KZ_logo1

Jaký pes je vhodný do domu

16.11.2019

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete mít doma psa? Přemýšlejte nad tím, jaká rasa bude ta ideální pro vaši rodinu. Myslete na své zájmy, časové možnosti a zařízení domu. Víte, jaké jsou například nejoblíbenější rasy psů pro rodiny s dětmi?

Proč si pořídit psa

Možná jste se rozhodli, že uděláte radost svým dětem a pod stromeček jim dáte psa, možná chcete udělat něco pro svou postavu a pravidelné procházky se psem vám pomůžou. Důvodů, proč si pořídit psa je opravdu velké množství. Pes je skvělý společník, pobaví vás, rozveselí a navíc díky pravidelným procházkám poznáte nové přátele.

Možnosti vašeho domu

Při výběru psa byste rozhodně měli zohlednit možnosti vašeho domu. Pokud máte malý dům a sami máte problém s prostorem pro nábytek a věci, rozhodně se zajímejte o menší rasy psů. Do většího domu s velkou zahradou se hodí i větší pes, který je i skvělým hlídačem. Je na vás, zda budete mít psa na zahradě nebo v domě. Majitelé psů, kteří si berou své mazlíčky do domu, musí myslet na častější úklid a možnost rozbitých věcí.

Malé rasy psů

Mezi oblíbené malé rasy psů patří například čivava, ratlík, krysařík, teriéři nebo třeba bišonek, případně maltézský psík. Tito psi se nehodí na zahradu, kde by jim mohla být zima nebo by se mohli zranit. Malé rasy psů si lidé často berou i do postele nebo je nosí s sebou v psí tašce. Výhodou je, že nepotřebují moc prostoru, pelíšek také nezabere tolik místa a péče o malé psy je méně nákladná.

Velké rasy psů

Mezi velké rasy psů patří například boxeři, dobrmani, němečtí ovčáci, pitbullové nebo také ohaři a jiní lovečtí nebo pastevečtí psi. Tito se hodí skvěle na zahradu a potřebují prostor pro běhání, milují delší procházky a rozhodně jim musíte věnovat dostatek času. To stejné platí, i když si pořídíte například chrta nebo setra. U větších psů počítejte s tím, že za jeho péči utratíte mnohonásobně víc než za malého psa. I lékařská péče je nákladnější.

Pes do rodiny

Ideálním psem, který se hodí do rodiny s dětmi je například zlatý retriever, labrador nebo třeba bígl, kolie nebo pudl. Tyto psi mají rádi velkou společnost, jsou přátelští k lidem a nevadí jim děti. Mnozí z těchto psů potřebují také spoustu pohybu a zábavy, takže ocení velkou zahradu, pravidelné procházky nebo výlety. Pokud máte hyperaktivní děti a psa, který potřebuje pohyb, tak vytvoříte dokonalou kombinaci, kdy se společnou hrou zabaví oba.

Kolik času mu věnujete

Ještě předtím, než si psa pořídíte, zamyslete se nad tím, kolik času mu budete věnovat. Ať už máte malého nebo velkého psa, každý z nich potřebuje množství lásky, pozornosti a pravidelné péče. Nezapomínejte na procházky, pravidelné venčení a také trénink, který vede k poslušnosti psa.

Starost a péče o psa

Důležitá je také pravidelná návštěva veterináře. Nechte psa očkovat, dopřejte mu kvalitní krmivo a zajímejte se i vyčesávání srsti a péči o chrup. Starejte se o psa, jak nejlépe to umíte, nezapomínejte, že domácí mazlíček je zcela odkázán na vás a na vaši zodpovědnost.

Na co si dát pozor

Pokud chcete dětem pořídit psa a víte, že by se o něj nestarali, počkejte s tím. To stejné platí, pokud víte, že jste často v práci a nemůžete psovi věnovat dostatečnou pozornost. Na psa musíte mít čas, prostor a vědět, že se tímto pes stává členem vaší rodiny.

Jakého psa si chcete domů pořídit vy?

kyberšikana

Kyberšikana a jak se bránit

Mezi jeden z největších problémů současnosti patří kyberšikana. Ta…
_DSC0136

Voňavý švestkový koláč s makovou drobenkou

Přemýšlíte nad sladkou dobrotou, na níž si pochutnáte nejen…
voděodolná rtěnka

6 nových kosmetických vychytávek

Slyšeli jste už o rtěnce, která vám na rtech…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…
pár

Rozchod: Jak se vyrovnat s rozchodem?

Rozchod je nepříjemný. A je úplně jedno, jestli se…
pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…

Související příspěvky

Zanechte komentář