KZ_logo1

Fenomén nudismu

9.6.2016

Nudismus se stává fenoménem, který dobývá svět. Nahota na pláži dnes nepřekvapuje ani nepohoršuje. Zatímco dříve milovníci nahoty těžko hledali to „své“ místo, kde budou úplně sami, dnes vznikají ty nejluxusnější nudistické resorty po celém světě.

Svoboda, pohodlí, přirozenost

Stále totiž přibývá lidí, kteří chtějí zažít pocit maximální svobody, přirozenosti a pohodlí bez jediného kousku oděvu. A trh jim vychází vstříc. Nabídka nudistických zájezdů je opravdu bohatá a zájem o tento typ dovolené rekordně roste – a to nejen u Evropanů, ale také v prudérních Spojených státech amerických. Nudistická dovolená má hned několik výhod. Na pláži vzdálené od domova můžete se zbytky oblečení zahodit také všechny obavy ohledně toho, že vás přistihne někdo známý nebo třeba kolegové z práce. Budete se cítit svobodní a přirození, a ačkoli vás možná ze začátku přemůže stud, je to pouze otázka času. Pak překonáte předsudky i nervozitu a budete spokojeni sami se sebou. Nudismus má také plusy, co se týká zdraví. U žen je výbornou prevencí zánětů močových cest i vaginálních infekcí, u mužů zase přispívá ke zvýšení plodnosti.

Nazí nejen na nudapláži

Nejslavnější nudistický resort a hotový ráj pro nudisty najdete na Bali. Nazí zde můžete navštívit plážový bar, bazén nebo si dopřát masáž. Nemusíte ale jezdit tak daleko, zpestřit si můžete i svou dovolenou v Chorvatsku. Co si tady třeba pronajmout jachtu a vychutnat si opalování na palubě, vyrazit na výlet na řadu ostrovů, potápět se či šnorchlovat? To vše samozřejmě tak, jak vás pánbůh stvořil. Za hlavní město nudismu je považováno francouzské městečko Cap d´Agde, kde se můžete nazí nejen opalovat, ale také jíst a dokonce nakupovat – ve městě totiž není povinné nosit oblečení. Dostanete se tak všude, aniž byste na sobě museli mít byť jen plavky. V německém Mnichově lze zase navštívit městský park, kde je povolené opalování bez oblečení. A v Japonsku se můžete nazí koupat ve vyhlášených termálních lázních.

Nahota v restauraci

S unikátním nápadem přišli ale v Londýně. V centru britské metropole bude v létě po dobu tří měsíců otevřena nová restaurace. A že se nebude jednat o podnik jen tak ledajaký, dává tušit i to, že už teď nestíhá přijímat objednávky. V čem tkví jeho unikátnost? Kromě toho, že se zde budete muset oprostit od mobilů, fotoaparátů a ostatních výdobytků moderní doby, tady odložíte i oblečení – včetně spodního prádla. Pravděpodobně se nebude jednat o podnik ideální pro první rande, rodinný oběd či pracovní večeři. Ale rozhodně může být vítaným zpestřením vašeho partnerského života. Na jídelníčku najdete hlavně veganské pokrmy, avšak ani milovníci živočišných jídel nepřijdou zkrátka. Podstatou jsou kvalitní potraviny bez chemie, používány budou jen přírodní a ekologické produkty. Jídla se budou grilovat na otevřeném ohni a servírovat na ručně vyrobených keramických talířích s jedlými příbory.

A co vy? Našli byste odvahu takový podnik navštívit?

Šárka Nádeníčková

Jak bojovat se suchou a dehydrovanou pokožkou rukou?

Ruce jsou naší vizitkou. Každý den jim dáváme pěkně…

Tvorba loga může být důležitý start i pro váš byznys

Logo je nedílnou součástí corporate identity. Není značky bez…

Vystupte z davu s českými mikinami Utopy

Kdo chce nosit originální oblečení, ten nesmí nakupovat ve…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář