KZ_logo1

Jak zvládnout Vánoce bez stresu – připravte si vánoční plán

12.12.2017

Čas Vánoc se mnohdy může zdát nejhektičtějším a nejnáročnějším obdobím celého roku. Zkuste to letos změnit a slibte si, že si Vánoce užijete v klidu a v pohodě. Inspirujte se radami, které vám k tomuto rozhodnutí mohou dopomoct. Občas stačí jen vědět, jak na to.

Využijte online nákupy

Při pomyšlení na přeplněné obchody, fronty u pokladen a neuvěřitelné množství zběsilých nakupujících se vám možná taky dělá špatně. Vyhněte se tomuto nákupnímu šílenství a nakupte dárky z pohodlí domova. Všechno, co k tomu potřebujete, je počítač s internetem. Užijte si nákupy s nohami na stole a vybírejte hračky, knihy, kosmetiku nebo třeba elektroniku, popřípadě i oblečení. Velkou výhodou online nákupu je levnější cena, doručení až domů a široký výběr dárků, kterými potěšíte.

Darujte originalitu a neobyčejnost

Při výběru dárků na chvíli zapomeňte na to, co by váš protějšek, děti nebo třeba rodiče potřebovali. Je sice hezké, že o ně máte starost, a měli by tak mít dostatek ponožek, teplých rukavic nebo třeba šály, ale zkuste vymyslet originální dárek, který si obdarovaný sám jen tak nekoupí. Darujte zážitek, zajímavý kurz nebo třeba hračku, po které i dospělák toužil od dětství. Představte si výraz, který bude mít daná osoba po rozbalení vašeho dárku, a snažte se vybírat podle toho, abyste své nejbližší rozesmáli, překvapili, příjemně šokovali nebo klidně i dojali.

Univerzální dárky

Vždy je dobré mít doma pár univerzálních dárků, protože se může stát, že na někoho zapomenete, nějaký kolega nebo kamarádka vám dá nečekaně dárek a vy je budete chtít také potěšit. Ideálním univerzálním dárkem může být kosmetický set, kvalitní alkohol nebo třeba poukaz na masáž. Těmito dárky neurazíte, příjemně potěšíte a někoho tak možná i překvapíte.

Uklízejte postupně

Kromě zběsilého nakupování patří k Vánocům neodmyslitelně i zběsilé uklízení. Zpomalte, rozmyslete si, jestli má opravdu cenu umývat okna, když je venku sněhová vánice nebo máte okna jen do zahrady. Věnujte úklidu nějaký čas, ale ani na Vánoce nic nepřehánějte. Nemusíte dělat generální úklid, třídit skříně a pustit se do úklidu sklepa nebo půdy. Všechno toto počká do jara. Vy si užijte příjemnou atmosféru Vánoc, posezení s přáteli a zážitky s rodinou.

Připravte si plán cukroví

Opravdu nemusíte v kuchyni strávit většinu svátečního volna nebo víkendů, abyste mohli svým hostům nebo rodině nabídnout třicet druhů cukroví. Upečte klasické dobroty, na které jste zvyklí a které máte rádi. Každý si může vybrat svůj oblíbený druh a věřte, že do deseti druhů cukroví to opravdu stačí. Alespoň nebudete muset po Vánocích shazovat přebytečná kila, s dnešní cenou másla a vajíček ušetříte, a navíc si můžete darovat s rodinou nebo přáteli cukroví navzájem, a tak vyzkoušíte více druhů, bez toho, aniž byste se strhali u pečení.

Zpříjemněte si povinnosti

Pokud máte před sebou pečení, vaření, uklízení nebo třeba delší výrobu ručně dělaných dárků, snažte se zpříjemnit si tyto chvilky. Pusťte si k nim oblíbenou hudbu, klidně si pobrukujte vánoční písničky, zapněte si oblíbenou pohádku nebo třeba romantickou komedii a nalijte si víno. I povinnostem se můžete věnovat s elegancí a udělat si z každého okamžiku zábavu. Zapojte také rodinné příslušníky a rozdělte spravedlivě práci tak, ať není všechno jen na vás. Skvělým nápadem je také tvořící večer s kamarádkami, s dětmi nebo společná chvilka u pečení.

Jaký máte vánoční plán vy a co vás na svátcích nejvíc stresuje?

Michaela Michalíková

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář