KZ_logo1

Elegantní mikádo: Kadeřnický salon u vás doma!

2.4.2017

S jarem velmi často začneme toužit po změně – jako by nás k tomu inspirovaly první sluneční paprsky. Jednou z věcí, které nám přijdou na mysl, je změna účesu. Jak si doma správně ustřihnout vlasy bez návštěvy kadeřnice?

Existuje mnoho rčení, že žena, která změní účes, je odhodlána k novým začátkům ve svém životě. A opravdu to často funguje.

Jenže – kadeřnické služby jsou rok od roku dražší a nikdy nemáte opravdovou jistotu, že ze salonu neodejdete se slzami na krajíčku. Každá z nás určitě vyloví z paměti minimálně jeden kadeřnický průšvih. Příliš krátký sestřih, kvůli kterému si připadáte jako kedlubnička, příliš mnoho peroxidu či divně zvolený barevný odstín jsou ještě to lepší ze síně hrůzy nás žen.

Na druhou stranu se často bojíme do svých vlasů střihnout, protože nám chybí patřičné vzdělání. Některé z nás jsou zase duší experimentátorky, ale počáteční nadšení pro věc zmizí v momentě, kdy po svém kreativním zásahu připomínáte oškubané kuřátko.

Dnes vám však přinášíme krátký a přehledný video tutorial, díky kterému se možná i vy odhodláte k velkému životnímu kroku.

Trendy mikádo během několika minut:

 

Před stříháním se ujistěte, že jsou vlasy čisté a řádně pročesané. Vlasy můžete před stříháním narovnat žehličkou. Snažte se co nejvíce zabránit tvorbě uzlíků.

Nyní vlasy rozdělte na pěšinku uprostřed hlavy a sepněte je do středně vysokého copu. Poté vezměte druhou gumičku, kterou umístíte na cop o něco níže. Ujistěte se, že gumička bude na vlasech umístěna v délce, kde chcete své vlasy ustřihnout. Pokud jste gumičku umístila výše, stačí ji jemným pohybem stáhnout trochu dolů, dokud s délkou finálního účesu nebudete spokojená.

Dvěma prsty následně zvedněte vlasy okolo uší tak, aby je zcela zakrývaly. Nyní přichází na řadu samotné stříhání vlasů. Uchopte cop a ustřihněte celý pramen vlasů pod gumičkou, která je na vlasech umístěna níže. Střih nemusí být zcela rovný, zarovnáte ho o něco později.

Po odstřihnutí pramene sejmeme obě gumičky a vlasy pročešeme hřebenem. Vlasy rozdělte na dva silnější prameny, které rozložíte na ramena. Vlasy opět rozčešte. Nyní vlasy uchopte těsně na spodní délce a ustřihněte prameny, které přečnívají. Tento postup opakujte na obou stranách.

Nakonec můžete vlasy prostříhat speciálními kadeřnickými nůžkami, které vlasy prostříhají tak, aby byl celkový dojem vzdušnější a vlasy na sobě pouze neležely. Pokud tyto nůžky nemáte, lze je zakoupit v kadeřnických potřebách. Případně tento krok zcela přeskočte.

Mikádo bude v letošním roce velmi šik. Pokud si však na stříhání vlasů sama netroufáte, nejlepší způsob, jak celou akci zrealizovat, bude s vaší nejlepší kamarádkou, sestrou či maminkou.

Jak se říká – víc hlav víc ví. Přejeme vám hodně štěstí!

Kateřina Umová

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář