KZ_logo1

Chcete zhubnout a máte ďábla v těle? Zkuste hodinu MMA!

14.2.2017

Vyzkoušela jsem opravdu velké množství skupinových lekcí, cvičení a sportů, ale žádný zážitek mi neutkvěl v hlavě tak silně jako hodina MMA. Byla to vůbec druhá hodina bojového sportu v mém životě, tou první bylo karate. Jako malá jsem na něj chodila s bratrem, ale byla jsem hubené a neduživé dítě, a tak jsem často končila v nepříjemné poloze s bratrem na zádech a uplakaným obličejem v žíněnce.

V rámci hubnutí jsem si však řekla, že bych měla vyzkoušet opravdu všechno, a tak jsem se přihlásila na kurz MMA. Když jsem v televizi viděla dva svalnaté muže bojující v zápalu testosteronu v oploceném oktagonu, řekla jsem si, že tohle je něco pro mě. MMA jsem si představovala tak, že po většinu hodiny budu ležet na slabším jedinci na zemi a že budu stále vítězit. To jsem ovšem netušila, že většinu času budu ležet na zemi já a že někdo bude stále vítězit nade mnou. Dost mi to připomínalo dětství.

Hlavně vydržet

Vůbec jsem nevěděla, co od MMA čekat a zda to vůbec zvládnu. Uklidněna slovy svého bratra, že patrně půjde o trochu těžší jógu, jsem se dostavila na první hodinu. Dostala jsem do dvojice něžnou a hubenou blondýnku a v duchu jsem si říkala, že tohle bude ještě snadnější, než jsem si původně myslela. Po pěti minutách boxu s mým hubeným protějškem, během kterých jsem byla neustále shazována na zem, jsem si myslela, že tohle nemůžu přežít. Když se role otočily a byla jsem to já, kdo měl onu blondýnku shazovat na zem, ani jednou jsem neuspěla. Byla jsem ponížená, zpocená a naprosto vyčerpaná. Chtěla jsem to vzdát. Díky své tvrdohlavosti a neschopnosti přiznat porážku jsem s otřesem všech vnitřních orgánů přečkala celou hodinu. Už je konec, to nejhorší je za mnou.

„Ponížení“ na závěr

Na konci hodiny, když jsme si všichni vyndali chrániče na zuby a byli schopni opět hovořit jako civilizovaní jedinci, jsem s blondýnkou prohodila pár slov. Když už jsem si myslela, že nemůže být hůř, tak mi ta slečna, která mě celou hodinu opakovaně bila, přiznala, že jí je pouhých 15 let. Bylo to tady, ten moment ponížení, který si budu pamatovat po zbytek svého života. Zbilo mě dítě. Bylo to nejhůř utracených 140 korun v mém životě.

Sport, který není pro mě

Po návratu domů a následné kontrole všech zubů jsem zjistila, že pro mě osobně tudy cesta nevede. Ačkoliv jsem si vždycky myslela, že jsem poměrně drsná holka, po jedné lekci MMA si musím přiznat, že nejsem. Je to skvělý sport, který je opravdu náročný jak na fyzičku, tak na koordinaci všech končetin, což je zrovna má slabá stránka. Pokud jste divoška, která se u shazování kil nechce nudit, a máte ďábla v těle, určitě to zkuste. Pokud vám ale přijde nelidská i hodinová bikram yoga, asi pro vás tento sport nebude vhodný.

A co vy dámy, vyzkoušely byste MMA?

Lucia

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář