KZ_logo1

Barevná typologie – která barva vám bude slušet?

12.5.2016

Která barva je vaše oblíbená? Zajímala jste se někdy o typ své osobnosti podle rysů obličeje, barvy vlasů nebo své postavy? Právě tento rozbor vám může pomoci najít tu správnou barvu, která se k vám hodí. Podívejte se s námi, která barva vám bude opravdu slušet.

4 barevné typy

Hlavní dělení zahrnuje čtyři základní typy, kterým je podle určitých znaků přirazeno konkrétní roční období. Podle barvy pleti, očí a vlasů určíme, jestli jsme jarní, letní, podzimní nebo zimní typ. Každému z typů pak sluší jiná barva, líčení i barva vlasů.

 Jak určit svůj barevný typ

Je důležité určovat jej na denním světle. Měly byste být bez make-upu, vlasy stáhnout z čela a rovně se postavit před zrcadlo. Poté k obličeji přikládejte šátky v teplých a studených barvách. Z teplých barev meruňkovou, ze studených například růžovou. Správnou barvu poznáte tak, že se váš obličej rozzáří a vaše rysy se jakoby zjemní.

Jarní typ

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Barvy tohoto typu působí jako pestrá přehlídka jarních květů. Patří sem ženy s přirozenými blond vlasy nebo ženy s tmavšími vlasy, ale světlýma očima. Pleť je jemná, růžová a občas s červenajícími se líčky. Rty bývají jemně červené a kruhy pod očima jsou spíše výjimkou.

Co sluší jarnímu typu

Nejvhodnější jsou zlaté, růžové, červené, meruňkové, smetanové a žluté odstíny barev. Hodí se také světle modrá, tyrkysová a světle zelená. Barvy by měly být teplé a zářivé. Vyhněte se rudé, hnědé a tmavým tónům. Slušet vám bude přirozené líčení a v oblečení pastelové tóny. Šperky volte zlaté nebo ze dřeva a kůže.

Letní typ

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Tento typ může působit velmi nenápadně. Pleť je světlá a citlivá, oči často méně výrazné, světlé, modré nebo šedé. Vlasy pak nejčastěji hnědé. Rty mají růžový odstín.

Co sluší letnímu typu

Vhodné barvy jsou hlavně odstíny modré, skoro až jemně fialové. K letnímu typu se hodí chladné a tlumené barvy. Vyniknete také v oříškové a světle hnědé barvě. Vyhýbejte se zlaté a tmavě hnědé. Vhodným líčením je zářivá rtěnka a klidně lesklé oční stíny. Pozor si dejte na černou řasenku. Zvýrazněte vždy buď rty, nebo oči, nikdy ne obojí. Šperky volte stříbrné nebo dejte přednost perlám a polodrahokamům.

Podzimní typ

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Tento typ má zlatou barvu pleti, často také pihy. Barva vlasů může být medově blonďatá, ale také kaštanová. Rty jsou sytě červené a oči hnědé, jantarové nebo zelenohnědé.

Co sluší podzimnímu typu

Nejvhodnější jsou teplé barvy podzimu – hnědá, rezavá, zlatá nebo rudá. Vhodné jsou také odstíny zelené, ale i modrá nebo oranžová. Vyhýbejte se bílé, černé a sladce růžové barvě. Líčení slaďte s oblečením a opět teplými podzimními barvami. Šperky volte matné a přírodní.

Zimní typ

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Tento typ může vypadat třeba jako Sněhurka, ale také Carmen. Zimní typ má hodně kontrastů, většinou je pleť světlá a vlasy tmavé. Vaše pleť je tedy světlá a oči modré, nebo je vaše pleť olivová a oči temně hnědé až černé. Rty jsou růžové.

Co sluší zimnímu typu

Vhodné barvy jsou chladné a výrazné. Konkrétně pak červená, sytě růžová, tmavě fialová, ale také bílá a černá. Vyhněte se hnědým a zemitým barvám. Líčení by mělo být spíše světlé. Skvěle se hodí modré stíny a černá řasenka. Šperky volte z bílého zlata, stříbra nebo také rubíny či smaragdy.

Jaký jste typ podle barevné typologie? Sedí na vás charakteristika?

Michaela Michalíková

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář