KZ_logo1

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

6.9.2019

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie. Kegelovy cviky nesou název po svém zakladateli a v minulosti pomáhali hlavně ženám po porodu. Chytrá sestava jednoduchých cviků si získala oblibu po celém světě. Víte, jak Kegelovy cviky vypadají?

Od porodního cvičení k rozkoši

Kegelovy cviky sloužily gynekologovi Arnoldu Kegelovi jako léčba inkontinence po porodu. V roce 1948 sestavil sérii cvičení tak, aby se ženy mohly vrátit do plnohodnotného života. Cviky se soustředí na stahování a uvolňování svalů pánevního dna, které podpírají dělohu, močový měchýř i konečník a tenké střevo. Oceňovaným vedlejším účinkem cvičení je zvýšení libida, větší prožitek z milostného aktu a hlavně intenzivnější orgasmus. Důležité je pravidelné opakování cviků a naučit se přesný postup, jak svalstvo posilovat správným způsobem.

Pánevní dno po porodu

Svaly pánevního dna jsou porodem velmi zatíženy. Dochází k jeho ochabnutí a povolení svalů. Kromě porodu tyto svaly zatěžuje i nošení těžkých břemen, a dokonce i vytrvalý kašel. Povolení svalstva a inkontinence jsou mimo jiné i následkem hormonálních změn v přechodu. Málokdo ví, že i sedavé zaměstnání vede k oslabení pánevního dna. Stejně jako nedostatečné používání svalů, například z nedostatku sexuálních podnětů a milostného aktu.

Proč posilovat pánevní dno

Posilování pánevního dna může vyřešit nepříjemné problémy s inkontinencí. Nekontrolovaný únik moči dokáže snížit sebevědomí a vyřadit ženu ze společnosti. Kegelovy cviky slouží také jako prevence proti podobným problémům. Posílením získáte lepší postavu, protože díky svalům budete své tělo držet rovně, bříško bude zatáhlé a budete vypadat štíhlejší. Velkou výhodou tohoto cvičení je méně bolestivá menstruace a jednodušší držení menstruačního kalíšku, který v ochablých svalech nedrží.

Otestujte své svaly

Pokud nevíte, kde přesně se svaly pánevního dna nacházejí a jak fungují, zkuste jednoduchý test. Když dokážete stažením svalů zastavit středně silný proud moči, provedli jste jeden z nejzákladnějších Kegelových cviků. Tyto cviky jsou vhodné pro každého. Pokud máte problémy s intimními partiemi, případně vás čeká operace, raději se vždy poraďte se svým doktorem.

Svaly najdete dokonce i pomocí zrcátka. Stačí, když si dáte zrcátko naproti hrázi, tedy naproti místu mezi pochvou a konečníkem. Zkuste zatnout a povolit. Uvidíte, že se každým vašim pohybem hráz pohybuje. V tom případě víte, že zatínáte správné svaly a posilujete pánevní dno. Otestovat svaly můžete i tím, že vsunete jeden prst do pochvy a při zatínání svalů ucítíte tlak. Můžete se zeptat svého partnera, jestli cítí, když při milostném aktu, zatnete svaly.

Co dělat a nedělat při cvičení

  • Snažte se posilovat svaly pánevního dna v tu dobu, kdy nejste na toaletě. Při močení byste své svaly zbytečně oslabovaly. Při cvičení ucítíte, jak se celé pánevní dno pohybuje, jak se zatíná a následně se vrací do své polohy.
  • Prvním krokem před cvičením je vyprázdnění močového měchýře. Cvičení by mohlo být nepříjemné a bolestivé.
  • Soustřeďte se jen na zatínání svalů pánevního dna. Snažte se nezatínat svaly na nohou, na břiše a podobně. I když vás cvičení bude svádět i k zatínání ostatních partií.
  • Pravidelně při cvičení dýchejte a hlídejte si, abyste nezadržovali dech. Se zadržených dechem byste se dostatečně neuvolnili. Klidně si položte ruku na břicho a hlídejte si, zda dýcháte správně.
  • Cvičte v pohodlné pozici, například v leže, v sedě, ale klidně i ve stoje. Mějte vždy uvolněné zádové svaly, ruce ideálně podél těla a uvolněné nohy.

Návod na samotné cvičení

Začněte pomalu a jednoduchým zatnutím pánevního dna na pět až deset vteřin. Pokud je to pro vás moc dlouhá doba, klidně ji zkraťte na polovinu. Cvičte podle svých možností. Na dalších pět až deset vteřin svaly povolte a prodýchejte. Cvik zopakujte a opět svaly zatněte. Celá jedna série Kegelových cviků má deset opakování. Počítejte si klidně nahlas, nešiďte se a snažte se držet svaly opravdu zatnuté.

Každý den můžete přidávat jednu vteřinu nebo přidávat po týdnu. Ideální doba, po jakou mít zatnuté svaly, je zmíněných 10 vteřin. Na začátku si můžete pomoct i tím, že zvednete nohy nahoru a stahování svalstva vám půjde mnohem lépe. Až si zvyknete na to, jak mají být svaly stažené, tak můžete dát nohy dolů a cvičit kdekoliv. Celá série cvičení vám zabere zhruba minutu.

Jak často a kdy cvičit

Kegelovy cviky můžete opakovat několikrát denně. Začněte s pravidelným cvičením ráno a večer, postupně přidávejte na 3 až 4 opakování denně. Cvičení trvá pár minut a je možné se mu věnovat po probuzení, před usnutím nebo v průběhu dne, například když vaříte nebo čekáte na zastávce na autobus. Toto cvičení není vidět, a tak jej můžete praktikovat téměř kdekoliv.

Co říkáte na toto “neviditelné” cvičení, který změní váš sexuální život?

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář