KZ_logo1

Co s nechtěnými dárky

25.12.2019

Výběr dárků je někdy opravdu náročnou disciplínou, která se vždy nepovede. Dostali jste někdy dárek, který se vám opravdu nehodil nebo se vám nelíbil? Nechte si poradit, co dělat v takovém případě, abyste neurazili někoho, kdo vás chtěl potěšit. Zjistěte, co dělat s nechtěnými dárky.

Darovat dál

Říká se, že darovanému koni na zuby nekoukej. Toto přísloví mluví o tom, že byste neměli řešit, jaký dárek jste dostali, ale spíš vnímat to, že vás chtěl někdo potěšit. V některých případech je to však opravdu těžké. Nabízí se možnost darovat nechtěný dárek dál. Myslete však na to, že dotyčnému, komu chcete „svůj“ dárek předat, by se měl opravdu a za každou cenu líbit. Jinak z toho uděláte štafetu, kdy se může jednoduše stát, že se předmětná věc vrátí až k prvnímu darovateli.

Vrátit je

U některých dárků, které byly opravdu drahé a nelíbí se vám nebo se vám nehodí do domácnosti, případně k vašemu stylu, je možné vrácení. Domluvte se s tím, kdo vám takový dárek dal a vysvětlete mu vaši nespokojenost. Snažte se být milí a i tak za dárek a za snahu poděkujte.

Vyměnit je

Pokud je to jen trochu možné a vy s dárkem nejste spokojeni a nechcete ho vracet, zkuste jej vyměnit. V ideálním případě tak vyměníte například nepadnoucí oblečení za kousek, který oživí a dokonale doplní váš šatník. Výměna je na místě také pokud jste dostali například náušnice, ale nenosíte je a mnohem víc byste ocenili řetízek nebo náramek.

Schovat na horší časy

Bohužel se někdy stane, že dárek nejde vyměnit ani vrátit, v takovém případě vám zůstane doma. Možná ani nevíte, komu byste tento dárek dali, aby mu udělal radost. Nechte jej tedy někde ve skříni a počkejte až uzraje čas, kdy se vám daná věc bude hodit nebo ji darujete po nějakém čase dál.

Využít jinak

Je možné, že jste dostali dárek, který nepotřebujete a nevíte, jak ho využít. V takovém případě se nebojte ani originálních řešení. Pokud byl dárkem například kousavý svetr, který určitě nebudete nosit, nebojte se z něj udělat například pytlíky na květináče nebo ho přešijte v ozdobný polštář. Vaší fantazii se meze nekladou a nebojte se kreativity. Dávat věcem nový život a najít jejich další využití vás potěší a najednou se na takový dárek budete dívat úplně jinak.

Raději dostat peníze

Jestliže se chcete vyhnout tomu, abyste dostali zbytečnosti nebo věci do domácnosti, které už třeba máte, řekněte svým blízkým, že oceníte raději peníze. Nemusíte si říkat o velké částky. Stačí zmínit, že si například šetříte na dovolenou, nové kolo nebo dražší kabát. Je na nich, kolik vám přispějí a vy nebudete muset řešit nechtěné dárky.

Vybrat si něco sám

Ideální způsob, jak se vyhnout nechtěným dárkům, je vybrat si něco sám. Přijdete však o překvapení, když budete vědět, co od svých blízkých a přátel dostanete. Vyřešte to jednoduše a napište si seznam několika věcí, které by vám udělaly radost. Nechte pak ostatní, aby vybrali, co vám pořídí a čím vás potěší. Tím si nezkazíte moment překvapení a nebudete vědět, co přesně dostanete.

Vouchery a kupony

Skvělý způsob, jak obejít nechtěné dárky, jsou vouchery a kupony. Ty se v mnoha případech osvědčí víc než zakoupení konkrétní věci. Vyberte i vy svým blízkým například voucher na kosmetické ošetření, na nákup v obchodě, případně na objednávku se slevou. Dotyčný si pak vyberte konkrétní dárek sám.

Co děláte s nechtěnými dárky vy? Máte další nápady?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář