KZ_logo1

Jak udělat masáž celého těla krok po kroku

8.10.2017

Překvapte svého partnera příjemnou masáží, kterou zvládne i začátečník. Postupujte podle našeho manuálu a namasírujte svému protějšku šíji, záda anebo rovnou celé tělo. Tuto masáž můžete dopřát také kamarádce nebo někomu z rodiny. Vyzkoušejte si, jaké je to být masérem.

Co umí masáž

Masáž je ideální relaxací, která působí na fyzický stav těla a také na lidskou psychiku. Dokáže vás uvolnit, dopřát vám potřebný odpočinek a pomáhá regeneraci. Masáž je nejlepším bojovníkem proti stresu. Navíc podporuje lymfatický systém a zlepšuje imunitu. Působí proti únavě, uvolňuje tělo, zklidňuje mysl a je ideálním prostředkem proti příznakům stárnutí a nemocem. Velkou výhodou je také urychlování metabolismu a výsledkem je pak snadnější a příjemnější hubnutí.

Co potřebujete

V ideálním případě byste měli mít masážní lehátko, ale úplně postačí pohodlná postel nebo karimatka či matrace na zemi. Poté by nemělo chybět prostěradlo, na které si masírovaný lehne, menší ručník pod hlavu, větší ručník na zakrytí a nezapomeňte ani na masážní olej. Při masáži je také důležitá atmosféra, tak se nebojte zapálit svíčku, pustit hudbu a popřípadě ztlumit světlo. Masáž by měla probíhat v čisté a vyvětrané místnost

1. krok

Začněte tím, že si zvolíte způsob masáže. Protějšek si může vybrat klasickou masáž, sportovní, aromaterapeutickou, thajskou, popřípadě jinou masáž. Důležité je také zvolit si, zda masírovaný chce masáž krku, rukou, zad, nohou nebo celého těla. Masáž celého těla by měla trvat zhruba hodinu a půl, masáž zad pak kolem 50 minut.

2. krok

Masírovaný se položí na lehátko, ideálně jen ve spodním prádle. U žen je vhodné, když si sundají nebo alespoň rozepnou podprsenku. Poté si naneste olej na ruce a zahřejete jej třením rukou.

3. krok

Začněte masírovat. Olej rozetřete od krku až po lopatky. Masírujte nejdříve dlaní, pak hřbetem ruky, a nakonec spojeným palcem a ukazováčkem. Masírujte ven směrem k ramenům a podél páteře.

4. krok

Můžete začít klepat rukou. Zkuste zlehka tepat hranou ruky a toto klepání vystřídat promasírováním kůže svými prsty. Nejdříve masírujte krk a tuto masáž zakončete třením až do ztracena. Přejděte na masáž celých zad. Záda si rozdělte a masírujte nejprve pravou a poté levou polovinu zad.

5. krok

Pokud jste se dohodli na masáž celého těla, nezapomeňte ani na oblast boků, masírujte ruce, prsty na rukou, pak také hýždě, zadní stranu stehen, lýtka a pozornost věnujte také chodidlům. Masírovat můžete i přední část těla, jen se vždy vyhněte místům, jako je podpaží či jamky pod koleny, zde jsou totiž lymfatické uzliny. Při masáži nepřejíždějte ani přímo po páteři a vyhýbejte se přejíždění přes kosti.

6. krok

Každou masáž začněte lehkým třením a rozetřením olejíčku. Pokračujte k samotnému masírování, kdy se nemusíte bát i mírně přitlačit. Masáž zakončete vždy třením do ztracena. Na závěr zkuste velmi lehké pohyby, jako kdybyste chtěli masírovaného hladit nebo chvilku jemně škrabat na zádech.

Zkoušeli jste někdy někoho masírovat?

Michaela Michalíková

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář