KZ_logo1

Jak zvýšit svou produktivitu v práci pomocí Feng-shui?

19.8.2019

Práce v kanceláři je někdy nepříjemnou povinností a mnohdy se vidíte raději kdekoliv jinde. Zpříjemněte si své pracovní místo tak, abyste se do svého kreativního ráje těšili. Využijte k tomu ověřenou čínskou metodu pro život v harmonii a vyzkoušejte Feng-shui.

Co je to Feng-shui

Čínské učení Feng-shui se snaží o harmonizaci prostoru. Použít jej můžete v bydlení, v kanceláři, ale také při zařizování zahrady. Už samotný název napovídá, že se skládá ze dvou základních prvků, kterými je slovo Feng a shui. Feng znamená vítr a shui znázorňuje vodu. 

V tomto učení naleznete symboliku a energii zmíněných živlů. Hlavním cílem Feng-shui je tok pozitivní energie, která ovlivňuje náš psychický a fyzický stav.

Hlavní zásady Feng-shui

Zásady starého čínského učení se věnují práci se světovými stranami, významu jednotlivých prvků a specifickým předmětům. Mezi pět základních prvků patří dřevo, voda, oheň, země a kov

Mezi typické předměty, které slouží k praktikování Feng-shui, patří květiny, zrcadla, osvětlení, svíčky a další doplňky. Každý předmět má své místo a praktické určení. Co se týče konkrétních barev, jsou doporučovány hlavně přírodní a jemné tóny. Ideální volbou je béžová, světle žlutá, světle zelená i světle modrá.

Rozdělení prostoru do osmi sektorů

Pokud si chcete zařídit své pracovní místo podle Feng-shui začněte rozdělením prostoru do osmi sektorů. Každý jednotlivý prostor odpovídá důležité části našeho života. V dané místnosti vznikne prostor týkající se kariéry, přátelství, dětí, manželství, financí, rodiny, respektu a zdraví.

Nejdůležitější je pracovní stůl

Pro zvýšení produktivity v kanceláři se zaměřte hlavně na svůj pracovní stůl. Umístění stolu se liší podle vaší pozice. Pokud jste manager nebo šéf firmy, rozhodně umístěte stůl do severozápadního rohu místnosti. Tato „zóna pána“ nebo také „zóna vůdce“ bývá místem, které podpoří moudrost a spravedlivé rozhodování. 

 

Lidé, kteří umístí pracovní stůl tváří ke dveřím, získají štěstí a úspěch ve financích a materiálních záležitostech. Pokud sedíte v místnosti zády ke zdi, nemáte problém se spolehlivostí a podporou okolí. Nejčastější zdravotní problémy postihují zaměstnance, kteří sedí zády ke skříňkám nebo otevřeným regálům.

Zaměřte se na detail

  • Při zařizování Feng-shui kanceláře se budete potýkat s negativními zónami, kam patří například počítače. Jejich silný energetický tok, který může být škodlivý, odvrátíte předměty v sytých barvách. Umístěte na stůl s počítačem červené, oranžové nebo modré kameny, křišťály, případně jiné dekorace.
  • Pro úspěch při vyřizování telefonických hovorů dejte telefon nebo mobil na pravý roh stolu, pokud jste pravák. Nikdy byste neměli natahovat pravou ruku doleva a naopak.
  • Pokud vaše práce potřebuje kreativní myšlení a tvůrčí sílu, mějte po pravé straně sklenici čisté vody. Pokud pracujete hlavně pomocí vědomostí, mějte vodu po levé ruce.
  • Postavte na pracovní stůl rostliny a před ně dejte fotografii svých blízkých. Vytvoříte si tak malé místo, které vás odpoutá od pocitu, že jste v práci a berete čas své rodině. Živé květiny a blízkost přírody navozuje pocit bezpečí a jistot.
  • Zaměřte se na geometrii. Práce v technickém a strojírenském směru vám půjde lépe, když na stůl umístíte dekoraci v podobě krychle, jehlanu nebo jakéhokoliv geometrického tvaru.
  • Pro podpoření toku energií mějte na stole všech pět prvků Feng-shui. Tedy dřevo, oheň, zemi, kov a vodu. Voda může být dokonce v podobě fotografie nebo obrazu. Stejně tak symbol ohně.
  • Pod pracovním stolem si udělejte místo jen na nohy. Ukliďte knihy, stohy papírů, případně krabice s pracovními materiály. Kdyby jste měli pod stolem neuklizené věci, budou se vám tříštit myšlenky a nebudete pracovat s čistou hlavou.

Na co si dát pozor?

Správný tok energie poznáte, když se vám bude dobře pracovat a vaše kancelář pro vás bude příjemným místem, kam se rádi vracíte. Dejte si pozor, abyste své pracovní místo nezatížili nepořádkem. 

Vyhněte se hromadám knih, katalogů, novin a pracovních smluv na stole. Aktualizujte nástěnku v pracovně, otáčejte kalendář a staré záležitosti založte do archivu. Vaše myšlení nepříjemně potrápí staré poznámky, papíry s neaktuálními vzkazy a resty. Na očích mějte jen to, co právě řešíte.

Home office ve stejném duchu

Čínské učení Feng-shui nemusíte použít jen v kanceláři ve firmě. Otevřete tok energie na pracovišti i doma, kde máte home office. Dodržujte stejné zásady, použijte stejné prvky a místo k práci doplňte potřebnými předměty. 

Doma je ideální, když kancelář umístíte dál od ložnice nebo místa, kde spíte a odpočíváte. Myslete na dostatek světla, živých květin a čerstvého vzduchu. Ideální home office je u otevřeného francouzského okna, které vede do zahrady.

Líbí se vám tento nápad? Vyzkoušíte Feng-shui v kanceláři?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář