KZ_logo1

Co s dárky na Vánoce, pokud nemáte dostatek financí

12.11.2019

Všude na nás číhají reklamy a slevy, které ohlašují, že Vánoce jsou opět za rohem. Shon, úklid, nákup dárků a přípravy – to vše vánoční období zahrnuje. Co však dělat v případě, že si dárky, a vlastně ani Vánoce, nemůžete dovolit? Dospělí by to mohli pochopit, ale co děti?

Informujte rodinu

V první řadě nezapomeňte říci blízké rodině a přátelům, aby od vás tyto Vánoce žádný drahý dárek nečekali. Soustřeďte se na nejbližší rodinu – manžela a děti. Zbytek příbuzných vaši momentální situaci jistě pochopí.

Zabalte vše zvlášť

Pokud přece jen najdete nějaké penízky na to, abyste dárky nakoupili, každý dárek zabalte zvlášť. I kdyby jen do novinového papíru. Rozbalování dárků je nadmíru vzrušující a ocení ho zejména malé děti.

Začněte s nákupem již nyní

Vůbec nemusíte kupovat drahé dárky. Zajděte do hračkářství a kupte balení, ve kterém je více kousků. To pak rozbalte a každý předmět zabalte do balicího papíru.

Vyzdobte domácnost vlastnoručně vyrobenou výzdobou

Nepřidávejte si starosti kupováním drahé vánoční výzdoby, raději zaběhněte do papírnictví a nakupte bílé i barevné papíry. Stačí vám lepidlo, nůžky, video na Youtube a nádhernou výzdobu si vyrobíte i svépomocí. A co je ještě lepší, bude také unikátní.

Připravte dětem vánoční zážitek

Vánoce nejsou jen o dárcích, jsou o rodině a o společně stráveném čase. Připravte dětem skvělý vánoční den – vezměte je na svah a sáňkujte se, zajděte spolu koupit živý stromek, zorganizujte domácí koncert, kde každý z vás zazpívá jednu koledu, navštivte místní betlém nebo místo, které je známé pro svou nádhernou vánoční výzdobu.

Darujte dětem kupóny

Skvělá věc na kuponech je ta, že jsou vlastně zdarma. Vytvořte pěkné kupóny buď vlastnoručně, nebo si stáhněte šablonu z internetu. Dětem tak můžete darovat týden bez domácích prací, balík oblíbených zákusků na požádání, výběr večeře a podobně. Možností je skutečně hned několik.

Další tipy na levné vánoční dárky pro děti

Baterka – baterku ocení mnoho dětí, mohou si s ní číst, svítit si při toulkách nočními ulicemi, hrát se s ní ve své pevnosti či vytvořit stínovou představení.

Malá autíčka – jednoduchý dárek, který potěší každého chlapce. Sada podobných autíček vůbec není drahá a vaše ratolest s nimi může jezdit po domě celé hodiny.

Staré kostýmy a šaty – podpořte fantazii vašich dětí a darujte jim předměty jako klobouky, staré kabelky, košile, šperky či kravaty. Stačí trocha představivosti a z dětí se může v mžiku stát rytíř, superhrdina či král.

Čajový set – pití čaje a servírování si užívají zejména dívky, obdarujte i vy svou dceru čajovým setem a umožnětejí pohostit celou rodinu.

Set zvířátek – darujte dětem malá plastová zvířátka. Může jít o zvířátka z džungle, farmy či dinosaury.

Míč – většina dětí miluje míčové hry. A těch je skutečně spousta. Nejde jen o zábavnou aktivitu, míčové hry pomáhají dětem vylepšit i motorické schopnosti.

Řeka z alobalu – dárek můžete dětem i vyrobit. Postačí vám rolka alobalu, kterou vyformujete do tvaru řeky a vytvoříte tak unikátní outdoorovou hračku. Děti si na ní mohou hrát s loďkami, a ať už věříte, nebo ne, stráví u ní klidně i celé hodiny. Na oba konce řeky položte nádoby, třeba kýbliky, které zachytí vodu a zamezí tak její plýtvání, protože děti ji mohou použít znovu.

Řeka  z alobalu, Zdroj: FrugalFun4Boys

Vánoce se dají oslavit i v méňě okázalém stylu a stále mohou být nádherným zážitkem pro všechny členy rodiny. Protože to, čeho bychom si měli na svátku cenit, nejsou peníze. Jsou to lidé, kteří s námi Vánoce tráví. Jsou to maličkosti nebo věci, které jako dar nevnímáme, protože nám na ně nikdo stužku neuváže. To, že jsme zdraví, že máme možnost spolu prožít další den, že jsme zvládli další rok.

deti a životní prostředí

3 tipy, jak naučit děti pečovat o planetu

Chceme-li, aby nám naše planeta ještě chvíli sloužila, musíme…
úklid domácnosti

7 uklízecích triků, aby vás návštěva nepřekvapila

Neuklizené bydlení, nenachystané občerstvení a návštěva téměř za dveřmi?…
žena s knihou

Co vás čtení naučí o reálném životě

Patříte mezi knihomoly a kniha je vaším společníkem téměř…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

jak se rozejít

Jak se citlivě rozejít s partnerem a neublížit víc, než je nutné?

Když vztah nefunguje tak, jak má, a přináší víc…
partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…
pár

Rozchod: Jak se vyrovnat s rozchodem?

Rozchod je nepříjemný. A je úplně jedno, jestli se…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

Editor

13.11.2019 v 11:09

s

Zanechte komentář