KZ_logo1

Jak vybrat stíny podle barvy očí

28.11.2019

Určitě už jste slyšeli o barevné typologii, která má pomáhat při výběru správného oblečení. O barvy se zajímejte i v případě líčení. Oči jsou oknem do duše a jsou tím prvním, co vidí lidé, stojící proti vám. Víte, jak se správně nalíčit a jak vybrat ideální oční stíny?

Modré oči

Pomněnkově modré oči mají většinou ženy s jemnými rysy a dívčím obličejem. K této barvě očí se nejvíce hodí kontrastní tmavší odstíny. Zvolte například hnědou, tmavě fialovou, ale příjemně budou vypadat i odstíny růžové. Pokud jsou vaše modré oči opravdu hodně světlé, případně přechází do šedé, vyberete si stříbrné nebo bronzové oční stíny.

Hnědé oči

Nejoblíbenější barvou, ke které je možné jednoduše kombinovat, jsou sytě hnědé oči. K těm se hodí světlé stíny, béžové, žluté a meruňkové. Hnědé oči vyniknou i s výraznějším líčením, například použití růžové, fialové nebo zelené barvy bude nepřehlédnutelné. Pokud chcete získat navíc i dojem větších očí, použijte syté barvy a vyhněte se příliš světlým a pastelovým tónům. S hnědou vypadá skvěle i zlatá, případně medová barva.

Zelené oči

Zelené oči nemá jen tak někdo. Řadí se k vzácné barvě očí a je potřeba podtržení správným líčením. Pro tmavší odstíny zelené barvy se skvěle hodí tmavě modrá, případně tmavší odstíny fialové. Pro světle zelené oči se hodí jemné odstíny fialové, růžové, případně stříbrné. Zajímavou změnou budou i hnědé stíny, které přechází až do zlaté.

Styl líčení

Při výběru barvy očních stínů musíte myslet i na to, jak se nejraději líčíte a jak se k danému líčení oblékáte. Pokud se líčíte denně, použijte jemné a pastelové barvy, pro večerní líčení nebo na párty, na oslavu a další speciální příležitosti se nebojte ani tmavších odstínů, případně třpytivých očních stínů. Hlavní rada při líčení očí je, že barva stínů má kontrastovat s oční duhovkou.

Jak často se líčit

Nejde přesně říct, jak často se máte líčit. Každá žena, která se chce líbit a pečuje o sebe, má určitě i své rituály a ví, kdy je líčení vhodné a kdy naopak zbytečné. Pokud se v líčení necítíte a používáte jen řasenku a lesky na rty, jen těžké se budete učit stínovat oči, případně používat sytě rudou rtěnku. Pokud je ale líčení vašim koníčkem a baví vás, líčení očí pro vás bude výzvou. Správným líčením jde totiž oči i opticky zmenšit, zvětšit, případně vytvořit dojem, že jsou blíž nebo dál od sebe.

Barevné stíny

Na líčení barevných stínů použijete štěteček a paletu barev. Zajímavou kosmetickou vychytávkou jsou gelové tužky, které vám pomohou v rychlém a jednoduchém nalíčení. Většinou se vyrábí v třpytivých a sytých barvách. Dejte si pozor, abyste při líčení nezapomněly na záhyb oka a toto místo pečlivě vystínujte.

Kouřové stíny

Oblíbeným stylem líčení jsou kouřové stíny. Jedná se o tmavší a výraznější líčení, které se hodí spíše na večer. Jsou ideálním líčením na párty, na oslavu nebo na posezení s přáteli. Pokud máte malé oči vyhněte se orámování černou tužkou, pokud máte naopak velké oči, můžete si dovolit i tmavé stíny a tužku na oči.

Celkový dojem z líčení

Při výběru správné barvy tak, aby ladila k vašim očím a celkovému vzhledu, myslete na to, že méně je někdy více. Snažte se být přirozené, nepřehánějte to s make-upem a pokud se nemůžete rozhodnout, jaká barva stínů je ta ideální pro vás, navštivte odborníka. V každém kvalitním kosmetickém studiu vám řeknou, jaké stíny se hodí přesně pro vás.

Jakou barvu mají vaše oči a jaké stíny používáte?

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář