KZ_logo1

Fenomén nudismu

9.6.2016

Nudismus se stává fenoménem, který dobývá svět. Nahota na pláži dnes nepřekvapuje ani nepohoršuje. Zatímco dříve milovníci nahoty těžko hledali to „své“ místo, kde budou úplně sami, dnes vznikají ty nejluxusnější nudistické resorty po celém světě.

Svoboda, pohodlí, přirozenost

Stále totiž přibývá lidí, kteří chtějí zažít pocit maximální svobody, přirozenosti a pohodlí bez jediného kousku oděvu. A trh jim vychází vstříc. Nabídka nudistických zájezdů je opravdu bohatá a zájem o tento typ dovolené rekordně roste – a to nejen u Evropanů, ale také v prudérních Spojených státech amerických. Nudistická dovolená má hned několik výhod. Na pláži vzdálené od domova můžete se zbytky oblečení zahodit také všechny obavy ohledně toho, že vás přistihne někdo známý nebo třeba kolegové z práce. Budete se cítit svobodní a přirození, a ačkoli vás možná ze začátku přemůže stud, je to pouze otázka času. Pak překonáte předsudky i nervozitu a budete spokojeni sami se sebou. Nudismus má také plusy, co se týká zdraví. U žen je výbornou prevencí zánětů močových cest i vaginálních infekcí, u mužů zase přispívá ke zvýšení plodnosti.

Nazí nejen na nudapláži

Nejslavnější nudistický resort a hotový ráj pro nudisty najdete na Bali. Nazí zde můžete navštívit plážový bar, bazén nebo si dopřát masáž. Nemusíte ale jezdit tak daleko, zpestřit si můžete i svou dovolenou v Chorvatsku. Co si tady třeba pronajmout jachtu a vychutnat si opalování na palubě, vyrazit na výlet na řadu ostrovů, potápět se či šnorchlovat? To vše samozřejmě tak, jak vás pánbůh stvořil. Za hlavní město nudismu je považováno francouzské městečko Cap d´Agde, kde se můžete nazí nejen opalovat, ale také jíst a dokonce nakupovat – ve městě totiž není povinné nosit oblečení. Dostanete se tak všude, aniž byste na sobě museli mít byť jen plavky. V německém Mnichově lze zase navštívit městský park, kde je povolené opalování bez oblečení. A v Japonsku se můžete nazí koupat ve vyhlášených termálních lázních.

Nahota v restauraci

S unikátním nápadem přišli ale v Londýně. V centru britské metropole bude v létě po dobu tří měsíců otevřena nová restaurace. A že se nebude jednat o podnik jen tak ledajaký, dává tušit i to, že už teď nestíhá přijímat objednávky. V čem tkví jeho unikátnost? Kromě toho, že se zde budete muset oprostit od mobilů, fotoaparátů a ostatních výdobytků moderní doby, tady odložíte i oblečení – včetně spodního prádla. Pravděpodobně se nebude jednat o podnik ideální pro první rande, rodinný oběd či pracovní večeři. Ale rozhodně může být vítaným zpestřením vašeho partnerského života. Na jídelníčku najdete hlavně veganské pokrmy, avšak ani milovníci živočišných jídel nepřijdou zkrátka. Podstatou jsou kvalitní potraviny bez chemie, používány budou jen přírodní a ekologické produkty. Jídla se budou grilovat na otevřeném ohni a servírovat na ručně vyrobených keramických talířích s jedlými příbory.

A co vy? Našli byste odvahu takový podnik navštívit?

Šárka Nádeníčková

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
601

Soutěž o masážní přístroj na obličej

Hledáte účinný způsob, jak bojovat proti vráskám? Vaší odpovědí…
vídeň trhy

Nejhezčí vánoční trhy

Vánoce se blíží a vy pořád necítíte tu správnou…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…

Související příspěvky

Zanechte komentář