KZ_logo1

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

15.10.2019

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve vztahu nejšťastnější a svou druhou polovičku šíleně miluje, občas fantazíruje o jiné osobě. To, samozřejmě, neznamená, že je v pořádku, pokud partner dá své fantazii volný průchod. Ne. Nicméně, každá mince má dvě strany. Některé páry totiž nechcou žít v monogamii a nová dobrodružství vyhledávají s požehnáním svého partnera.

Nemonogamie umožňuje párům spát nebo být emočně intimní s dalšími lidmi. Může jít o páry, které chtějí zkoumat svou sexuální orientaci nebo o ty, kteří nepovažují za přirozené strávit s jednou osobou zbytek života. Jak ale zjistíme, zda je otevřený vztah skutečně pro nás?

Oba jste o otevřený vztah projevili zájem.

Nesmíte si klást otázku, jak partnera můžete k otevřenému vztahu přesvědčit. Takový způsob neexistuje. Pokud člověk vyznává tradiční hodnoty a tradiční vztahy, jen těžko změní své morální přesvědčení. Kupodivu se i tak mnoho jedinců v otevřeném vztahu ocitne jenom z vůle svého partnera.

Základem je upřímný zájem o otevřený vztah, který projeví oba partneři. Jinak to nikdy nebude fungovat. Je samozřejmě normální mít z nového rozhodnutí obavy a pociťovat nejistotu.

Nebojíte se spolu komunikovat o všem

Otevřený vztah nezačne po jednom rozhovoru. Právě naopak. Jde o proces, který vyžaduje spoustu času a práce. Abyste se v novém vztahu cítili bezpečně, je dobré určit si pravidla a hranice. Možná o tom budete chtít diskutovat, pozvat někoho k sobě domů nebo naopak dohodnout se, že do toho nezatáhnete své blízké přátele.

Bavte se i o emocionálních hranicích. Zajímají vás pouze sexuální vztahy nebo chcete navázat intimnější kontakt? Souhlasili byste i s polyamórií?

Nikdy si nelžete

Co mnoho lidí netuší, je skutečnost, že otevřené vztahy vyžadují mnohem větší dávku upřímnosti a důvěry než vztahy monogamní.

I proto musíte být vůči sobě i partnerovi nadmíru upřímný. Věříte partnerovi, když vám řekne, že používá ochranu? Pokud máte pocit, že nemůžete být upřímný, zjistěte z čehož plynou vaše obavy.

Je opravdu důležité, abyste se oba při rozhovorech cítili pohodlně a nebáli se vyjádřit své city.

Jeden z vás je sexuálně aktivnější než ten druhý

Může se stát i to, že váš partner nebude mít zájem o intenzivní sexuální vztah, ale bude spíše apelovat na jeho emoční stránku. Sexuální apetit se může snížit i z běžných příčin – kvůli lékům či stresu z práce. Pokud situace trvá dlouhodobě, můžete si s partnerem o této možnosti promluvit.

Přitahují vás obě pohlaví

Možná jste se přistihli při myšlence, že vás přitahují obě pohlaví. Vztahy se smíšenou sexuální orientací dnes nebývají ničím výjimečným. Mnoho lidí má potřebu experimentovat a jak se říká – ani sexualita nebývá vždy zcela přímočará. V případě, že jste oba na stejné vlně, může být otevřený vztah řešením.

Samozřejmě, nenechte se do ničeho nutit. Občasná nuda nebo stereotyp ještě nemusí být důvodem k otevřenému vztahu. Cestou nemonogamie se skutečně vydejte pouze v případě, že máte s partnerem dostatečně pevné pouto a nový způsob života souzní s vaším přesvědčením.

kyberšikana

Kyberšikana a jak se bránit

Mezi jeden z největších problémů současnosti patří kyberšikana. Ta…
_DSC0136

Voňavý švestkový koláč s makovou drobenkou

Přemýšlíte nad sladkou dobrotou, na níž si pochutnáte nejen…
voděodolná rtěnka

6 nových kosmetických vychytávek

Slyšeli jste už o rtěnce, která vám na rtech…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…
pár

Rozchod: Jak se vyrovnat s rozchodem?

Rozchod je nepříjemný. A je úplně jedno, jestli se…
pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…

Související příspěvky

Zanechte komentář