KZ_logo1

Co nás o životě naučila Lorelai

30.10.2016

Kdo z nás by neznal komediální seriál, který vypráví o svobodné matce Lorelai a její dceři Rory? Tak trochu bláznivé příhody, nečekané zápletky a příjemný děj vás vždycky zaručeně pobaví. Zároveň vám ale hlavní postava Lorelai ukáže, jak silné mohou ženy být a co vše zvládnou.

1) Lorelai nám ukazuje, že vztahy vůbec nejsou jednoduché. Mnohé lásky se mohou vrátit z minulosti, jiné pak mohou vzniknout z dlouholetého přátelství. Lorelai v životě poznává množství mužů, ale k tělu si pouští jen některé. Díky těmto setkáním pak nachází cestu od otce své dcery až ke svému kamarádovi Lukovi.

2) Hlavní hrdinka seriálu otěhotněla v šestnácti. I když ji rodiče přemlouvali, aby dala dítě pryč, své těhotenství si prosadila a dokázala svou dceru Rory vychovat. Její odhodlání zvládnout těhotenství, kariéru a také svůj osobní život je obdivuhodné.

3) U seriálu vás pobaví, kolik jídla dokáže Lorelai spořádat. Nejenže je závislá na kofeinu a denně do sebe lije litry kávy, na kterou máte po celou dobu chuť, ale také si nedělá problém s jídlem pozdě večer, s velkými porcemi ani se sladkými dezerty. Není nad to, když si žena umí jídlo pořádně užít!

4) Od Lorelai se můžeme naučit také bystrému úsudku. Jako správná matka umí své dceři Rory vždy poradit, a to hlavně, když se jedná o výběr partnera. Lorelai se zároveň neplete do dceřina soukromí. Své blízké vždy vyslechne a snaží se jim pomoct, jak nejlépe dovede.

5) Inspirovat nás Lorelai může nejen svou nezdolností, ale také zdravým sebevědomím. Lorelai se nebojí říkat ne a mít vlastní názor. Mnohdy se kvůli tomu dostává do bouřlivých debat, například se svou matkou, ale ve výsledku je to vždy ona, která si zachová chladnou hlavu a upřímný a otevřený názor.

6) V seriálu jsou hlavními motivy rodina, láska a přátelství. Lorelai nám ukazuje, že tvrdou prací, dřinou a určitým sebezapřením jde dosáhnout všeho, co chceme. Sama Lorelai se vypracuje z pokojské na majitelku vlastního hotelu. I přesto, že pochází z bohaté rodiny a vysoké společenské vrstvy, žije obyčejný život s obyčejnými problémy a starostmi, které zná každý z nás.

7) Nejenže je Lorelai skvělá matka, ale zároveň je pro svou dceru Rory také nejlepší kamarádkou. Dokázala z ní vychovat chytrou, cílevědomou a zodpovědnou ženu. Zároveň Rory nebrání, aby se setkala se svým otcem, a nechává jí určitou volnost a svobodu. Ke správnému dospívání určitou nezávislost potřebuje každý.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

8) Další vlastnost, kterou na této dospělé, spolehlivé a rozumné ženě oceníte, je také její smysl pro humor. Ani my bychom neměli zapomínat, že s humorem jde všechno lépe. Lorelai se nebojí udělat si legraci sama ze sebe, brát věci s nadhledem a mnohdy vnést i do napjaté situace nový pohled a řešení.

9) V seriálu nechybí ani všelijaké hlášky, se kterými Lorelai mnohdy perlí, a to i když je myslí ironicky, sarkasticky nebo z legrace.

Například jsme od ní mohli slyšet: „Dámy nemají nárok myslet si na vaječné závitky. Dámy vlastně nemají nárok myslet si na cokoliv. Dámy totiž nemají nárok na to myslet. Dámy mohou jen bezmocně posedávat a čekat, než k nim přijde nějaký silný, švarný jinoch a pomůže jim. Nemohou šlapat do louží, nemohou louže překračovat, nemohou se na louže ba ani podívat. Švarní jinoši jim musí zavazovat oči, házet je do pytlů a přes ty louže je přenášet.“

Jak se vám líbí seriál Gilmorova děvčata? Souhlasíte s názory Lorelai?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář