pokud nemáte dostatek financí

Všude na nás číhají reklamy a slevy, které ohlašují,…

Cítíte, jak se vám doma kvůli topení vysušuje vzduch? Vsaďte na zvlhčovač vzduchu!

I když nás podzim obdaroval několika teplými, prosluněnými dny,…

Připadá vám sprchování nudné? Proměňte jej v relaxační rituál!

Většina lidí si pod pojmem relax představí napuštěnou vanu…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…
žena

Jednoduchá cesta k intenzivnímu orgasmu

Chcete si užít milostné hrátky a dosáhnout intenzivního orgasmu?…
zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…

Související příspěvky

Zanechte komentář