KZ_logo1

Co v zimě dělat, abychom nepřibraly?

17.10.2017

Také patříte mezi typy žen, které by v zimě zalezly do teplého pelechu a probudily se znovu až na jaře? Pokud ano, je možné, že mimo jiné řešíte i to, jak v zimě nepřibrat na váze. Podívejte se s námi na pár pravidel, která vám mohou pomoci zachovat si svou stávající váhu.

Jak tloustnutí zabránit

Nakupujte správně

Pokud se chystáte na měsíční nebo klidně i týdenní nákup, nechoďte na něj hladová. Zapomeňte na regály se sladkostmi, na Vánoce je cukroví a čokoládových kolekcí všude kolem až moc. Kupte dostatek ovoce, zeleniny, oříšků a kvalitních potravin.

Nejezte pozdě v noci

Protože se v zimě dřív stmívá a ráno je také dlouho tma, máte pocit, že jsou dny neuvěřitelně krátké. Ale ani to vás neomlouvá, takže na půlnoční nájezd na ledničku, protože jste celý den neměla čas na jídlo, rychle zapomeňte. Zkuste jíst do sedmé hodiny večer a poté si dopřejte už jen libovolné množství zeleniny.

Správná snídaně

Nejenže by se každý měl naučit snídat, navíc snídat správně, důležité je i snídat v klidu. Dopřejte si ráno opravdu dlouhou a příjemnou snídani. Věřte, že tímto způsobem skvěle nastartujete svůj den, budete méně unavené a hlavně nebudete zbytečně přibírat.

Menu v restauraci

Je možné, že se vám v zimě špatně vstává a celkově se vám zdá, že máte málo času. Pokud si nestíháte nachystat oběd doma a jste nucené využít obědy nebo večeře v restauracích, dbejte na pár pravidel. Je dobré dát si oběd napůl s přítelem, objednat si poloviční porci nebo si dát jen chutný salát. Smaženou přílohu pak nahraďte dvojitou porcí zeleniny. A dresing nebo omáčku prostě oželte.

Volte správné jídlo

Zkuste se zaměřit na biorytmy, které vám říkají, co, kdy a jak jíst. Díky tomu můžete vybrat správné jídlo tak, aby vás zbytečně nebolel žaludek nebo aby ručička na váze zůstala pořád na stejném místě.

Dopřejte si polévku

V zimě jsou opravdu nejvhodnější takové potraviny, které obsahují velké množství vody. Zařaďte do svého zimního jídelníčku teplé zeleninové polévky, váš žaludek tak bude příjemně zaplněn a pocit sytosti vám dlouho vydrží.

Omezte přísun kofeinu

Co kdybyste v zimě zkusily kávu vyměnit za čaj? Občas si můžete dopřát i horkou čokoládu nebo kakao, ale kávě se opravdu zkuste vyhnout. Obsahuje totiž zhruba 140 kalorií, na jejichž spálení byste musela vynaložit například hodinu intenzivního úklidu.

Užijte si teplo

Zimně oblečená žena

Foto: 123rf.com

Vědecké výzkumy potvrdily, že pokud je vám zima, máte ještě větší hlad a dokonce i chuť na sladké, protože potřebujete doplnit energii. Pokud tomu chcete zabránit, udržujte se v teple. Nezapomínejte na čepici, šálu, rukavice ani na teplé ponožky. Mimo jiné si můžete příležitostně dopřát i saunu.

Doplňte vitamín D

Tento vitamín snižuje ukládání tuků v těle a zároveň urychluje metabolismus a zdravé trávení. Vitamínu D se také někdy říká sluneční vitamín. V zimě ho doplňte správnými potravinami, mezi které patří například tučné ryby, mléčné výrobky, vejce, banány nebo obilné klíčky.

Nezapomínejte ani na vitamíny

V zimě jsou nejvhodnější čínské bylinky. Konkrétně chryzantéma, ženšen, astralagus nebo zelený čaj. Poraďte se s odborníkem a tyto bylinky v různých formách do svého jídelníčku zaraďte.

Cvičte i v zimě

I přesto, že byste se nejraději jen válely a spaly, ani v zimě neopomínejte cvičení. Dopřejte si každodenní procházku se psem, zajděte si třikrát týdně do fitka, navštivte hodinu tance nebo se věnujte jiným aktivitám, které vás baví. Nějaký pohyb byste si měla dopřát alespoň třikrát týdně na 30 minut.

Máte v zimě pocit, že vaše váha narůstá, nebo se zimním přibíráním nemáte problémy?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

Michal

15.1.2016 v 14:59

Bože, to je zase snůška keců. Jíst do sedmé hodiny? Na oběd poloviční porce? Opravdu doufám, že se těmito rádoby odbornými radami neřídí ani ženy, ani muži. Přesně takovýto přístup vede k obezitě, zpomalení metabolismu… Zdravá kvalitní strava v množství, které záleží individuálně na jedinci a pohyb = normální zdravý životní styl. Nic jiného v tom není.

Opravdu jsem myslel, že v tomhle lidi dostali osvěty už dost. Mýlil jsem se.

Zanechte komentář