KZ_logo1

Emocionální nevěra může zničit vztah stejně jako ta fyzická

13.7.2016

Pokud si myslíte, že když nejde o sex, nejde ani o nevěru, mýlíte se. Emocionální forma nevěry je velmi zákeřná, a i když se tváří docela nevinně, přesto může být pro vztah dokonce nebezpečnější než nevěra fyzická.

Nejdřív si vůbec nepřipustíte, že by mohl nastat problém. Vždyť vlastně neděláte nic špatného. Oběd s kolegou, povídání v kanceláři, chatování s někým na internetu. Brzy však začnete probírat i intimní témata a najednou máte pocit, že ten druhý vám skvěle rozumí, chápe vás a vždy má čas i chuť si povídat. Na rozdíl od oficiálního partnera. Ten je najednou zcela mimo váš zájem. Proč byste s ním měla řešit něco, co už jste vyřešila s někým jiným, a vlastně vás partnerův názor ani nezajímá? Stejně by neřekl to, co chcete slyšet…

Začínáte myslet na toho druhého muže víc, než by bylo zdrávo, a těšíte se na společně strávené chvíle, ať už v realitě anebo ve virtuálním světě… I když nejde o nevěru fyzickou, toto vše postupně naruší i poměrně vyrovnaný vztah a může jej ve finále zcela zničit.

Ideální muž neexistuje? Vždyť je tady!

Ve chvíli, kdy začnete porovnávat partnera s tím druhým mužem, jste na nejlepší cestě ke konci vztahu – aniž si to uvědomujete. Zatímco váš přítel či manžel s vámi snáší dobré i zlé a také každodenní starosti a znáte ho i v méně důstojných situacích, váš důvěrník je pro vás zatím někým, kdo nemá žádné chyby anebo jen takové, které lze lehce prominout. Jak by taky ne. Už bručel nad přesolenou omáčkou, žádal po vás Endiaron při trávicích problémech anebo se vztekal nad tím, že jste si koupila další halenku, když šetříte na novou televizi? Kdepak. Zato je vždy chápavý a má pro vás slova povzbuzení. Zkrátka a dobře ideální muž. A najednou vás může překvapit pocit, jaká je to škoda, že jste se nepotkali dříve. Partner je překážkou, někdy vám brání jít s „kamarádem“ ven anebo se mu nelíbí vaše dlouhé a čím dál častější tlachání na internetu. Není to k vzteku? A vůbec, kdyby tady nebyl, mohla jste jít do nového vztahu se vším všudy!

Osudový pan Božský: Pozor na něj!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

A pak, není tohle nakonec začátek toho pravého, osudového spříznění duší?! Může být. Ale buďte si jistá, že minimálně v 90 % není. Muži hledají rozptýlení, často mají svou partnerku, kterou vám buď zatají, anebo tvrdí, že si spolu nerozumí. Vaše komunikace je pro ně často také zahájením cesty k něčemu, co je pro ně daleko zajímavější: k sexuálnímu dobrodružství. Pokud k němu nedojde, ztratí zájem. Pokud dojde, může nějakou dobu románek pokračovat, ale stejně v drtivé většině případů skončí. A dotyčný pan Božský zůstane se svou dosavadní partnerkou, anebo pokud je nezadaný, jde tzv. o dům dál. V obou případech vám zbydou oči pro pláč a narušený nebo zničený vztah. Ženy přistupují k podobným dobrodružstvím jinak a daleko dříve a intenzivněji se nechávají strhnout emocemi.

Emoce jsou ošemetná věc, opatrně s nimi

Pokud máte pocit, že vás partner nechápe, dostatečně se vám nevěnuje, nudíte se anebo jste jakkoliv jinak frustrovaná a rozhodnete se tento neutěšený stav řešit nikoliv rozmluvou s partnerem, ale hledáním chápavých kamarádů, přemýšlejte, nakolik dokážete stát nohama pevně na zemi. I když nehodláte hledat sexuální známost, nikdy nevíte, jak se věci mohou vyvinout. Ve hře je hodně a můžete o vše také přijít. Moderní doba s novými technologiemi umožňuje snadnější seznámení i komunikaci a nebezpečí sklouznutí do podobného dobrodružství je poměrně vysoké. Emocionální nevěra je mimochodem v posledních letech na vzestupu. Přestože v této formě nevěry nejde o sex, zničit vztah vám může stejně, jako by šlo o tu fyzickou. Následky jsou někdy paradoxně mnohem horší. Řada lidí totiž zastává názor, že by byla schopna odpustit a pochopit spíše jednorázový sexuální úlet než citovou angažovanost mimo současný vztah. Máte chuť to riskovat?

Kateřina Magdalena Machová

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář