KZ_logo1

Čínský horoskop – druhý díl

30.9.2015

Jak jsme slíbili, jsme tu s dalším článkem o čínském horoskopu. Doufáme, že vás začal zajímat stejně jako nás a že se těšíte na další zvířecí postavy ze zvěrokruhu Dálného východu. Dnes se společně podíváme, co nám o lidech prozradí, jsou-li narození ve znamení Draka, Hada, Koně nebo Kozy.

Drak

Rok narození: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Drak patří k jedněm z nejmocnějších a nejšťastnějších znamení v čínském horoskopu. Má vroucné srdce a to mírní jeho ohnivou a hlučnou povahu. Lidé narození v roce Draka jsou štědří, inteligentní a houževnatí. Vědí přesně, co chtějí, a snaží se to získat za každou cenu. Drak je přirozeně okouzlující a snadno tak dokáže ovlivnit své vrstevníky. Je rád středobodem pozornosti. Je velmi tvořivý a má štěstí v lásce. Je předurčen k tomu, aby vedl.

Draci často v průběhu života dosahují velkého majetku. Ale to, co opravdu chtějí, je moc a věří, že si ji zaslouží. Vždy budou hledat způsoby, jak si svoji moc upevnit. Draci jsou solidní a kvalitní lídři. Nikdy není dobré křížit Drakovi cestu. Pro inteligentního Draka je ale životně důležité naučit se principy tolerance a soucitu.

Pro Draka je nejvhodnější partner Kohout, Opice a Krysa. Příliš se k němu nehodí Pes.

Had

Rok narození: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Lidé narození v roce Hada mají většinou štěstí, a to hlavně, co se týče financí. Obvykle mají více než dost peněz a užívají si svůj život naplno. Umí spořit, ale určitě nejsou lakomí. Mají tendence si nejdříve vše pořádně obhlédnout a zhodnotit, než něco udělají. Na pohled jsou svůdní a šarmantní. To o nich může vytvářet trochu mylný obraz, protože jsou to spíše samotářské typy. Had je nejšťastnější, když stráví celý den se svou oblíbenou knížkou. Občas je považován za lenocha, ale to skutečně není pravda.

Hadi jsou poměrně nejistí a velmi často žárliví a majetničtí milenci. Jejich přátelé a milované osoby se jim tím odcizují. I přes tyto vlastnosti umí Had dokázat, jak je neodolatelný a okouzlující, štědrý a milující partner. Jeho inteligence a intuice dostává obvykle přednost před logikou. Většinou se spoléhá na vlastní pocity a intuici, názory ostatních příliš nevnímá. Had je dobrý podnikatel či partner v podniku, kde je nutná opatrnost či prozíravost. Hadi milují život v bohatství.

Lidé narození v Hadu jsou marnotratní a rychle vybuchnou. Snadno se kvůli své tvrdohlavé povaze dostávají do zbytečných problémů. Obecně je Had velkorysý a laskavý, okouzlující a přitažlivý.

Pro Hada je nejlepším partnerem Opice, Kohout či Buvol. Nehodí se k němu Vepř.

Kůň

Rok narození: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Koně jsou populární a atraktivní. Opačné pohlaví na ně letí a touží po lásce a intimitě s tímto znamením, což se jim ne vždy vyplatí, protože Kůň se kvůli tomu často cítí v pasti. Jsou až příliš přitažliví a na ostatní působí jako magnet. Na nedostatek možností v lásce si Kůň skutečně nemůže stěžovat. Má vrozený instinkt pro romantiku a svádění, což mu umožňuje jednoduše vplouvat do vztahů. Kůň je rozený svůdce. Navíc disponuje i velkou inteligencí a břitkým smyslem pro humor. Jen svou přítomností dokáže strhnout a okouzlit dav. Je až překvapivé, že se Kůň dokáže oproti svým vrstevníkům cítit méněcenně. Jde sice jen o jeho mylnou představu, ale následkem může být Koňova přelétavost, kdy se nechává unášet z jedné společnosti do druhé. Kůň příliš nedokáže vnímat svět ze širokého spektra, ale vnímá a sleduje jen vlastní představy. Někdy to může vyústit až v předčasné ukončení vztahu, práce nebo projektu.

Lidé narození v roce Koně vědí, jak povzbudit a motivovat ostatní. Když v sobě najdou klid, naučí se kontrolovat své tendence a dokážou si pak vážit toho, co mají.

Nejlepší partner pro Koně je Koza, Tygr či Pes. Krysa se ke Koni hodí nejméně.

Koza

Rok narození: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Lidé narození v roce Kozy jsou kreativní a elegantní. Jsou spíše tiší a mají rádi anonymitu. V lásce to mají složité. Každý s partnerem v tomto čínském znamení musí mít na vědomí to, že právě Koza je hodně přecitlivělé znamení a občas přisuzuje některým věcem až zbytečný význam. Potřebuje spoustu lásky, podpory a neustálé ujišťování o náklonosti toho druhého. Jakmile je vztah poznamenán nějakým konfliktem či neštěstím, odtáhnou se tito lidé od partnera fyzicky nebo se ponoří do světa fantazie a představ. Nemají problém říci svému protějšku o svých představách a dokonce na nich i trvají. Přízeň, kterou Koza dostane, ovšem mnohonásobně oplatí.

Velice důležitý je pro ně zevnějšek. Dokáží trávit hodiny oblékáním a zkrášlováním se. Kozy jsou dobří řemeslníci nebo učitelé, ale dokážou se uplatnit i v jakémkoliv jiném povolání, kde mohou svobodně myslet. Především ve vztazích umějí být tito lidé hodně štědří.

Ke koze se velmi hodí Kůň, Vepř či Zajíc. Vůbec se k ní nehodí Buvol.

Čínská znamení jsou skutečně zajímavá. V příštím článku si představíme ta poslední zbývající, tedy Opici, Kohouta, Psa a Vepře. Můžete se tedy začít těšit na příští a zároveň poslední část.

Martina Mádlová

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář