KZ_logo1

Jak oživit dlouholetý vztah? Nenechte čas zničit vaši lásku!

26.12.2015

Jste se svým partnerem spokojená, ale máte pocit, že léta, která jste spolu prožili, přeměnily váš vztah v únavný stereotyp? Nebo naopak přestáváte být ve vztahu spokojená, i když cítíte, že by mohl mít budoucnost, a chcete v něm pokračovat? V obou případech je načase popřemýšlet o aktivitách, které váš vztah mohou okořenit a posunout o level výš. I když se může zdát, že váš vztah dospěl do stádia, kdy už se nikam posunout nedá, opak je pravdou. Na vztahu se dá pracovat celý život, a proto i po 40 letech manželství můžete být překvapeni novými prožitky, které vás s partnerem ještě více spojí.

Společné vaření

Ačkoliv se tato aktivita může jevit jako naprosté klišé, divili byste se, jak moc se při ní lidé sbližují. Vaření je pro většinu žen denní rutinou, a proto uvítají, když jim jejich drahé polovičky pomůžou. Samozřejmě ne každý muž je svolný pomáhat ženě v kuchyni, ale i takové morouse stojí za to přesvědčit, aby tuto „nemužskou“ aktivitu vyzkoušeli. Můžete se u toho v klidu pobavit, popít třeba sklenku dobrého vína a také se zasmát, protože ne všichni jsme od přírody šikovní. Jídlo bude hotové dvakrát rychleji a uvidíte, jak si váš miláček bude u jídla „mlaskat“, když sám přiloží ruku k dílu.

Společenské vyžití – návštěva kulturních akcí

K oživení vztahu také značně přispěje pravidelnější návštěva různých kulturních akcí – například výstav, divadel, galerií a podobně, jejichž téma vám oběma připadá zajímavé. Při této příležitosti můžete doslova spojit příjemné s užitečným, jelikož se dozvíte něco poučného, co vás obohatí, a zároveň strávíte čas ve dvou trochu jinak. Poté se ještě můžete odměnit dobrým jídlem a pitím v restauraci a ruku v ruce se spokojeni vrátit domů…

Společenské vyžití – společné trávení času s kamarády

Party

Foto: 123rf.com

Trávit občas volný čas i jinde než doma je základem trvale vášnivého vztahu. Je třeba zajít do společnosti i se svými přáteli a neuzavírat se v bludném kruhu rodinného života. Přátelé jsou nejlepším lékem, jak překonat stereotyp, a přispívají k neustálému rozvíjení vztahu. Nikdo nemá rád pocit, že kvůli každodenním povinnostem přichází o přátele. Proto čas od času s partnerem vyrazte na víkend s jeho kamarády, jindy zase s vašimi – uvidíte, že hned přijdete na jiné myšlenky a život s vaší drahou polovičkou bude dobrodružnější. A na pocity nudy, šedi a nespokojenosti již ani nepomyslíte.

Život na jiném místě

Pokud se vám již přejedl život na stejném místě a máte pocit, že se to znatelně podepsalo i na vašem vztahu, zkuste se přestěhovat. Není to jednoduchý krok, ale otevře vám nové možnosti, přivede nové přátele, zážitky… Zkrátka začnete žít nový život nebo se naučíte na ten starý dívat z jiného úhlu pohledu. A všechno neznámé rozdmýchává i spoustu silných emocí, a proto i utužuje vztahy.

Pokud máte hodně dobrodružnou a nespoutanou povahu, můžete se odstěhovat klidně i do ciziny a seznámit se s novou kulturou, mentalitou, s životem na jiné úrovni, vyzkoušet nová povolání… A za nějakou dobu, když vás bude srdce táhnout zpátky, se opět můžete vrátit do své rodné země.

Jak dlouho už trvá váš současný vztah? Máte nějaké vlastní rady, jak ho udržovat svěží?

Šárka Lázničková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář