KZ_logo1

Je v pořádku barvit si vlasy v těhotenství?

7.8.2019

K barvení vlasů v těhotenství se vztahuje velké množství mýtů a pověr. Ženy se o sebe snaží pečovat a dbát na svůj vzhled i v tomto požehnaném stavu. Jak je to tedy ve skutečnosti s tím, zda může barvení uškodit zatím nenarozenému dítěti, případně jaké jsou další mýty a nepodložené pověry o barvení vlasů?

Způsoby barvení

Některé ženy jsou blondýny a touží po tom, aby se staly brunetami a naopak. V takovém případě se jedná o radikální krok a změnu. U barvení blondýny na tmavší barvy se pouze nanáší chemická barva. Pokud se chce obarvit bruneta na blond nebo na barvu, klidně jen o tón světlejší než je její přírodní, často se musí vlasy nejdříve odbarvit za použití peroxidu a následně nanést vybraná konkrétní barva.

Jaké barvy existují

V současné době je výběr barev na vlasy velmi široký. V kadeřnictví, ale i v drogerii tak najdete jednodenní barvy, které se dají vyčesat nebo vymýt, přelivy, které fungují jako šampon a postupně se z vlasů vymývají. Existují také chemické barvy, které se dají nanést na celou hlavu, vytvořit ombré barvení, případně melír. 

Jsou barvy škodlivé?

V otázce škodlivosti chemického barvení se rozchází dokonce i názory lékařů. Mnozí považují barvení za neškodné a ohrazují se tím, že složení barev je dostatečně hlídané tak, aby nepomohlo poškodit ani těhotnou ženu ani její plod. V některých případech se však stalo, že se zbytky chemie po barevní objevily v mateřském mléce.

Kdy vlasy nebarvit

Odpověď je v tomto případně jednoznačná – v prvním trimestru. V tomto období jste vy i váš plod náchylnější a je tak dobré předejít riziku. Na začátku těhotenství vám barvení nedoporučí žádná kadeřnice. Veškeré radikálnější zásahy raději odložte, a i pokud vás trápí stará barva, odrůstající vlasy nebo šediny, zkuste vydržet a nabarvit vlasy až posléze.

Struktura vlasů se mění

Ověřenou skutečností zůstává, že vlastnosti i struktura vlasů se v těhotenství mění. Proto je barevní v tomto období nedoporučováno. Může se totiž stát, že vaše vlasy získají naprosto odlišný odstín než jste si přáli, začnou vám více vypadávat, případně je barvením ještě více oslabíte. V těhotenství se nedoporučuje ani trvalá, stejně tak keratinová péče. 

Jak na barvení?

Pokud se přece jen rozhodnete, že se chcete nabarvit i v těhotenství, tak o tomto rozhodně kadeřnici řekněte. Barva by se měla co nejméně držet na vaší pokožce hlavy a v ideálním případě si nechte udělat jen melír a razantnější barevné změny nechte až po narození potomka. Při barvení u kadeřnice, ale i doma, se vám může stát, že se vám zatočí hlava z výparů, které jsou součástí chemického barvení.

Jaké jsou alternativy

Je samozřejmostí, že i těhotná žena chce vypadat skvěle, a tak existují alternativy, jak se vyhnout chemickému barvení, přesto o své vlasy pečovat a dopřát jim nový účes a barvu. Vyzkoušet můžete například přírodní barvení hennou. Skvěle funguje také odvar z ořechů nebo kaštanů. Pro ztmavení vlasů můžete vyzkoušet odvar z heřmánku. Pro dobarvení šedin skvěle funguje černý čaj, kterým si vlasy umývejte pravidelně dva až tři týdny, ideálně po třech až čtyřech dnech.

Jak jste na tom vy? Barvily jste si v těhotenství vlasy?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář