KZ_logo1

Jak na štíhlý pas? Stačí 8 cviků!

29.7.2016

Chcete mít štíhlý pas a konečně odložit přebytečné kilogramy? Inspirujte se jednoduchými cviky, které jsou vhodné jak pro pokročilé, tak pro začátečnice. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat, už po dvou týdnech cvičení můžete pozorovat první změny. Pochlubte se již brzy krásně štíhlým pasem!

1) Most

Napadlo by vás, že nejúčinnějším cvikem pro získání štíhlého pasu je most? Ano, je to ten most, který jsme dělaly jako malé venku s kamarády nebo ve škole v tělocviku na známky. Lehněte si na záda, položte ruce za hlavu a  na podlahu. Zvedněte se do pozice mostu a celou váhu držte na rukou a  nohou. Vydržte tak několik minut. Opakujte alespoň pětkrát.

2) Výpady

K tomuto cviku budete potřebovat dvoukilové činky nebo pet láhve naplněné vodou. Stoupněte si do širokého stoje a zvedněte pravou ruku nad hlavu, trup ohýbejte na druhou stranu. Poté ruce vyměňte a opakujte i na levou stranu. Snažte se nehrbit, zpevněte svaly a u výpadu držte zatažené břicho.

3) Zdvih nohou

Začněte v pozici ve stoje s nohama na šířku ramen. Ruce držte před sebou a otáčejte trupem. Spodní část těla držte pořád ve stejné pozici, snažte se hýbat jen vrchní částí. Každým otočením začněte pomalu zdvihat nohy. Když se točíte doleva, zvedněte pravou nohu a naopak. Opakujte na každou nohu patnáctkrát.

4) Nůžky

Opět známý a oblíbený cvik z dětství. Lehněte si na záda a nohy zvedněte asi 10 až 15 centimetrů nad podložku. Poté nohama hýbejte, jako by to byly nůžky. Opakujte alespoň třicetkrát a poté nechte nohy odpočinout. Nůžky můžete vyzkoušet i vleže na boku. Lehněte si na bok a opět mírně nadzdvihněte nohy a hýbejte s nimi opět jako s nůžkami.

5) Sklapovačky šikmo

Asi nejběžnějším (a velmi efektivním) cvikem na posílení břicha jsou sklapovačky. Vyzkoušejte je zároveň s otáčením trupu do stran. Lehněte si na záda, nohy pokrčte a opřete se o zem chodidly. Ruce můžete dát za hlavu nebo zkřížit před hrudníkem. Zvedejte pravý loket k levému koleni a naopak. Netahejte tělo krkem nebo rukama, ale snažte se mít stažené břišní svaly. Opakujte patnáctkrát na každou stranu.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

6) Dřepy střídavě s kliky

Na posílení břicha (ale vlastně celého těla) vyzkoušejte tento střídavý cvik. Udělejte pět dřepů, poté pět kliků a obojí střídavě dvacetkrát opakujte. Celou sérii cviků můžete zakončit takzvaným prknem. Vydržte v kliku na rukou a nohou alespoň jednu minutu. Zpevněte celé tělo a tuto nehybnou pozici chvilku udržte. Hlídejte si, aby vám nevyčníval zadek nebo abyste nehrbila záda.

7) Sedy lehy

Dalším oblíbeným cvikem jsou sedy lehy. Vyzkoušejte je s lehkou obměnou – ruce si dáte za hlavu a obratel po obratli se zvedáte, kam až to vaše tělo dovolí. Při každém zdvihu pak dávejte nohy střídavě doleva  doprava. Tímto posilujete i šikmé břišní svaly.

8) Otáčení neboli rotace

K tomuto cviku je ideální mít doma rotační disk, na který si jen stoupnete a poté se pohybujete, jako kdybyste chtěla jet na lyžích. V mírném podřepu, doprava, doleva, ale neotáčejte se celá. Snažte se otočit vždy jen do poloviny otáčky. Pokud nemáte rotační disk, můžete tento cvik vyzkoušet i ve stoje s nohama rozkročenýma na šířku ramen. Spojte ruce za hlavu a otáčejte trupem doprava a doleva. Na každou stranu alespoň patnáctkrát.

Inspirovat se můžete i zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UERiyClnKnI

Jaké cviky na štíhlý pas byste nám doporučila vy?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář