KZ_logo1

Jak vyzrát na vysoký tlak? Bylinkami!

6.5.2017

Patříte k těm, kteří trpí jedním z nejrozšířenějších civilizačních neduhů – vysokým tlakem (hypertenzí)? Chodíte na pravidelné kontroly, polykáte prášky a jen díky nim si udržujete tlak v normě… Pokud je vysadíte, ručička tlakoměru zase povyleze výš. Zkusily jste na to jít s medicínou našich babiček – bylinkami? Zkuste a určitě nebudete litovat!

Nenechte si tlak vyskočit

Já vím, to se řekne lehko, ale tak snadné to není. Navíc se nejedná o nemoc, ale o příznak. Každý lékař vám řekne a v každé brožuře najdete, že prevencí vysokého tlaku jsou: zdravý životní styl, nekouřit a nepít alkoholické nápoje, dostatek odpočinku a dostatek pohybu.

Málokdo vám však řekne, že tlak se dá zdravě snižovat i bylinkami. Proč právě jimi? Protože jejich léčivost je ověřena staletími, nemají vedlejší účinky jako chemické léky a jejich užívání bude mít kýžený efekt – vyléčení! Jeho nástup není tak rychlý jako u preparátů od lékaře, z dlouhodobého hlediska jsou ale bylinky účinnější.

Jaké bylinky a přírodní prostředky vám pomohou

Česnek

To je pilíř v přírodní léčbě a napomáhá i snižování krevního tlaku. Příznivé účinky se přisuzují především řadě sirných sloučenin, kterých obsahuje okolo 100. Pokles tlaku je nejvýraznější 2 – 6 hodin po požití samotného česneku nebo jeho extraktu a může trvat až 24 hodin. Konzumace česneku zlepšuje pružnost cév, zpomaluje jejich kornatění, a tím pozitivně ovlivňuje i funkci srdce.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Chilli papričkykayenský pepř

Budete se divit, ale i ty dokáží pozitivně regulovat hladinu vysokého krevního tlaku. Chilli pomáhá čištění ucpaných cév a léčí srdce. Pokud budete denně užívat 1 lžičku chilli rozmíchanou v horké vodě, již brzy byste měly zpozorovat výsledky. Váš krevní tlak by se měl stabilizovat a samy se tak budete cítit mnohem lépe. Pokud ze začátku nesnesete palčivost 1 lžičky chilli, začněte menší dávkou a postupně ji zvyšujte.

Hloh obecný

Výtažky z něj výrazně ovlivňují krevní oběh, snižují krevní tlak, zklidňují nervovou soustavu, používají se při srdečních slabostech i v rekonvalescenci po srdečních příhodách. Před jejich použitím se vždy poraďte s lékařem!

Čaj z hlohu: smíchejte 1 lžičku nařezaných sušených listů a 1 lžičku sušených květů hlohu. Zalejte ¼ litrem vody a nechte přejít varem. Na 15 minut odstavte. Čaj pijte chladný ráno a večer po jednom šálku.

Rybí olej

Tady vám ke snížení vyšší hladiny krevního tlaku pomohou vysoce nenasycené omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA. Jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších a nejzdravějších tuků pro lidské tělo. Obecně platí, že mořské ryby mají vyšší podíl těchto kyselin než ryby sladkovodní.

Červené víno

Jeho pozitivní účinky jsou prokázány v souvislosti se snižováním vyšší hladiny krevního tlaku a prevencí před onemocněním srdce a cév. Přitom ženy by denně měly vypít nejvíce 300 mililitrů a muži 400. To je přesně jedna „sedmička“, kterou si můžete otevřít k večeři.

Ať již zvýšeným krevním tlakem trpíte, nebo hledáte účinnou prevenci, důležité je dodržovat již zmíněné rady lékařů a zdravý životní styl, to každé z nás jen prospěje. Bylinky vám neublíží, neznamená to však, že byste měly vysadit předepsané léky a léčit se samy. Pokud ale budete bylinkám věřit a pravidelně je užívat, uvidíte, že se začnete opravdu uzdravovat.

Radka Çelik

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář