KZ_logo1

8 knih, které vás dojmou a rozbrečí

1.11.2015

Máte rádi knihy s tak silným příběhem, že vám třeba i ukápne slza? Vybrali jsme pro vás osm knih, které vás zaručeně dojmou a možná i rozbrečí. Některé svým šokujícím dějem, jiné těžkým a bolavým osudem a možná pár z nich i lidskostí a dnes tak málo vídanou pokorou.

Máma – Věra Fina

O čem kniha je: Tato kniha je autobiografickým povídáním o autorčině dětství a životě. Podnikne s vámi výlet do dob, kdy se dle jejích slov: „Život sdílel bez facebooku, kdy se ještě nosila morálka, kdy si pánové při zdravení zvedali klobouky a sousedky si nosily v neděli na ochutnání své koláče.“

Proč vás dojme: Dílo je láskyplným pohlazením po duši každého člověka, pozitivním čtením obyčejných dětských vzpomínek. Dojme vás upřímností, skromností a pokorou autorky. U knihy si vzpomenete i na své dětství a na blízké, kteří vás vychovávali a ukazovali, jak žít. Mimo jiné s autorkou prožijete její nelehký příběh a společně se pak pokusíte vyhrát jeden z těch nejdůležitějších bojů – boj o zdraví.

Srdcem proti rozumu – Sofie Králová a Tomáš Kristl

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Kniha je autobiografickým vyprávěním autorů. Sofie a Tomáš nám vypráví příběh o svém vztahu a lásce. Sofie byla dříve milenkou Tomáše, který se kvůli ní nakonec rozvedl a odešel za ní. Mnohé z nás zažily, jaké to je být milenkou, takže po přečtení knihy nám jistě dáte za pravdu, že jde o velmi silný příběh. Kniha poutavým způsobem přibližuje zajímavé aspekty lidského života a fází lásky.

Proč vás dojme: Kniha vás dojme svou upřímností a tím, že budete mít na chvíli možnost podívat se na svět jak očima Sofie, tak i Tomáše. Oba zjišťují, co je v jejich životě a vztahu opravdu důležité. Bohužel se jejich život neobejde ani bez rodinné tragédie. A právě zde si oba uvědomí, že je na čase žít dál spolu a ne pouze vedle sebe…

Andělé v mých vlasech – Lorna Byrne

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Kniha vypráví o ženě, která vídá anděly. Andělé jí pomáhají v běžném životě. Zároveň ji ale dopředu varují, jak a kdo z jejích blízkých zemře.

Proč vás dojme: Kniha je velmi náročná na čtení. Je zajímavá a poutavá, ale emocionálně opravdu velmi silná. Je dojemná a smutná, přesto ale o životě, lidských snech a odpovědích na mnohé nevyslovené otázky. Nutí vás zamýšlet se nad existencí, nad pocity ze ztráty blízkých. Hladí a hojí všechny otevřené rány, ovšem způsobem, kdy se člověk musí podívat pravdě do očí, rozpomenout se, uvědomit si.

Jeden den – David Nicholls

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Hlavními hrdiny jsou Dexter a Emma. Dva lidé, kteří si přirostli k srdci a jsou přátelé už dvacet let. Přesto se setkávají vždy pouze na jeden den v roce. Kniha ukazuje, že skutečné přátelství mezi mužem a ženou neexistuje, ale že buď musí skončit, nebo se proměnit ve vztah.

Proč vás dojme: Dojemný příběh ukazuje, že než si ty nejzákladnější věci uvědomíme, může být pozdě. Zároveň ukazuje, jakou hloubku může mít láska a jak ubíjející umí být samota. Silný a poutavý příběh neodložíte, dokud jej nepřečtete celý!

Sophiina volba – William Styron

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Sophiina volba je kniha, která líčí dětství a mládí ženy, která skončí v koncentračním táboře. Zároveň kniha proniká do vztahu Sophie a jejího partnera Nathana, který je narkoman a schizofrenik. Kniha nám přibližuje nejhlubší zákoutí lidské duše a zároveň osudovou přitažlivost.

Proč vás dojme: Kniha je tragickým příběhem, který končí nepředstavitelnou volbou. Osudovou a životní volbou, kterou přinesl a nečekaně před člověka postavil nacismus. Kniha vám zůstane pod kůží už napořád.

Nikdo tě nemá rád – Judy Westwater

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Je o malé Judy, která nepoznala něhu a lásku rodičů. Od tří let se jí život změnil v boj o přežití. Rodiče ji nechávali na studeném dvoře, musela si shánět jídlo i v popelnicích, aby zůstala naživu. Kniha popisuje šikanu, znásilnění i náboženský fanatismus.

Proč vás dojme: Kniha je svědectvím o kruté stránce života. Ne každý se narodí do šťastné a spokojené rodiny, ale jen někteří se s tím poperou. Tato kniha je velmi bolestivou ukázkou toho, jak může dítě a vůbec člověk trpět. Zároveň je ale ukázkou nezlomné chuti žít a bojovat.

Láska je jen slovo – Johannes Mario Simmel

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Děj knihy je zasazen do školního internátu, kde se objevují děti zkažené výchovou. A právě v tomto prostředí se Oliver zamiluje do krásné Vereny. Ta je ovšem zadaná a smyčka kolem nešťastných milenců se začíná utahovat. Toto strhující drama vám nedovolí vydechnout a napětí cítíte až do konce knihy. Závěr knihy vás šokuje, naštve, zklame anebo alespoň pobouří. Přesto kniha stojí za to!

Proč vás dojme: Hluboké téma lásky ukazuje tento cit z několika úhlů. Vžijete se do hlavních postav a budete s nimi cítit každou křivdu a bolest. Je možné, že budete čekat „happyend“, ale možná se dozvíte, že láska… je jen slovo?!

Pes, který hovořil s bohy – Diane Jessup

O čem kniha je: Hlavní hrdinkou je studentka Elizabeth, která náhodou narazí na psa jménem Damien. Damien je ale laboratorní pes, na kterém se mají provádět výzkumy. Ona však není přesvědčená, že je tento přístup ke zvířatům správný, a rozhodne se s tím poprat.

Proč vás dojme: Kniha ukazuje oddanost a lásku psí duše. Každý pejskař se do hlavní hrdinky dokáže velice rychle vcítit a zážitek z této knihy zůstává více než intenzivní. Kdo se opravdu rád dojímá a u knihy si chce pobrečet – tohle je ta správná volba!

Kterou z těchto knih se chystáte číst nebo která je ta vaše nejoblíbenější? Dojímáte se u knih rádi?

Michaela Michalíková

kyberšikana

Kyberšikana a jak se bránit

Mezi jeden z největších problémů současnosti patří kyberšikana. Ta…
_DSC0136

Voňavý švestkový koláč s makovou drobenkou

Přemýšlíte nad sladkou dobrotou, na níž si pochutnáte nejen…
voděodolná rtěnka

6 nových kosmetických vychytávek

Slyšeli jste už o rtěnce, která vám na rtech…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…
pár

Rozchod: Jak se vyrovnat s rozchodem?

Rozchod je nepříjemný. A je úplně jedno, jestli se…
pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

Věra Fina

01.11.2015 v 12:15

Při čtení těchto řádků, jsem na oplátku dojata já osobně, Věra Fina
http://knihamama.simplesite.com

Přeji všem jen a jen to dobré a pozitivní
Věrka

Zanechte komentář