KZ_logo1

Drdoly snadno a rychle

7.3.2015

Různé druhy drdolů jsou stálicemi mezi účesy. Můžete je nosit absolutně k jakémukoliv stylu oblečení a nezklamou vás v žádné situaci. Rozcuchané vrabčí hnízdo doplňuje ležérní nebo sportovní outfit, uhlazený drdol dotváří business look a romantické uzle se hodí k letním šatům i k večerním róbám. Podívejte se, jak své vlasy během pár minut vytvarovat do čtyř různých drdolů. Potřebovat budete jen pár sponek nebo pinetek a jednu nebo dvě gumičky.

Propletený drdol

Nejprve rozdělte vlasy v týlu na dvě poloviny a tenkými gumičkami je svažte do dvou culíků. Pokud máte tmavé vlasy, sáhněte po černých gumičkách, pro světlé vlasy budou vhodnější gumičky průhledné. Vezměte culíky a udělejte na nich obyčejný uzel. Aby se vám nerozmotal, použijte pinetky do vlasů a uzel upevněte na místě.

V dalším kroku vezmete do ruky jeden z culíků, protáhnete ho pod druhým, obtočíte kolem uzlu a připevníte sponkami podle potřeby na několika místech. To samé provedete i s druhým culíkem. Aby se vám neuvolňovaly prameny a nepoletovaly kolem drdolu, je vhodné culíky trochu zakroutit. Prameny, které se přesto uvolní, můžete buď dodatečně připevnit sponkami, nebo zafixovat lakem na vlasy. Nakonec pomocí prstů jemně pročesejte vlasy na temeni hlavy, abyste zakryla pěšinku.

Boční zaplétaný drdol

Druhý účes je velmi snadný a rychlý, zvládne ho v podstatě každý a je hotový za pár vteřin. Sčešte vlasy k jedné straně a rozdělte je na dvě poloviny. Dále obě části zkroutíte a spletete dohromady, abyste vytvořila jeden zapletený culík, který na konci zajistíte tenkou gumičkou. Potom už neuděláte nic jiného, než že vzniklý culík obtočíte dokola a připevníte sponkami.

Zatočený drdol

Tento účes je určený hlavně pro dlouhé vlasy, které nejsou postupně sestříhané. Vypadá velmi elegantně a přitom vám nedá moc práce. Nejprve si vlasy vyčesejte do culíku umístěného tak vysoko, jak vysoko chcete mít drdol. Obtočte si culík u gumičky kolem ruky, abyste z vlasů vytvořila tunel. Zbytek culíku obmotejte kolem gumičky a protáhněte skrz vzniklý tunel. Konečky připevněte k hlavě pomocí sponek nebo pinetek tak, aby zůstaly schované pod drdolem. Zpočátku se vám možná bude účes rozpadat pod rukama, ale s trochou cviku mu jistě přijdete brzy na kloub.

Květinový drdol

Poslední z drdolů je také nejspíš tím nejsložitějším. Pokud se vám povede správně, vytvoří se vám na hlavě krásná květina. Základem je culík, který můžete umístit na stranu (jako ve videu) nebo na temeno hlavy. Druhá možnost je o něco složitější, protože v zrcadle na svůj drdol neuvidíte. Jeden pramen vlasů obtočte kolem gumičky, aby nebyla vidět, a připevněte sponkou.

Vlasy si rozdělte do tolika pramenů, kolik chcete mít okvětních lístků na svém květinovém drdolu. Nejvhodnější počet jsou čtyři prameny, aby se vytvořila kompletní květina. Každý pramen obtočte kolem prstů, aby vznikla smyčka, kterou potom shora trochu rozprostřete a načechráte a její spodní část pinetkami připevníte k hlavě. Váš první okvětní lístek je hotový. Pokračujte, dokud tímto způsobem neupravíte všechny vlasy. Nezapomeňte výsledný drdol zafixovat lakem, který udrží kratší vlasy na místě.

Iveta Karousová

kyberšikana

Kyberšikana a jak se bránit

Mezi jeden z největších problémů současnosti patří kyberšikana. Ta…
_DSC0136

Voňavý švestkový koláč s makovou drobenkou

Přemýšlíte nad sladkou dobrotou, na níž si pochutnáte nejen…
voděodolná rtěnka

6 nových kosmetických vychytávek

Slyšeli jste už o rtěnce, která vám na rtech…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…
pár

Rozchod: Jak se vyrovnat s rozchodem?

Rozchod je nepříjemný. A je úplně jedno, jestli se…
pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…

Související příspěvky

Zanechte komentář