KZ_logo1

Jaký pes je vhodný do domu

16.11.2019

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete mít doma psa? Přemýšlejte nad tím, jaká rasa bude ta ideální pro vaši rodinu. Myslete na své zájmy, časové možnosti a zařízení domu. Víte, jaké jsou například nejoblíbenější rasy psů pro rodiny s dětmi?

Proč si pořídit psa

Možná jste se rozhodli, že uděláte radost svým dětem a pod stromeček jim dáte psa, možná chcete udělat něco pro svou postavu a pravidelné procházky se psem vám pomůžou. Důvodů, proč si pořídit psa je opravdu velké množství. Pes je skvělý společník, pobaví vás, rozveselí a navíc díky pravidelným procházkám poznáte nové přátele.

Možnosti vašeho domu

Při výběru psa byste rozhodně měli zohlednit možnosti vašeho domu. Pokud máte malý dům a sami máte problém s prostorem pro nábytek a věci, rozhodně se zajímejte o menší rasy psů. Do většího domu s velkou zahradou se hodí i větší pes, který je i skvělým hlídačem. Je na vás, zda budete mít psa na zahradě nebo v domě. Majitelé psů, kteří si berou své mazlíčky do domu, musí myslet na častější úklid a možnost rozbitých věcí.

Malé rasy psů

Mezi oblíbené malé rasy psů patří například čivava, ratlík, krysařík, teriéři nebo třeba bišonek, případně maltézský psík. Tito psi se nehodí na zahradu, kde by jim mohla být zima nebo by se mohli zranit. Malé rasy psů si lidé často berou i do postele nebo je nosí s sebou v psí tašce. Výhodou je, že nepotřebují moc prostoru, pelíšek také nezabere tolik místa a péče o malé psy je méně nákladná.

Velké rasy psů

Mezi velké rasy psů patří například boxeři, dobrmani, němečtí ovčáci, pitbullové nebo také ohaři a jiní lovečtí nebo pastevečtí psi. Tito se hodí skvěle na zahradu a potřebují prostor pro běhání, milují delší procházky a rozhodně jim musíte věnovat dostatek času. To stejné platí, i když si pořídíte například chrta nebo setra. U větších psů počítejte s tím, že za jeho péči utratíte mnohonásobně víc než za malého psa. I lékařská péče je nákladnější.

Pes do rodiny

Ideálním psem, který se hodí do rodiny s dětmi je například zlatý retriever, labrador nebo třeba bígl, kolie nebo pudl. Tyto psi mají rádi velkou společnost, jsou přátelští k lidem a nevadí jim děti. Mnozí z těchto psů potřebují také spoustu pohybu a zábavy, takže ocení velkou zahradu, pravidelné procházky nebo výlety. Pokud máte hyperaktivní děti a psa, který potřebuje pohyb, tak vytvoříte dokonalou kombinaci, kdy se společnou hrou zabaví oba.

Kolik času mu věnujete

Ještě předtím, než si psa pořídíte, zamyslete se nad tím, kolik času mu budete věnovat. Ať už máte malého nebo velkého psa, každý z nich potřebuje množství lásky, pozornosti a pravidelné péče. Nezapomínejte na procházky, pravidelné venčení a také trénink, který vede k poslušnosti psa.

Starost a péče o psa

Důležitá je také pravidelná návštěva veterináře. Nechte psa očkovat, dopřejte mu kvalitní krmivo a zajímejte se i vyčesávání srsti a péči o chrup. Starejte se o psa, jak nejlépe to umíte, nezapomínejte, že domácí mazlíček je zcela odkázán na vás a na vaši zodpovědnost.

Na co si dát pozor

Pokud chcete dětem pořídit psa a víte, že by se o něj nestarali, počkejte s tím. To stejné platí, pokud víte, že jste často v práci a nemůžete psovi věnovat dostatečnou pozornost. Na psa musíte mít čas, prostor a vědět, že se tímto pes stává členem vaší rodiny.

Jakého psa si chcete domů pořídit vy?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář