KZ_logo1

Jak přežít partnerskou krizi

13.9.2017

Partnerská krize nikdy nepřijde nečekaně a jen tak z ničeho nic. Většinou jsou za ní problémy, neshody i hádky, které se ve vztahu nashromáždily a nebyly řešeny zavčas. Mezilidské vztahy patří mezi nejnáročnější disciplínu a zejména o partnerský vztah by se mělo vždy pečovat. Inspirujte se radami, co dělat, když se vztah dostane do krize.

1) Nesvalujte vinu na druhého

Nejhorší, co můžete udělat, je shodit veškerou vinu na svého partnera. Za krizí ve vztahu vždy můžou oba dva. A to i v tom případě, že se jedná o nevěru, lhaní nebo nedostatek komunikace. Veškeré hádky vznikají jednoduchou rovnicí akce reakce. Nic se neděje jen tak samovolně. Je důležité, abyste si uvědomili, že stejný díl viny nesete vy i váš partner, a s tímto vědomím nadále pracujte.

2) Komunikujte

Abyste krizi zdárně vyřešili, nezapomínejte na komunikaci. Vždy řekněte svému partnerovi, co vám vadí a co byste chtěli jinak. Aby se váš vztah mohl změnit k lepšímu, je důležité, abyste oba dva věděli, kde začít, na co se soustředit a co ten druhý od vztahu čeká. Komunikace je ve vztahu na prvním místě a věřte, že bez ní se rozhodně dál nepohnete.

3) Řešení problémů

Je dobré, dokonce nutné vědět, kde a jaký je problém. Co vyvolalo krizi ve vašem vztahu, co této krizi předcházelo nebo proč vznikla. Ale ještě důležitější je najít řešení. Opět je to o komunikaci. Zkuste se s partnerem na daný problém podívat bez emocí, realistickým pohledem a také s rozumem. Možná najdete řešení, které vás v záchvěvu emocí ani nenapadlo. Nezapomeňte, že každý problém má vždy řešení, a někdy je to řešení přímo před vámi.

4) Pracujte na vztahu společně

Nikdy se nemůžete z krize dostat, pokud jeden z vás bude chtít vztah udržet a druhý už bude chtít jít dál a rozejít se. Oba musíte vědět, že z krize můžete ven jedině společně. Stanovte si priority a uvědomte si, co je pro vás důležité. Nemějte přehnaná očekávání a neidealizujte si druhého. Malé prohřešky se naučte odpouštět a uvědomte si, že váš protějšek je také jen člověk.

5) Problémy v sexu

Mezi časté problémy mohou patřit neshody v sexuální oblasti. Tyto můžete řešit také s odborníkem anebo jednoduše vyzkoušet něco nového. Řekněte si, co vám vadí, chybí nebo naopak vás omezuje, a zkuste to řešit. Pokud se snažíte o dítě a nedaří se vám, na nic nečekejte a nechte si poradit lékařem. Pokud chcete víc sexu a partner vám jej není schopný dát, řekněte mu dřív, než budete hledat jinde. Někdy za tím nemusí být to, že vás už nemiluje nebo se mu nelíbíte, ale může mít problémy v práci nebo v jiné oblasti života.

6) Akutní krize

Pokud váš vztah zastihnou akutní, jednorázové krize, kam patří třeba jednorázová nevěra, facka, která ulítne při hádce, nebo třeba nepříjemná a opravdu velká hádka, tyto problémy vždy vyřešte v danou situaci. Nezavírejte před nimi oči a neodkládejte je k řešení na někdy. Naskládané problémy pak přinesou ještě větší krizi a z ní se pak nemusíte vymotat ven.

Máte už za sebou skutečnou partnerskou krizi? Jak jste se z ní dostali?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář