KZ_logo1

Jak vycházet se svou švagrovou

24.5.2017

Máte nového partnera a ten vám představil svou sestru? Možná vás v první chvíli napadne, že je to super a budete mít novou kamarádku. Nenechte se však zmást a počítejte i s tím, že vás vaše potencionální švagrová může pěkně potrápit. Buďte připraveny na všechno!

Problémy, které se mohou objevit

Sestra vašeho partnera vás může srovnávat s bývalou přítelkyní, může na vás žárlit a najít si jakýkoliv další důvod, proč se jí zrovna vy nelíbíte. Možná chce se svým bratrem a vaším partnerem trávit víc času, možná se jí nebudete zdát dost dobrá anebo může přijít dalších několik problémů, které vám zkomplikují i ten nejidyličtěji vypadající vztah.

Mladší versus starší sestra

Pokud má váš partner mladší sestru, nejspíš se na něj dívala s obdivem a vzhlížela k němu. Možná bratr patřil i mezi její idoly a on ji chránil a staral se o ni. Taková mladší sestra často žárlí a těžko se vyrovnává se skutečností, že bratr už není jen její. Pokud má váš partner starší sestru, starala se o něj spíš ona a v chování se může podobat vaší tchyni. Starší sestra bude řešit, jestli se k jejímu bratříčkovi chováte slušně, jestli se o něj staráte a jestli si ho zasloužíte.

Jak z toho ven

Nejvhodnější řešení je komunikace. Ať už komunikace s vaší potencionální švagrovou, tak hlavně komunikace s vaším partnerem. On by měl vědět, co vás trápí, co vám vadí nebo že se k vám jeho sestra nechová zrovna nejpříjemněji. Je důležité, aby se za vás partner postavil a jednal jako dospělý muž, který ví, co chce. Nezapomínejte, že nejlepším řešením je vždy smír, nikdo pro vás nebude lepší parťák než partnerova sestra, která ví o něm i o celé rodině úplně nejvíc.

Co pomáhá

  • Je důležité, abyste s partnerem určili hranice. A to nejen sestře, ale celé rodině. Partnerova i vaše rodina by měli vědět, že vy dva držíte spolu a že by vám neměli příliš mluvit do života. Jste přece dospělí a za své chování jste odpovědní.
  • Pokud je vaše potencionální švagrová neustále nespokojená a všechno, co děláte, kritizuje, zkuste jí přímo říct, že se vám toto chování nelíbí a že se taky může stát, že ji třeba na příští oslavu narozenin nebo grilovačku na zahradě nepozvete. Ukažte jí, že znáte svou vlastní cenu a že se také jen tak nedáte. Vždy ale mluvte slušně a nikdy se nesnižte k nadávkám nebo zvyšování hlasu.
  • Starší, ale často také mladší sestry mají tendenci s vámi soutěžit. Chtějí tím vašemu partnerovi ukázat, že jsou lepší než vy. Pokud se dostanete do sporu s takovou švagrovou, uvědomte si, že to ona má problém. Většinou za to může nějaký komplex z dětství, nedocenění a nízké sebevědomí. V tomto případě jí zkuste být kamarádkou a najděte cestu, jak jí pomoci zvýšit sebevědomí. Vezměte švagrovou ke kadeřnici, běžte společně na nákupy nebo si udělejte zkrášlovací den doma.

Nezapomínejte

Nikdy nezapomínejte, že členové vaší a také partnerovy rodiny by se k vám měli chovat zdvořile, s úctou a respektem. Nenechte se ponižovat ani nenechte ostatní, aby si na vás vybíjeli svůj vztek. Všímejte si toho, proč se švagrová nebo třeba tchyně chovají určitým způsobem, a místo hádek a roztržek se pokuste problém vyřešit domluvou a určením hranic a pravidel. Uvidíte, že pokud budete o problémech mluvit hned a narovinu, vyčistí se vzduch a partnerova sestra může být vašim skvělým spojencem.

Řešili jste už někdy podobné rodinné problémy?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

Danfika

24.5.2017 v 13:24

Miluji své švagrové a celou partnerovo rodinu. Jsou skvělí…narozdíl od té mé pokrevní. Tam škoda mluvit.

Zanechte komentář