KZ_logo1

Kalanetika – i 15 minut cvičení dokáže divy

5.3.2020

Kalanetika rozhodně nepatří mezi cvičení, u kterého byste měli pocit, že vypustíte duši a že budete mít hned druhý den svalovou horečku. Přesto se jedná o účinné cvičení, které dokáže s vaším tělem opravdové divy. Podívejte se, jak tohle cvičení funguje, s čím vám pomůže a jak cvičit správně.

O co se jedná

Pokud chcete zpevnit své tělo, protáhnout se a rychle shodit přebytečné kilogramy, tak je pro vás kalanetika to pravé. Naučíte se správnému držení těla a posílíte svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Kalanetiku budete cvičit v polohách, kde se učíte i rovnováze a cvičíte ve statických polohách. Pomalým a plynulým cvičením však protáhnete a zároveň posílíte svaly. Naučíte se také lépe vnímat své tělo a jeho potřeby. Pohyb tak bude přirozený a postupně získáte i větší ohebnost a fyzickou kondici.

Jak to funguje

Plynulé a pomalé pohyby se opakují a cviky jsou velmi jednoduché. Pozornost musíte věnovat správnému provedení, které by mělo být opravdu dokonalé. Tím podpoříte funkčnost kalanetiky a cvičením si neublížíte.

S čím vám kalanetika pomůže

Pomocí tohoto cvičení výrazně zredukujete svou váhu. Zpevníte a zformujete svaly, protáhnete celé své tělo a vyřešíte i problémy s bolestí zad a kloubů. Navíc získáte svalovou pružnost, posílíte svůj imunitní systém a získáte vytrvalost.

Pro koho se hodí

Velkou výhodou tohoto cvičení je nejen to, že se hodí pro děti, dospělé i seniory, ale i pro těhotné. Kalanetika dokáže totiž posílit svaly pánevního dna a výrazně ulehčit a zpříjemnit porod.  Cvičení je pomalé a klidné, přitom velmi účinné. Je nenáročné na kondici, nemusíte si připravovat speciální cvičební pomůcky. Ke cvičení potřebujete pouze pohodlné cvičební oblečení a cvičební podložku.

Pozor na časté chyby

Mezi časté chyby patří zadržování dechu, kdy například břišní svaly neposilujete tak, jak byste měli. Myslete také na to, abyste při cvičení nekývali hlavou nebo vás nebolelo za krkem. V takovém případě víte, že cvičíte špatně. Nebojte se poradit s profesionálním trenérem a vyzkoušet lekci kalanetiky, kde se dozvíte, na co přesně si dát pozor. Rozhodně při cvičení nechoďte přes bolest, nepřetahujte se a pokud se vám bude zdát, že daný cvik nezvládnete, tak ho nedělejte.

Proč cvičit kalanetiku

Pokud mezi vaše kritické partie patří břicho a celý střed těla, tak je pro vás toto cvičení to pravé. Zapomeňte na klasické zkracovačky nebo neoblíbené sklapovačky. Nečekají vás ani sedy-lehy, případně další cviky, kdy zatěžujete hrudní i bederní páteř. Jedná se o malé, krátké, ale přesné pohyby, kdy si uvědomujete, jak svaly pracují. Po tomto cvičení se budete navíc cítit plní energie a budete se těšit na další lekci. Skvělou možností jsou videa na internetu, která vás krok po kroku povedou, navíc můžete cvičit i s hudbou a svým vlastním tempem.

Jak cvičit Kalanetiku

Začněte cvičit třeba už dnes. Vyhraďte si alespoň 15 minut času. Může to být doma, kdy čekáte až se například uvaří nebo upeče oběd, kdy se pere prádlo v pračce nebo si dáte na chvíli přestávku od své práce. Na začátku můžete cvičit třikrát týdně, posléze cvičte klidně každý den. Budete překvapeni, co všechno s vaším tělem dokáže pouhých patnáct minut cvičení. Již za první měsíc pravidelného, každodenního cvičení zformujete své tělo, podpoříte imunitu a ztratit můžete 5 a více kilogramů.

Inspirovat se můžete i tímto videem:

Vyzkoušíte kalanetiku? Znáte toto cvičení?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář