KZ_logo1

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

11.2.2020

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě nejdou skrýt, a to je zamilovanost a opilost. I když se jedná o pravdivé tvrzení, tak občas můžete mít problém poznat, zda jste skutečně zamilovaní nebo se jedná jen o poblouznění. Přitom vaše tělo i mysl vysílají jasné signály. Víte, jaké to jsou?

Pohledy vás prozradí

Zamilovaní se často prozradí tím, že věnují svému objektu zájmu velkou pozornost. Neustále se na něj dívají a tuto situaci si mnohdy ani neuvědomí. Svou zamilovanost tedy můžete poznat také tak, že o daný protějšek zavadíte pohledem aniž byste chtěli. Oční kontakt je většinou tím prvním, který vám prozradí, jak to má opačné pohlaví. Dokonce se říká i to, že páry, které spolu mluví a dívají se přitom vzájemně do očí, mají pevnější a trvalejší vztah. Pohled z očí do očí dokáže ve vztahu udržet také romantiku.

Motýlci v břiše

Určitě znáte ten zvláštní pocit v břiše, který cítíte, když se vám někdo líbí. Někdo tomu říká mrazení v zádech, jiný to popisuje jako motýlky v břiše. V každém případě se jedná o příjemný a vzrušující pocit, který je typický pro zamilovanost. Zároveň je v těle produkován hormon štěstí, který funguje na fyzický i psychický stav. V tomto stavu chce každý většinou zůstat co nejdéle a není nic divného, že jej zažíváte i po delší době ve vztahu, pokud se jedná o naplněný a láskyplný vztah.

Štěstí protějšku je nejdůležitější

Svou zamilovanost poznáte také tehdy, když je pro vás štěstí druhého důležitější než to vaše vlastní. V případech extrémního zaláskování jste dokonce svému protějšku schopni odpustit to, co neodpustíte sobě ani svým nejbližším nebo lidem z rodiny. Opačný případ je, když jste ochotni nechat toho, koho milujete odejít, například za jiným protějškem, protože si opravdu přejete, aby byl šťastný a spokojený, a to i na úkor vlastního štěstí.

Vše jde stranou

Pokud nevíte, jak poznat zamilování, tak věřte, že si můžete všimnout i fyzických projevů. Jste-li v blízkosti svého vytouženého objektu, potí se vám ruce, klepou se vám nohy a dokonce nevnímáte ani fyzickou bolest tak silně, jak jste zvyklí. Tělo jakoby bylo v nějakém zvláštním transu a všechno kolem vás je jako v mlžném oparu.

Nebojíte se nových výzev

Ani výzvy a nová dobrodružství pro vás nejsou problém. Zamilovaní lidé se často pouští do nečekaných aktivit, jen aby oslnili svůj vysněný idol. Například zkusíte nový sport, začnete lozit po horách, jezdit na dobrodružné výpravy nebo třeba společně skočíte bungee jumping, případně vyzkoušíte tandemový seskok.

Máte hlavu v pejru

Ve většině případů poznáte zamilovanost také jednouše tím, že nedokážete myslet na nic jiného, než na svého vysněného. Budete na něj myslet ve dne, v noci, při jakékoliv aktivitě a činnosti. Nebudete se moct zbavit představ na to, jak spolu mluvíte, jak se spolu smějete, případně se líbáte nebo zacházíte ještě dál. Neustále budete myslet na to, co dotyčný právě dělá, kde asi je, kdy jej uvidíte a budete cítit zvláštní trýzeň a stesk z odloučení.

Cítíte vzrušení

Možná se tomu budete bránit, ale ani tak neuděláte nic s tím, že když se vám někdo líbí, tak vás přitahuje a vzrušuje jeho blízkost. Navíc máte velké množství energie, chcete na svůj protějšek sahat a být mu tak nějak blíž. Zrychlí se vám dech vždy, když je ve vaší blízkosti a když se objeví někde kolem? V tom případě se určitě jedná o zamilovanost.

Další znaky zamilovanosti

Pořád nemáte jistotu a přemýšlíte nad tím, zda se jedná o zamilovanost nebo chvilkové poblouznění? Zkuste si všímat dalších znaků, které vám napoví. Zamilovaný člověk se zároveň stydí se svým vyvoleným mluvit, často se červená, je roztržitý a působí nervózně. Zároveň se však usmívá už jen při pouhé myšlence na dotyčného. Někdy se dostaví i problémy se spánkem, protože nechcete ztratit žádný čas a veškerou svou pozornost věnujete jen jedním směrem. V některých situacích vás zamilovanosti bolí u srdce a když se se svou láskou potkáte, tak oněmíte a nemůžete se nadechnout. V takovém případě je na čase vyznat se ze své lásky!

Jak to máte se zamilovaností vy? Poznáváte se v některých bodech?

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Sdílet0Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář