KZ_logo1

8 způsobů jak ušetřit peníze na cestování

25.9.2019

Rozhodla ses vycestovat? Skvělé. Opravdu. Cestování po světě je úchvatné. Nejenže poznáš jiné kultury, ale odhalíš i zákoutí sebe samé, o kterých si dosud neměla ani ponětí. Staneš se lepším a zajímavějším člověkem. Budeš odvážnější a otevřenější a to se v dnešním světě cení.

Samozřejmě, nic není jen růžové a optimistické. Pokud chceš vyrazit na několika měsíční cestu, tvůj bankovní účet nemůže svítit červeně, to je přece jasné. Na to, aby sis našetřila, ještě nemusíš být milionářka. Dokázali to i lidé s úplně normálním platem. Jak?

Vyber si věci, které tě dělají šťastnou a zbytek ze seznamu vyškrtni

Kromě účtů, které musí platit každý, určitě i ty utrácíš za věci, co ve skutečnosti nepotřebuješ – jen tak, pro radost. Co z toho tě dělá šťastnou? Je to sójové cappuccino, které si každé ráno kupuješ na rohu po cestě do práce a neumíš bez něj žít? Možná nedáš dopustit na masáž nebo na svoji kadeřnici. A to je v pořádku. Neměla by ses vzdát všeho. Ty nejdůležitější věci si nech. Zbytek ale nelítostně vyškrtni. Přestaň si objednávat jídlo a raději si uvař. Pokud ti to místo bydliště umožňuje, zruš kartičku na dopravu a začni všude chodit pěšky. Nekupuj si každou chvíli nové oblečení a kosmetiku, kterou nepotřebuješ a uvidíš, jak ti pomaličku částka na účtu poroste.

Nejez v restauracích

Víš, kolik měsíčně utratíš v restauracích? Pokud chodíš na obědy denně, klidně to bude něco přes 2 tisíce. Pokud sem-tam zajdeš i na večeři, k částce můžeme hned připočítat pár stovek navíc. Zkus si raději vařit nebo si urči rozumný měsíční limit, který v restauracích můžeš vyčerpat.

Přestaň popíjet po barech

Každý se potřebuje socializovat a určitě bys neměla přestat chodit s kámošema ven ani ty. Měla by si ale utrácet několik stovek za večer za míchané drinky, vínko a panáky? Pravděpodobně ne. Raději si kup láhev domů, pozvi přátele a namíchej drinky sama. Do baru přece můžete zajít i později.

Investuj

Jakmile si našetříš pár tisíc, můžeš je do něčeho investovat. Je to vždy lepší, nežnechat peníze ležet na účtu. Poraď se se známým, který se ve financích vyzná a důvěřuješ mu. Stále však měj na paměti rizika spojená s investováním.

Zbav se zlozvyků

Pokud kouříš, okamžitě bys měla přestat. Ne kvůli zdraví (to je příběh na jiný článek), ale v našem případě hlavně kvůli penězům, které díky tomu ušetříš. Už je to téměř stovka za jednu krabičku a ruku na srdce, kolik jich měsíčně koupíš? Deset? Více? Musíš přestat – je to snadná matematika.

Neplať tak vysoké pálky za elektřinu, plyn a vodu

Začni šetřit i na energiích. V zimě na sebe navlékni ještě jeden svetr. Zkrať dlouhé relaxační sprchy. Vždy zhasínej světlo. Sama uvidíš, jak se tvůj finanční balanc hned přehoupne do plusových čísel.

Zruš kabelovku a sniž si tarif

Jak často díváš televizi? A co kdybys místo toho raději trávila čas online? Kabelovka vyjde na několik stovek měsíčně, proto ji raději zruš. A když už jsme u rušení smluv, pokud máš možnost, sniž si svůj tarif. Nepotřebuješ tolik času trávit telefonováním. A pokud je to nutné, můžeš přece použít Whatsapp nebo Skype.

Založ si spořící účet

Není to nic složitého, pravděpodobně tuto možnost nabízí i tvá banka. Nejlepší bude, když si účet založíš tak, aby byl převod na něj co nejjednodušší. Ze spoření si udělej veselý zvyk. Pošli tam nějaké peníze každý týden, i když by to měly být jen dvě stovky.

Tak co na to říkáš? Zvládneš si našetřit na výlet po světě?

portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…
living-room-2583032_1280

Trendy dekorace do obýváku – co je letos v kurzu?

Vánoce jsou za námi, a tak je načase schovat…
deti a životní prostředí

3 tipy, jak naučit děti pečovat o planetu

Chceme-li, aby nám naše planeta ještě chvíli sloužila, musíme…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…
jak se rozejít

Jak se citlivě rozejít s partnerem a neublížit víc, než je nutné?

Když vztah nefunguje tak, jak má, a přináší víc…
partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…

Související příspěvky

Zanechte komentář