KZ_logo1

Červená knihovna – Nejslavnější páry historie 2. část

1.3.2016

Osudová a nečekaná, hluboká a bolavá… Taková byla láska, která potkala i slavné spisovatele, básníky i zpěváky. Podívejte se s námi na slavné milostné příběhy, které nás inspirují, dojímají, ale zároveň šokují dodnes. Ten velký a neuchopitelný cit může třeba ještě na chvilku ožít…

Bonnie a Clyde        

Příběh lásky

Slavný zločinecký pár, který zná snad každý. Bonnie byla výborná studentka, která vynikala v řeči a recitaci. Skončila však jako rozvedená servírka žijící s matkou, takže trpěla nejen samotou, ale také nudou. Clyde pocházel z velmi chudé rodiny, která dokonce spala ve stanu. Snažil se pracovat legálně, ale nakonec skončil ve vězení. Ve vězení zabil muže, který se jej pokusil znásilnit. A poté se tito dva lidé s tak odlišnými osudy potkali… Byla z toho láska plná rokenrolu a krádeží, společně dokonce vysvobodili několik vězňů.

Zajímavost

Tento pár se stal ikonou. Slavná byla jejich série stylizovaných fotek. Sexy Bonnie s cigaretkou, oba dva s pistolí a další. Skončili ovšem tragicky. Byli dopadeni při zločinu a zabiti. Zemřeli při akci, mladí a nezkrocení, ale přesto spolu.

Karel Hynek Mácha a Eleonora Šomková

Příběh lásky

Karel Hynek Mácha

Foto: pinterest.com

Tento hořkosladký příběh vypráví o slavném českém básníku a jeho snoubence, milované Lori. Tento pár je pokládán za osudovou dvojici literatury, a to i přesto, že jejich vztah trval kvůli Máchově smrti pouhé tři roky. Romantický básník si poznámky o vztahu s Lori zapisoval do deníku. Nechyběly zde ani intimní detaily a popisy jeho zvrhlých choutek. Sám sebe zde vykreslil jako velmi žárlivého a agresivního milence. Svou milou podezíral z nevěry a láskou trpěl. Přesto se o něm tvrdilo, že on sám se otočil za každou sukní, a ve skutečnosti tedy trpěla spíš Eleonora.

Zajímavost

Z ukázek intimního psaní: „Položil jsem ji u kamen na stolice, díval se na ni, měla pěkně bílá stehna. Potom jsem ji pical třikrát po sobě, dvakrát to vyšlo, dvakrát ji, pravila, to lechtalo.“ Nebo: „Stáli jsme mezi domem; chtěl jsem, aby mi dala; ona, že to nemůže býti; už by to skoro udělala; potom povídala, abych přišel zítra, že půjde se mnou hned dozadu. Že mi všecko udělá.“

John Lennon a Yoko Ono

John Lennon a Yoko

Foto: pinterest.com

Příběh lásky

John Lennon byl na Yoko závislý. Vytvořil si na ní dokonce takovou závislost, že trpěl panickým strachem, aby Yoko nezemřela dřív než on. Yoko ho milovala, chránila a pečovala o něj. Potkali se v polovině šedesátých let, John byl tehdy ženatý. Yoko však byla také vdaná, a přesto oba zahořeli láskou. K sobě je táhla vášeň pro hudbu, extravagantní život i bohémství. Jejich vztah působil, i přes to všechno, ideálně a vyrovnaně. Odloučila je až smrt Johna Lennona, který se stal obětí atentátu. Yoko Ono žije dodnes v Dakota House.

Zajímavost

Byli spolu šťastní celé čtyři roky, poté ji John začal podvádět. Yoko mu tyto zálety tolerovala a dokonce je opakovala stejnou měrou. Oba věřili svobodné a volné lásce.

Olga Scheinpflugová a Karel Čapek

Příběh lásky

Karel Čapek a Olga

Foto: pinterest.com

Tento vztah českého spisovatele a velmi temperamentní herečky byl plný vášně, ale také oddanosti jeden druhému. Na začátku jim nikdo nevěřil, že spolu vydrží. Karel Čapek Olgu poznal přes jejího otce, tehdy jí bylo teprve 17 let. Olga s ním prožila vášnivý vztah plný lásky. Během jejich soužití prošla nemocí a potratila, ale ani to nenarušilo jejich lásku a přátelství. Teprve po patnáctiletém vztahu se oba rozhodli, že se vezmou. Olga byla Čapkovi v životě vším. Měla šarm, charisma a byla také neskutečně krásná. Poskytovala mu oporu i v době, kdy ho ničila nemoc a trápili odpůrci i nespokojení čtenáři. Tento vztah byl plný souznění, ale také uragánem pocitů a emocí. V průběhu času pak prošel určitou proměnou, zklidněním a zmírněním.

Zajímavost

Tito dva spolu strávili celý život a Olga i po Karlově smrti pečovala o jeho odkaz coby slavného českého spisovatele. Z celého jejich společného života je cítit hluboká, osudová, ale v mnohém také tragická láska s velkým L.

Který z těchto příběhů lásky vám připadá nejzajímavější?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář