KZ_logo1

Co dělá s tělem kola bez cukru

9.12.2019

Patříte mezi milovníky koly a nedokáže si ji odepřít ani pokud chcete hubnout a jste v režimu redukce? Je možné, že v takovém případě saháte po dietní kole bez cukru. Víte však, co tento nápoj dělá s vaším tělem? Podívejte se na průběh toho, co se děje po vypití a rozhodněte se, zda kolu bez cukru budete nadále pít.

Co se děje po vypití

Ihned po vypití dietní koly někteří cítí bolest zubů. Jedná se o kyselinu fosforečnou, která napadá sklovinu zubů. Dietní kola bývá navíc často slazena umělými sladidly. Mezi nejčastěji používané patří aspartam. Ten vytvoří v těle dojem toho, že dostalo cukr, slinivka vypustí inzulin a následně je tělo ošáleno, že klasický bílý cukr nepřijalo. V některých případech se objevuje i reakce na zvracení, která je však potlačena zmíněnou kyselinou. Vaše tělo si tak po vypití koly bez cukru myslí, že vypilo klasickou slazenou kolu a neví, jak tuto potravinu zpracovat, protože látky, které hledá a jsou pro sladkou chuť typické, kola bez cukru neobsahuje.

Jak reaguje tělo po půl hodině

Následně, zhruba po půl hodině, začne vaše tělo ukládat tuk. Je to z toho důvodu, že má pocit příjmu sladké potraviny. Ošálením kolou bez cukru jste však to množství cukru, které cítíte, do těla nedostali. Velmi často se tak stane, že chuť na opravdové sladké právě teď dostanete. Pokud neodoláte a něco sladkého si dáte, dostanete se do koloběhu, kdy se vám budou střídat chutě na sladké. Pitím koly bez cukru budete navíc nutit tělo neustále vyplavovat hormon inzulín, který ovšem nenalezené ten „pravý“ cukr a výsledkem může být i situace, kdy tělo nebude umět správně reagovat na přísun cukru, když jej do stravy zařadíte například jídlem.

Reakce těla po 45 minutách

Po dalších několika minutách začnete mít pocit zvýšené energie. Je to dáno tím, že kola bez cukru obsahuje kofein a zmíněný aspartam. Tyto látky jsou návykové a dokážou v těle vytvořit pocit závislosti a návyku. V případě toho, že si další kolu bez cukru nedáte, můžete mít podobné stavy, jako byste byli závislí na kokainu. Bude vás bolet hlava, v některých případech se dostaví až migréna. Zároveň budete podráždění, bez energie a bez nálady.

Po hodině od vypití

Zhruba po hodině, kdy se tělo snaží zpracovat kolu bez cukru, pocítíte hlad i žízeň. Neuspokojíte své chutě na sladké, a to se projeví touhou po nezdravém jídle. Nejčastěji se jedná o tučné, slané nebo hodně kořeněné pokrmy. Kola bez cukru tělo navíc dehydratuje. Obsah umělých sladidel zase způsobí, že tělo vylučuje vápník, a cítí se unavené a je náchylnější ke zraněním a nemocem.

Další následky a stavy

Po ještě delší době, kdy si dáte kolu bez cukru, vaše tělo zpomaluje svou funkci a vy cítíte, že byste znovu potřebovali svou „dávku“. Z těla odchází nejen vápník, ale také zinek a hořčík, tedy látky, které jsou potřebné pro správnou funkci organismu. Vypitím koly bez cukru v těle vyvoláte složitý chemický proces, který je nepřirozený a může se stát, že s ním nedokáže tělo pracovat a správně se s ním vypořádat.

Co s vámi udělá kola bez cukru

Pokud byste kolu bez cukru pili pravidelně a velmi často, může se stát, že se objeví nemoci nebo tím oslabíte organismus. Mezi další nepříznivé důsledky patří zvýšení krevního tlaku, diabetes, obezita a srdeční onemocnění. Vždy myslete na to, že plechovka koly bez cukru dodá tělu daleko víc soli a kofeinu než je doporučená denní dávka.

Pozor na kombinaci s alkoholem

Nejhorší věc, kterou však dělá spousta z nás je míchání kofeinu s alkoholem. Například v míchaných drincích a oblíbené kole s rumem. V tomto případě totiž kofein oddálí ospalost, která se projevuje při otravě alkoholem. Budete tak moct pít déle a víc, což může vést až k možným úrazům, případně neočekávaným projevům těla.

Obezita i po kole bez cukru

Pitím koly bez cukru se rozhodně obezitě nevyhnete. Pocit, že je i tento druh koly sladký vyvolají umělá sladidla a připravte se, že za necelou hodinu po vypití budete mít opět chuť na sladké. K tomuto pocitu se navíc přidá i chuť na nezdravá jídla.

Pijete kolu bez cukru? Jaké má na vás účinky?

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář