KZ_logo1

Buďte ve formě: Jak přežít poslední týden v roce bez přibírání na váze?

22.12.2017

Poslední týden v roce je pro nás obvykle tou nejtěžší zkouškou. Večírky, návštěvy a hora jídla v lednici nás netrápí, dokud v lednu nestoupneme na váhu. Jak se vyhnout nepříjemnému překvapení z nárůstu hmotnosti?

Vánoce i Silvestr jsou jen jednou v roce. A právě jejich výjimečnost se pro nás často stává omluvou, proč jsme najednou jako utržené ze řetězu a jíme více, než by bylo zdrávo. Jenže – přijde leden a my se divíme, jak je možné, že jsme tolik přibraly. Najednou cítíme stud, že jsme podlehly všemožným lákadlům.

V hlavě nám začnou bujet všemožné scénáře, kdy odmítnutím svátečního jídla a sladkostí urazíme své hostitele a máme pocit, že přejídání se zkrátka vyhnout nelze. Nenechte se mýlit – vše je pouze o vaší strategii a odhodlání.

Víte, jak na to?

Ten správný čas

Přiznejme si to – Vánoce nejsou tak dlouhým časovým úsekem, abyste během něj dokázala přibrat pět kilo. Problém je v tom, že Vánoce máte už od prvního prosincového týdne. To vás často svádí k chroupání cukroví, pití přeslazených nápojů a dopřávání si extrémně tučných porcí jídla. Do toho přijde večírek v práci, setkání s kamarádkami a trhy ve městě, kdy si na oslavu (nebo z nudy), dáte něco kaloricky výživného. Pak se nelze divit, že kila letí nahoru závratnou rychlostí.

Místo toho se snažte zbytečně nepřejídat a nevyhledávat tradiční pochoutky dříve než po třetí adventní neděli. Do té doby jezte to, co obvykle.

Snižte příjem cukru

Vánoce i Silvestr patří svým charakterem mezi dny, kdy na vás útočí enormní množství cukru, o kterém víme, že našemu zdraví i štíhlé linii zrovna neprospívá. Nemusíte hned myslet na nejhorší a vzdávat se svých oblíbených laskomin, určitě je ale na místě trochu přibrzdit. Začněte více přemýšlet o množství cukroví, které jíte, a svoji kávu si dopřejte raději bez cukru.

Co oči nevidí…

Díváte se na film, ale nemůžete se na něj soustředit, protože na vás z baru koukají slané brambůrky a na stole leží úhledná hromádka cukroví. Nyní nastává velký vnitřní boj – mám si dát to, či ono? Nebo raději obojí? Často máme tendenci těmto svodům podlehnout. Z vlastní zkušenosti ovšem víme, že nejlepší, co můžete udělat, je obojí uklidit na místo, kde na danou věc nevidíte. Nejen že vás pohled na nezdravou chuťovku nebude dráždit, ale také se vám nebude chtít každou chvilku zvedat z pohodlí gauče jen proto, abyste si zobla. Opravdu to funguje.

Hýbejte se

Ani v zimě byste neměla zanevřít na pohyb. Pravděpodobně se vám nebude chtít, protože tělo je geneticky naprogramováno na mód „šetřím energii,“ ale i přesto byste měla svoji nevoli překonat a dopřát si alespoň krátkou procházku. Zimní příroda či trhy jsou moc krásné, tak proč se neprovětrat? Nezapomínejte ale na to, že aby tato metoda byla opravdu funkční, měla byste ze své návštěvy trhu vypustit svařák a trdelník. Tedy – pokud se chystáte na následné mlsání doma.

Ach, ten alkohol…

Alkohol k tomuto období bezesporu patří. Věděla jste ale o tom, že jediná sklenice představuje neskutečnou nálož kalorií? V tomto případě tedy doporučujeme dávat velký pozor na to, kolik toho během posledního týdne roku vypijete. Úplně se vyhněte slazeným likérům a dejte raději přednost vínu.

Zabiják stres

Když jste ve stresu, máte tendenci se přejídat. Není tedy ničím zvláštním, že tu vám do pusy spadne rohlíček, tu klobáska nebo kousek salátu. Zkrátka – máte nervy na pochodu a máte svaté právo se hodit do klidu. Nejlepší způsob, jak se zbavit tohoto zákeřného soka, je jednoduchý. Obklopte se svou rodinou a blízkými a nechte věci zkrátka plynout. Stane se něco, když ten osmý druh cukroví neupečete? My si myslíme, že ne.

Přejeme vám krásné a klidné svátky a mnoho úspěchů do roku 2018.

Kateřina Umová

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář