KZ_logo1

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

4.2.2020

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to bolí. Proto se rozchodu tolik bojíme. Ze dne na den se nám zhroutí svět a nechce se nám žít. Se ztrátou milovaného člověka jde totiž ruku v ruce i ztráta víry v to, že pan Dokonalý pro nás někde opravdu existuje. Jak se s těmito pesimistickými myšlenkami vyrovnat, nelehké období překonat a odrazit se dál?

Všímej si

K rozchodu se většinou schyluje pozvolna, nejde o žádný blesk z čistého nebe, ale předchází mu dlouhodobé problémy. A jak konec vztahu poznat? Stačí sledovat různé signály – třeba to, že jsou neshody, hádky, osočování a podezřívání na denním pořádku, vyprchává intimita a vášeň, vytrácí se smích a humor, ubývá společně strávený čas. Všichni tak podvědomě tušíme, že se něco děje, a že vztah nefunguje tak, jak má. Alespoň trochu se tedy můžeme připravit na to, z čeho máme největší strach. Zároveň nám to pomůže uvědomit si, že v takovém partnerství, kde je víc trápení než radosti, by nemělo cenu dál setrvávat. Jakkoli to může být obtížné, věz, že po rozchodu se ti může paradoxně ulevit.

Nemuč se vzpomínkami

Vyhoď všechny věci, které by ti tvého bývalého partnera byť jen náznakem připomínaly. Musíš jít dál a začít nový život, což půjde jen těžko, když za minulostí neuděláš tlustou čáru. Přestaň se mučit prohlížením vašich společných fotek a videí. Zkus se naopak zaměstnat něčím jiným. Co po rozchodu dělat? Cokoli tě napadne. Po dlouhé době máš čas jen sama pro sebe, tak toho využij a věnuj se tomu, čemu jsi vždycky chtěla. Cestuj, vzdělávej se, otevři se novým koníčkům – hlavně se neizoluj doma a nepodléhej depresím z rozchodu. Vyraz s kamarádkami na výlet, vyhledávej nové výzvy a dobrodružství. Překonávání sebe sama a překročení vlastního stínu je tím nejlepším způsobem, jak se s bolestí z rozchodu vyrovnat. Díky této „terapii“ na zlomené srdce brzy zapomeneš a budeš zase ta veselá a daleko silnější žena.

Hledej to pozitivní

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, i na konci vztahu se dá najít něco pozitivního. Čím rychleji se ti to podaří, tím lépe se ti podaří s rozchodem vyrovnat (jak jsme psali v jednom z minulých článků). Chápeme, že se to snáz říká, než provádí. Zvlášť, když hlava všechny argumenty dobře zná, ale zlomené srdce je slyšet nechce. Ztroskotaný vztah si nevyčítej, ale pouč se z něj a pochop, co bylo špatně. Chyby, které jste ty nebo tvůj partner dělali, ti pomohou uvědomit si, po čem vlastně toužíš a co hledáš. To se ti pak bude hodit, až budeš po rozchodu připravena na nový vztah. Ačkoli tomu teď nevěříš, buď si jistá, že láska na druhý pokus vyjde a vysněný pan Dokonalý dřív nebo později určitě dorazí.

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Sdílet0Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář