KZ_logo1

Inspirativní dětské pokojíčky pro menší děti

22.3.2017

V dětských pokojích pro ty nejmenší ratolesti je třeba kromě bezpečnostních a zdravotních aspektů zohlednit také praktičnost a prostorové řešení. Dětská postýlka v dětském pokoji není jen na okrasu, je to ten nejdůležitější prvek, který má vliv na zdraví a správný vývoj dítěte. Proto je třeba vybírat ji s největší pečlivostí.

Malé prostory potřebují světlé barvy, aby se opticky zvětšily. Dokud spí miminko v malé postýlce, problém s místem tu jistě nebude. A až budou v pokojíku dva sourozenci, postačí nahradit dětskou postýlku multifunkční dětskou postelí. Takové nábytkové kusy dokáží vytvořit úložný prostor, skrýt pod sebe psací stůl, a ještě poslouží jako úkryt při dětských hrách. Součástí postelí bývá kromě psacího stolu také šatní skříň. A pokud byte nenašli na trhu takovou, která vám i rozměrům dětského pokoje vyhovuje, nechejte si vyrobit nábytek do dětského pokoje na míru.

Foto: theestateofthings.com

Herní zázemí pod postelí velice ocení menší děti školou povinné. Dnes už jsou tyto typy konstrukcí dětských lůžek běžným nábytkářským segmentem. Ideální jsou do pokojů, v nichž společně bydlí více dětí. Lůžko v patře by mělo mít vždy zábradlí a také pohodlný žebřík, po kterém se dá vyšplhat nahoru. Pokud je pod postelí místo herního prostoru pracovní stůl, je třeba dbát na to, že se tento prostor musí více a lépe osvětlovat.

Foto: boutchamre.fr

Foto: boutchamre.fr

Při výběru postelí pro děti vždy upřednostněte komfort před designem. Sázkou na jistotu jsou dětská lůžka s polohovatelným roštem. Zvýšenou pozornost věnujte také konstrukci bezpečnostních zábran, ty snižují riziko zranění. Dítě nesmí dosáhnout na bezpečnostní pojistku. Aby dítě neprostrčilo hlavičku mezi příčkami postele, neměly by být od sebe příčky vzdáleně více než 6 – 8 cm.

Foto: petitandsmall.com

Foto: petitandsmall.com

Svou důležitou úlohu v tomto období hrají i barvy. Děti se na ně nyní zaměřují stejně jako na vzory a další detaily. Světlé pastelové barvy jsou pro dětské pokojíčky ideální volbou. Vždy volíme takové barvy a odstíny, které budou na dítě působit klidným dojmem. V prostoru, který obývají děti, je to zvlášť důležité, neboť barvy mají zásadní vliv na naše psychické rozpoložení. A totéž platí i pro dětskou psychiku.

Foto: mommodesign.com

Foto: mommodesign.com

Klidné a kvalitní spaní vašich ratolestí jsou schopné zajistit i postele vyráběné na míru. Pokud k takovému lůžku připojíte ještě lehoučká nebesa a vyzdobíte postel a její okolí do růžovo-bíla, určitě mu neodolá žádná malá princezna. Postel je zpracovaná dokonale, nikde žádné ostré rohy ani výčnělky, všechny její okraje jsou pěkně zakulacené.  O ostré výčnělky by se dítě mohlo poranit. Sada dětských kufříků ukryje nejedno malé dívčí tajemství. Nesmí chybět ani vydařené postýlka pro panenky, v tomto případě spíše pro zvířátka.

Foto: cdn.freshome.com

Foto: cdn.freshome.com

Poslední ukázka dětského pokojíčku pro malé děti je důkazem toho, že v tomto prostoru mají své místo i tlumené barvy, jako jsou například šedá a hnědá. Stejně jako miminko, tak i maminka po rušném dni uvítá klidné posezení v houpacím křesle, když bude večer své batole uspávat v náručí, kde se každé dítě cítí v bezpečí. Ještě zatáhnout závěsy a klidný spánek vašeho miminka už nebude nic rušit.

Jakým barvám a stylům dáváte v dětském pokoji přednost Vy a Vaše ratolesti?

Zuzana Bohdalová

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář