KZ_logo1

Co o vás poví oblíbené sexuální polohy?

20.9.2017

Ať už chceme či nikoliv, sex je důležitou součástí dobře fungujícího vztahu. A jelikož ho zkrátka mít musíme a většinou si ho se svým milovaným chceme užít, nesmí se pro nás stát rutinou a už vůbec ne nudnou činností, kterou snášíme jen z povinnosti. Proto bylo objeveno a sepsáno Umění milovat a pro zpestření milostných chvil mnoho různých poloh, na které přišli již naši šikovní předkové ze Starověku.

A v současnosti psychologové přišli na to, že každý z nás má několik svých oblíbených poloh, dle typu své osobnosti. Vybrali jsme ty nejznámější a také nejoblíbenější polohy, které o vás poví více, než si myslíte. Jako naše gesta a mimika, také sexuální poloha je součástí našeho temperamentu. Najděte si tu svou…

Misionářská poloha

Bývá považována za starou dobrou „klasiku“. Milenci se sobě mohou dívat do očí a mohou se také líbat, prostě romantika, proto je též nejčastější a nejoblíbenější polohou. Žena leží na zádech a většinu aktivity přebírá muž, ale žena může měnit polohu nohou (objímat nohama záda nebo je dát muži za krk).

Ženu, která nejvíce upřednostňuje „misionáře“, psychologové charakterizují jako osobnost něžnou, věrnou, klidnou, tichou, rodinného typu. V některých případech je ovšem tato žena také méně výrazná, typický introvert, neprůbojná a netečná, ale může to být také duše romantická, melancholická, vstřícná, obětavá a se smyslem pro humor.

Zdvižená poloha

Poloha, kdy se žena oddává sexu na zádech s pozdviženou pánví je typická pro osobnosti podnikavého charakteru, stále ještě něžného typu ovšem s kapkou energického a vášnivého impulsu. Je to žena toužící, ale zároveň skromná, naivní a nepředvídatelná s velkou chutí do života, temperamentem trochu sangvinik a trochu flegmatik. Žena či osobnost odevzdaná, ale doufající a věřící.

Poloha zezadu

Tato poloha je označována za polohu „zvířecí“, jelikož žena při ní klečí na čtyřech a muž může přirážet hlouběji. Slečny, dámy, které mají danou polohu v oblibě, se opravdu animální povahou vyznačují. Bývají silné, neproniknutelné, neustále s něčím bojující, vášnivé a výbušné, přesto jsou hodně citlivé a snící. Čiší z nich čistá živočišnost, ale také oplývají smyslností. Jsou horkokrevné a nevyzpytatelné, nerozhodné, budoucnost však mají jasnou. Pozor pánové, jsou to krásky nevěrné a nedostupné, avšak pokud se zamilují, tak se vším všudy. Dávají do všeho, tedy i do vztahu, celou svou duši. I když dost chybují, mají smysl pro spravedlnost. Temperamentem spíše cholerik, vášnivá, žádoucí, fatální žena.

Jezdecká poloha

Muž leží na zádech nebo sedí a žena sedí nahoře přímo na něm. Poloha se líbí všem ženám extrémně vášnivým, dominantního typu, ženám nabitým vzrušením a se smyslem pro dobrodružství. Ženám, které se rády obklopují zážitky a hezkými věcmi, náročným, ale přesto s úžasně vyvinutým smyslem pro realitu. Osobnostně jsou přímé, čestné, přátelské, ale také takové, které si nenechají do ničeho mluvit, svéhlavé a rozhodné. Temperamentem cholerik a sangvinik, postojem nezničitelné.

Poloha vestoje

Milování trošku fyzicky náročnější, při kterém se ale obejdete bez postele, kdy vám stačí jen určitý opěrný bod. Poloha typická pro milovníky rychlého a netradičního sexu. Vždy se můžete partnerovi přizpůsobit, tedy polohu může zvládnout každý z nás. Pro ty, které ji mají v oblibě, jsou typické rysy sportovní, umělecké… Jsou to jednotlivci, kteří si jdou tvrdě za svým, ničeho se nebojí, nemají strach, jsou všeho schopni. Mají talent udělat z maličkosti velké dílo, umí se o vše zásadně postarat, jsou si jistí, sebevědomí. I když z nich jde někdy strach, dokáží se i sami sobě od srdce zasmát a nebojí se žádné špatnosti, vždy je s nimi legrace, umí rozjet nekonečnou show. Temperamentem se nejvíce blíží sangvinik, poté cholerik a flegmatik.

Lžičková poloha

Poloha, kdy se partneři objímají zezadu přitisknuti přímo tělo na tělo, je charakteristická pro ženu velmi něžnou, ale zároveň takovou, která dokáže vyvolat jak pocit nikdy nekonečné pohody, tak mocnou a vše ničící bouři. Umí být dokonalá, ale také pohodlná, má nejvíc ze všech schopnost empatického cítění, dokáže se dokonale soustředit, nikdy nepropadá hysterickým záchvatům, i když k tomu má neskutečně blízko. Je výborná přítelkyně i matka, nedokáže být sama, temperamentem melancholik.

Poloha z boku

Poloha, kdy muž leží z boku za ženou a žena má o muže opřenou nohu, se líbí osůbkám charismatickým, zdatným experimentovat, majícím rády blízkost a sounáležitost. Trochu sobeckým, ale na druhou stranu stále nadrženým. Ženy jsou to zkušené, mající dobrý vkus, také hravé, vypočítavé a někdy až moc zaujaté samy sebou. Lehce ironické, provokující a s velkou dávkou fantazie a euforie v krvi. Nikdy je nic nerozhodí, nebo se tak aspoň neprojevují, proto se někdy ničí svou nevelkou otevřeností, někdy (flegmaticky) oddané, někdy (cholericky) nepoddajné.

Našly jste svou polohu? A osobnost?

Daniela Fruhwirtová-Hradská 

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář