KZ_logo1

Co se s námi děje za úplňku?

23.11.2017

Úplněk přichází jednou měsíčně a má velký vliv na naše tělo, mysl a také psychiku. V tento zvláštní den, kdy se na obloze objeví zářivý Měsíc, můžete jednodušeji zhubnout, podaří se vám počít syna nebo se potýkáte s agresivitou a nepříjemnými bolestmi těla. Zkuste se zamyslet, co dělá úplněk s vámi.

Jak se úplněk jeví

Na mnohé z nás působí úplněk téměř magicky. Dokáže vykouzlit zvláštní až romantickou atmosféru a často nás hypnotizuje k tomu, abychom jej zaujatě sledovali. Je inspirací pro mnohé knihy, filmy a také tajuplné příhody nejen o vlkodlacích a upírech.

Ověřená fakta

Ze statistik vyplývá a je ověřeno, že v tuto dobu se velmi výrazně projevuje například náměsíčnost, nespavost a trápí nás noční můry a prapodivné sny. V úplňkovou noc dokonce přibývá kriminálních případů a narůstá také počet nehod a sebevražd. Je zvláštní, že v tuto dobu na tom není nejlíp ani naše tělo. Nedoporučují se důležité a závažné operace, tělo se hůře hojí, přibývá infarktů a mozkových příhod. Na druhou stranu se za úplňku rodí velké množství dětí, avšak lidé přesto pociťují zvláštní úzkost, neklid a napětí.

Ženy versus muži

U žen jsou typické změny nálad, zpomaluje se metabolismus a ozývají se staré jizvy a zranění. Ženy mohou být opravdu podrážděné, mají bolestivou menstruaci a psychika pracuje na plné obrátky. Muži jsou mnohem agresivnější, silně reagují na vnější podněty, mají větší zájem o sex, a zároveň jsou fyzicky na vrcholu svých sil. Cítí se plní energie a dobře se jim spí.

Úplněk a láska

Pokud v době úplňku potkáte novou známost, připravte se na velmi dobrodružné a vášnivé vzplanutí, které ale nekončí vždy nejlépe. Úplněk vytváří jakýsi přelud a poskytuje prostor pro naši fantazii. Možná se nám nový protějšek zdá ideálním, ovšem je dobré myslet na to, že další den nebo týden už může být situace jiná.

Fyzické působení Měsíce

Úplněk významně působí na energii a lidskou psychiku. Kromě bolestí hlavy vás může podráždit také nevolnost, která nemá žádnou konkrétní příčinu. Můžete se cítit velmi unavení, malátní a oslabení. Ideální je doplnit pitný režim, cvičit jógu nebo jít před spaním na procházku do přírody.

Dítě počaté v den úplňku

Říká se, že v době úplňku stoupá plodnost žen a nejčastěji se pak rodí chlapečci. V době úplňku je opravdu statisticky potvrzená zvýšená porodnost. Mnohé z dětí, které se narodí za úplňku, mají zcela ojedinělé charakterové vlastnosti a prý mohou být geniální, kreativně velmi zdatné nebo se může zdát, že mají nadpřirozené schopnosti. Některé jsou všímavější a daleko citlivější než jejich vrstevníci.

Začněte konečně hubnout

Doba úplňku je také ideální k nastartování hubnutí. Vyzkoušet můžete ovocný půst nebo zcela redukční den. Zkuste jíst jen ovoce, popřípadě pít ovocné šťávy, nebo držet celý jeden den hladovku. Za tento úplňkový den můžete zhubnout až dva kilogramy, které se však jen tak nevrátí. Můžete zkusit také detoxikační dietu, pít bylinkové a pročišťující čaje nebo si konečně splnit něco, po čem dlouho toužíte. Úplněk nemusíte vnímat jen negativně, ale můžete ho vzít jako určitý restart a začít znovu tak, jak chcete.

Do konce roku 2017 nás čeká ještě jeden úplněk, a to 3. prosince.

Jak na vás působí úplněk?

Michaela Michalíková

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář