KZ_logo1

Existovala bájná Atlantida?

10.3.2016

Atlantida, bájná země, sen mnoha dobrodruhů… Země, která již po staletí inspiruje spisovatele, malíře, ale i filmové režiséry. Nadpozemské schopnosti obyvatel, umění číst myšlenky i neomezený život pod vodou… Čím ještě je toto místo tak zvláštní a ojedinělé? A jaká tajemství před námi tato země skrývá?

Toto místo je opředeno mnoha legendami. Atlantida prý ukrývá mimozemské civilizace, krystaly s nevyčerpatelnou energií a možnost cestovat v čase i prostoru. O Atlantidě bylo napsáno více než 30 tisíc knih, které obsahují nejrůznější teorie o jejím vzniku i životě na ní. Do současnosti pak byla tato bájná země „objevena“ na více než 60 různých místech planety. Mimo jiné existuje i teorie o posuvu zemské kůry, která říká, že ztracená Atlantida je současná Antarktida.

Atlantida a její obyvatelé očima Platona

První zmínky o Atlantidě pochází z doby Střední říše (2000-1700 př. n. l.), staří Egypťané znali příběh o této zemi od egyptského kněze Solóna (638-555 př. n. l.). V tomto období byla Atlantida popisována jako kouzelný ostrov, na němž žije zlatý drak. Tento drak prý předpověděl, že ostrov nikdy nikdo nespatří, protože bude pohlcen vodami. Po léta předávané informace o bájné zemi pak zaznamenal řecký filosof Platon (347-427 př. n. l.) Podle něj bylo toto místo nejen mocným královstvím, ale také učiněným rájem na zemi.

Atlantida

Foto: pinterest.cz

Lidé zde prý byli neobvykle velcí a mnozí z nich se podobali elfům. Jiní zase měli žábry a blány mezi prsty. Všichni obyvatelé Atlantidy byli nejen vzdělaní a nadmíru inteligentní, mnoho jich navíc oplývalo nadpřirozenými schopnostmi. Většina obyvatel uměla číst myšlenky, někteří dokázali přežít pod vodou. Dle filosofa se Atlantida nachází v rozlehlém Atlantském oceánu. Je podobnost názvů čistě náhodná?

Nečekané bohatství Atlantidy

Na tomto tajemném místě stálo velké množství důmyslných a velkolepých staveb. Nesmírné bohatství pak značilo nejen velké množství drahých kovů, ale také neposkvrněná příroda. Atlantida byla nejvíce kulturně vyspělou zemí s nadpozemskou civilizací. Mnozí badatelé popisují tuto bájnou zemi podobně jako kosmické prostředí, ve kterém nehraje roli čas ani prostor. Za největší bohatství této země je považováno především vědění a nadpřirozené schopnosti obyvatel. Jakými zvláštními schopnosti tedy zdejší obyvatelé oplývali? Hlavními z nich bylo čtení myšlenek, schopnost pohybovat se v astrálním světě, procházení do jiných dimenzí i paralelních prostor. Obrovským pokladem, který země ukrývá, jsou také šestihranné krystaly, nazývané někdy kameny Tuaoi. Obyvatelé Atlantidy tyto kameny pokládali za zdroj nevyčerpatelné energie.

Inspirace pro umělce i vědce

Foto: pinterest.cz

Foto: pinterest.cz

Atlantida se stala velkou inspirací pro mnohé spisovatele a další umělce. Fascinující popis bájné země byl tak lákavý, že i Kryštof Kolumbus (1451-1506) zařadil Atlantidu mezi cíle své slavné cesty. Atlantidu sice nenašel, ale namísto ní objevil Nový svět. O jeden z nejznámějších a zároveň nejkrásnějších popisů tohoto místa se zasloužil spisovatel Jules Verne. Ve své knize 20 000 mil pod mořem vykreslil Atlantidu jako vědecky vyspělou krajinu, které se nevyrovná žádná jiná část světa. Je možné, že sám autor tuto zemi někdy navštívil, nebo všechno byla jen jeho fantazie?

Kde se Atlantida nachází

Bájnou Atlantidu dodnes hledají badatelé i dobrodruzi na několika místech. Někteří po ní pátrají u Kanárských ostrovů, v Karibiku nebo třeba v Palestině. Jiní tuto zemi hledají na Kavkaze nebo v Persii. V Evropě je Atlantida hledána na území Anglie, ale mezi výčtem míst, kde by se Atlantida měla nacházet, nechybí ani Afrika. Existuje také tvrzení, že Atlantida se rozprostírá pod celým povrchem země. Může to být pravda? Velké množství výzkumníků a vědců se shoduje, že Atlantida opravdu existovala, ale byla zničena přírodní katastrofou. Ovšem i zde se názory značně rozchází. Někteří tvrdí, že celá země byla zničena sopkou, jiní dávají přednost obrovské a ničivé vlně tsunami.

Novodobé šokující objevy

Atlantida

Foto: pinterest.cz

Mnozí také věří, že Atlantida zanikla svobodnou vůlí svého obyvatelstva. Obyvatelé této země jsou mnohdy spojováni s mimozemskou civilizací. Můžou za to podrobné informace o neobvyklých a nadpřirozených schopnostech, cestování časem i prostorem. Před 14 lety objevili kanadští výzkumníci potopené město. Toto město se nacházelo u východního pobřeží Kuby, v blízkosti Bermudského trojúhelníku. Skrývá Bermudský trojúhelník právě tajemství ztracené Atlantidy? Kanadský badatel Paul Weinzweig říká: „Objevené město má známky vyspělé civilizace a na dně moře se nachází několik sfing, pyramid, dlážděných ulic a zbytků domů spolu s různými vyrytými nápisy na zdech.“ Po prozkoumání místa speciálním robotem však lidé zůstávají nadále skeptičtí a přiklání se spíše k možnému objevu pozůstatků Latinské Ameriky. Další objev, který šokoval a rozdělil lidi na dva tábory, je nález v Africe. Zde se na pobřeží pod pískem objevily kruhy viditelné dokonce až z vesmíru. Je možné tu pozorovat několik soustředných kruhů o průměru až 50 kilometrů, které odpovídají konkrétně popsané architektuře Atlantidy.

Realita nebo mýtus

Je legenda o této zemi založena na skutečnosti, nebo jde pouze o smyšlenku řeckého filosofa, který si dokázal umně pohrát s lidskou fantazií? Atlantida ani v dnešní době nepřestává fascinovat naši mysl. Lidé se už dlouhá staletí snaží najít jakýkoliv důkaz o existenci této bájné země. Hnacím motorem pak zůstává nejen zvědavost, ale i touha odkrýt jedno z nejrozporuplnějších tajemství našeho světa. Podaří se to někdy někomu, nebo zůstane Atlantida už navždy ukryta v hlubinách?

Co si o tomto bájném místě myslíte vy? Existuje?

Michaela Michalíková

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář