KZ_logo1

Jak ušetřit za dovolenou? Přinášíme několik užitečných tipů!

14.7.2015

Rozdíly v cenách zájezdů mohou být opravdu veliké. Dovolená v Chorvatsku v jedné cestovce může být stejně drahá jako mnohem luxusnější dovolená v jiné kanceláři. Jak si tedy užít dovolenou a ušetřit? Poradíme vám!

Zájezd na poslední chvíli neboli LAST MINUTE

Zájezdy typu last minute jsou stále oblíbenější. Jedná se o zájezdy, kdy zakoupíte dovolenou s odletem nebo odjezdem jen několik málo dnů či dokonce hodin předem. Tímto způsobem můžete dovolenou zakoupit skutečně levně a se vším luxusem. Nabídky si však musíte ohlídat a být skutečně připraveni odjet okamžitě. Mějte tedy sbalený kufr, objednejte dovolenou na poslední chvíli a jeďte si užívat slunce za „hubičku“!

Zájezdy FIRST MINUTE                                      

Opakem zájezdů last minute jsou zájezdy first minute. Jedná se o dovolenou, kterou si zaplatíte v předstihu. Na tu letní je teď již tedy pozdě, ale můžete si objednat třeba tu zimní. Výhoda je v tom, že pokud si zakoupíte dovolenou v předstihu, máte mnohem větší výběr termínů i destinací a ceny těchto zájezdů bývají také velmi výhodné.

Porovnejte více nabídek

Porovnáte-li více cestovních kanceláří, máte větší šance na levnější dovolenou. Díky agenturám, jako jsou např. invia.cz nebo dovolena.cz, můžete porovnat desítky nabídek.

Zkontrolujte, co vše máte v ceně zájezdu zahrnuto

Předtím než si zájezd zarezervujete, si nejdříve dobře překontrolujte, co vše je zahrnuto v ceně. Doplatky za stravování, víza apod. mohou znamenat další tisíce navíc.

Sledujte kurz měny

Chcete-li vyrazit do exotičtější země nebo dát za dovolenou více peněz, je vhodné sledovat vývoj kurzu vůči euru nebo dolaru a v případě, že je kurz delší dobu příznivý, dovolenou ihned zakoupit. CK totiž podle zákona může zdražit již zaplacený zájezd maximálně 20 dnů před jeho zahájením, a navíc jen v případě, že dojde ke zvýšení ceny pohonných hmot, plateb spojených s dopravou nebo změně kurzu o více než 10 %.

Dovolená na vlastní pěst bývá levnější

Jestliže umíte dobře organizovat a domluvíte se anglicky, můžete vyrazit „na vlastní pěst“. Většinou hodně ušetříte a máte úplně jiné zážitky, než když cestujete s cestovní kanceláří.

Vybírejte dovolenou mimo hlavní sezónu

Jestliže vycestujete mimo hlavní turistickou sezónu, ušetříte za dopravu, ubytování či atrakce na místě. Navíc už tam nebude tolik turistů, a vy si tak všechna zajímavá místa vychutnáte ve větším klidu.

Výběr správné cestovní kanceláře

Cestovní kancelář si vždy prověřte v dostatečném předstihu. Zkuste najít její recenze a ohlasy na internetu. S jakými pocity se její zákazníci vracejí? Dodržuje kancelář to, co slíbí? A důležitá informace – je CK pojištěna proti úpadku?

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Důkladně pročtěte cestovní smlouvu

Každou smlouvu byste měli vždy pečlivě pročíst – a platí to i pro tu cestovní! Musí v ní být uvedena jména všech účastníků zájezdu, kdo zájezd pořádá, způsob dopravy, jméno zamluveného hotelu. Pokud chcete třeba hotel s výhledem na moře, nechte si i tento požadavek zanést do smlouvy.

Na fotografiích luxus, v reálu dům na spadnutí

Cestovní kanceláře i samotné hotely budou vždy prezentovat co nejkrásnější a nejdokonalejší fotografie, často však nepříliš odpovídající realitě. Než tedy nějakou nabídku vyberete a zaplatíte, vyhledejte si co nejvíce informací o hotelu i dané lokalitě. Zkušenosti jiných cestovatelů můžete vyčíst např. na Booking.com nebo na TripAdvisor.com. Okolí hotelu je možné prohlédnout na Google díky funkci Street View.

Popřemýšlejte nad německými CK

Cestovní kanceláře v Německu často nabízejí mnohem širší nabídku zájezdů, protože německý trh je rozsáhlejší než ten náš. Nabídku si můžete prohlédnout např. na ltur.de nebo na RudolfReisen.cz. Zahraniční cestovní kanceláře jsou ideální zejména v případě, že se chystáte navštívit nějakou exotickou zemi.

Na zasloužené volno se každý z nás už určitě těší. Držte se našich rad a dovolená vás nebude stát zbytečně moc a za ušetřené peníze si můžete ve vybrané destinaci dojít na nějakou místní specialitu. Přejeme vám, aby byla vaše dovolená plná slunečných dnů a krásných zážitků.

Martina Mádlová

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář