KZ_logo1

9 filmů, které musíte vidět

9.8.2015

Ať už jste milovnice hororů, komedií, nebo srdcervoucích dramat, existují filmy, které by si měla v seznamu shlédnutých odškrtnout každá žena. Ptáte se proč? Jsou inspirativní, někdy trochu varovné a občas i naprosto šílené. Velká část z nás se v nich poznává (i když to nepřiznáme, samozřejmě!). Pro dnešek tedy zapomeňte na linii a nachystejte popcorn nebo brambůrky. Pohodlně se usaďte a vyberte si z této top devítky.

1) Moulin Rouge

Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

O čem je: Moulin Rouge je místem tance, ale také nočním kabaretem, kam lidé chodí zažít rozkoš. Tento romantický muzikál s dokonalými kostýmy a hudbou vypráví o básníkovi, který přijíždí do Paříže a hledá lásku. Seznamuje se s krásnou kurtizánou a oba se do sebe zamilují. Ale lásku musejí skrývat.

Proč film musíte vidět: Film je drzý snímek, který vás nenechá chladné, a zároveň dojemný příběh plný lásky. Těšte se na dokonalá těla, divokou a živočišnou hudbu a vášnivý a svůdný tanec, který by chtěla umět každá z nás. Ideální inspirace?

2) Nedotknutelní

O čem je: Film vypráví o bohatém, ale ochrnutém muži Phillipovi, který si hledá opatrovníka. Nechce však nikoho, kdo jej bude litovat, a tak zaměstnává chudého, ale živelného mladíka Drisse. Ostatní si myslí, že si vybral toho nejhoršího člověka. Driss ale svým bezprostředním chováním, zábavným a bláznivým vnímáním světa dává Phillipovu životu smysl.

Proč film musíte vidět: Je to dojemný film, který ale rozhodně není přeslazený. Smutný, ale přesto ne nervy drásající. Krásný a citlivý snímek s humorem, lehkostí a melancholií ukazuje, jak něžní a láskyplní mohou muži být. Zároveň ukazuje, jak vypadá opravdové a „nedotknutelné“ přátelství.

3) Pokání

Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

O čem je: Intenzivní snímek, inspirovaný slavnou knižní předlohou vypráví příběh mladé dívky Briony, která se chce stát spisovatelkou. Její bujná fantazie však zcela změní život lidem okolo. Zahradníka totiž nařkne ze znásilnění své sestřenice. Pak se začnou životy lidí kolem rozpadat. Zahradník jde do vězení, sestra, která jej milovala, zavrhuje rodinu a utíká do Londýna. Briona si pak uvědomuje svou chybu a snaží se vše napravit, ovšem vypadá to, že už je pozdě…

Proč film musíte vidět: Pokud se vám líbil film Pýcha a předsudek, i tento film si opravdu užijete. Silný příběh vám zaručí opravdový zážitek. Za zmínku stojí drásající hudba plná emocí, která vás prostoupí.

4) Předčítač

O čem je: Láska si nevybírá a právě v tomto filmu potká mladého studenta a třicetiletou ženu s temnou minulostí. Přesto v sobě naleznou zalíbení a také vzájemné pochopení. I když je jejich vztah krátký, nechybí mu vášeň. Jaké je pak překvapení pro oba, když se po letech znovu setkají… u soudu při procesu s válečnými zločinci.

Proč film musíte vidět: Toto romantické a historické drama je plné citu a lásky, ale také živočišného sexu. Navíc je příjemné vidět, jak mladý muž obdivuje zralou a starší ženu.

5) Láska nebeská

O čem je: Film, který spojuje několik zdánlivě nesouvisejících příběhů. Láska k ministerskému předsedovi, hledání vztahů v cizině, začínající vztah spisovatele i uvadající láska rockového zpěváka. Všechny tyto příběhy se vzájemně prolínají a nakonec se životy i lásky všech zúčastněných setkají v jeden Štědrý večer.

Proč film musíte vidět: Film ukazuje různé druhy lásky. Šťastnou, smutnou, neopětovanou, překvapivou i dojemnou. Přesně, jak je tomu v životě.

6) Zápisník jedné lásky

Foto: Warner Bros

Foto: Warner Bros

O čem je: Dva lidé a dva naprosto odlišné způsoby života. Dívka z přepychového domu a chlapec z chudého stavení spolu zažijí jedno jediné léto. Odloučí je stěhování a válka. Pak se ale tyto dva odlišné životy znovu setkají. Oba se musí rozhodnout, zda nyní, po letech, poslechnou rozum, nebo srdce…

Proč film musíte vidět: Film krásně ukazuje, že někdy je potřeba říct věci na rovinu, tak, jak je cítíte, a nečekat na to, jestli přijde druhá šance.

7) Prostě sexy

O čem je: Tři kamarádky se domluví, že se nikdy nezamilují a budou si jen užívat nezávazných románků. Ale jedna z nich se zamiluje. A zrovna nešťastně! Její vyvolený se totiž právě žení…

Proč film musíte vidět: Která z vás by si nechtěla užít tajný a vášnivý sex v převlékací kabince s fialovým slonem?

8) Čokoláda

O čem je: Film o uspokojení nejvášnivějších chutí – chutí na výbornou čokoládu! Vianne, která se objevuje v poklidné vesnici, svým příjezdem a nabídkou neodolatelné čokolády naruší a naprosto pozmění dosavadní chod vesnice. Dá lidem zakusit hříšnou pochoutku a ukáže jim, jak chutná svoboda. Nikdy to už nemůže být stejné…

Proč film musíte vidět: Ta čokoláda! Neodolatelné. (Brambůrky nebo popcorn doporučuji vyměnit za čokoládu.)

9) Divoké historky

Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

O čem je: Tato komedie vypráví několik příběhů, které jsou plné sarkastického a černého humoru. Příběhy se týkají běžných situací, které se ale vymknou kontrole. Ukazují okamžik, kdy už pohár trpělivosti přeteče a hlavní hrdina příběhu se přestane chovat civilizovaně a ctít morální zásady. Takříkajíc vypění – a to se teprve začnou dít věci. Shlédnout můžete boj dvou fanatických řidičů, válku ženské smetánky, odplatu na palubě letadla, opravdu divokou hostinu nebo příběh dvou novomanželů přímo na svatbě.

Proč film musíte vidět: Nečekané zvraty, divoké chování, scény, křik a hysterie? Která žena se čas od času nepromění v trojhlavou saň? Film dokonale ukazuje, jak při tom můžeme vypadat. Možná si příště raději napočítáme do deseti…

Zde dodávám ještě pár filmů, které v seznamu klasik nesmí chybět. Trochu praštěná a vždy šílená Bridget Jonesová, pohádka pro dospělé Pretty woman, vzrušující Hříšný tanec nebo nehynoucí klasika Sex ve městě. Pokud jste neviděly, honem to napravte!

Ať už si tedy vyberete jakýkoliv film, zkuste k němu zlákat kamarádku nebo partnera. Užijete si pohodový večer plný legrace, dojetí nebo sexu? Je to jen na vás!

Máte raději knížky, nebo filmy? Jaký je váš oblíbený film, který bychom si neměly nechat ujít?

Michaela Michalíková

Láska nebeská:

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář