KZ_logo1

Co dělat, když je váš partner mamánek

12.12.2015

Máte doma muže, který na slovo poslouchá svou maminku a kterému chutná jen jídlo od ní? Jeho maminka pere nejlépe a vlastně všechno děláte o poznání hůř než ona? V tom případě máte tu „čest“ s mamánkem! I když muž-mamánek není žádná výhra, podívejte se s námi na to, jak se s ním naučit žít. Třeba pak bude vaše soužití jednodušší a hezčí.

V první řadě několik zásadních pravidel, bez kterých to bohužel nepůjde!

  • Nikdy, ale opravdu nikdy mu neříkejte, že je mamánek! Stejně to nepřizná a zbytečně byste se pohádali.
  • Neberte si do úst jeho matku! To by totiž mohlo být to poslední, co uděláte!
  • Nezapomeňte svého partnera chválit. Požádejte ho o pomoc při úklidu a pak jej náležitě odměňte. Bohužel na tohle jednání je zvyklý a jen takhle ho přimějete dělat to, co chcete vy.
  • Nic mu nevyčítejte a mluvte spolu. Dalo by se říct, že on za svou výchovu nemůže. Nyní je ale potřeba bavit se o tom, co vám vadí a jak si představujete společný život.
  • Nepřipouštějte si jeho výtky k tělu. Že maminka vaří lépe, že maminka lépe i žehlí a pere? Dělejte si věci po svém, a pokud se mu to nelíbí, ať si prádlo zanese k mamince nebo ať vám maminka přijde uvařit nedělní oběd. Alespoň si odpočinete a můžete si užít volný čas. Berte její pomoc spíše jako výhodu a uvidíte, že se hned budete cítit líp.
  • Naučte se mít jeho matku ráda. Najděte si na ní nějaké pozitivní vlastnosti a na ty se soustřeďte. Vypadá to, že s vámi totiž bude trávit poměrně dost času. Ať už osobně, nebo po telefonu…

Jak poznáte mamánka

Na vaše seznámení s jeho matkou opravdu spěchal. Je možné, že potřeboval maminčin souhlas. A pokud s vámi zůstal? Jásejte! Byla jste schválena.  Vyjít se svou tchyni je samo o sobě skoro stejně těžké jako prozkoumat bermudský trojúhelník… A mít doma mamánka tento problém ještě znásobuje. Už na začátku byste si tedy měly uvědomit, že vás čeká opravdu náročný a občas i šílený boj o „místo na slunci“.

Na co se připravit

Svatá pravda

Váš názor je zajímavý a určitě přínosný. Ale názor maminky je pravdivý a stoprocentní. Můžete se třeba postavit na hlavu, ale váš mamánek dá vždycky na maminku! I z toho důvodu je důležité získat jeho matku na svou stranu.

Neustále na příjmu

Telefon zvoní brzy ráno, o půlnoci, o víkendu a vlastně i na dovolené. Když maminka něco potřebuje, jdou stranou vaše milostné hrátky, ale i společně naplánovaný výlet. Co s tím? Zkuste výlet na místo, kde není signál. Za den klidu budete neskonale vděčná.

Návštěvy na denním pořádku

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Dlouhá a nepříjemná návštěva každý týden? Vítejte ve světě mamánka. Buď navštívíte vy maminku, nebo ona vás. Nemůžete utéct, nemůžete se vymluvit, nemoc neomlouvá a o smrti by se dalo polemizovat. Jak z toho ven? Smiřte se s tím! Zkuste si návštěvu náležitě užít. Najezte se do sytosti, pořádně se napijte a nechte si klidně popadesáté vysvětlit, jak péct synovo oblíbené cukroví.

Odložte zbraně

Rozhodně s jeho matkou nebojujte. Snažte se s ní vyjít a najít společné téma. Zapomeňte ale na to, že společné téma bude dobro jejího syna. Tady vždy narazíte! Ona jediná pro něj chce dobro. Tak si myslete svoje, ale nevysvětlujte jí to. Mluvte s ní a mluvte i se svým partnerem. Jedině tak tuhle komplikovanou situaci ustojíte a zachováte si zdravý rozum.

Kdy je čas odejít?

Pokud nic z toho, co děláte, není vašemu partnerovi dost dobré! Pokud proti vám jeho maminka brojí i přes to, jak se s ní snažíte vyjít, a on se vás nezastane. V takových případech existují prakticky jen dvě možnosti: Buď s tím bude chtít něco dělat on (to znamená navštívit odborníka, probrat to s ním a tento problém závislosti na své matce řešit), anebo holt zůstane s maminkou a vy budete muset „o dům dál“.

Vždy máte na výběr

Každá žena chce být milovaná a obdivovaná. Není dobré setrvávat ve vztahu, kde byste věčně hrála druhé housle. Buď spolu budete všichni vycházet a váš muž se od maminky odpoutá (případně se s maminkou skamarádíte), nebo si hledejte sebevědomého a samostatného muže, kterého si zasloužíte! A mamánka nechce jeho mamince!

Setkaly jste se někdy s tímto typem muže? A máte nějakou radu?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

Když nemůžete vystát partnerovu rodinu | Království žen

24.2.2016 v 08:34

[…] Problémy v rodině často dost jasně ukážou, koho jste si to vlastně vzala. Pokud se váš muž jasně postaví na stranu svojí matky nebo jiné osoby, se kterou se přete, a nezohlední ani váš pohled na věc, je jasné, že jste si vzala mamánka. Dotyčná osoba pak jeho podporu vycítí a pokusí se ji dokonale použít proti vám. Nesnižujte se na „očkování“ svého partnera a získávání jeho přízně, lepší bude oprostit se od emocí, vždy jednat s chladnou hlavou a být věcná. Jedině tak se vyřeší konkrétní problémy bez nabalení dalších, v této věci nepodstatných, detailů. Co dělat, pokud žijete s mamánkem, si můžete přečíst i v našem starším článku: http://kralovstvizen.cz/co-delat-kdyz-je-vas-partner-mamanek/. […]

Zanechte komentář