KZ_logo1

Kolik sexuálních partnerů je moc?

13.2.2020

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi v průměru partnerských vztahů, případně kolik sexuálních zážitků? My takovou statistiku udělali za vás a výsledky jsou víc než překvapivé. Jak častý je ve skutečnosti sex na jednu noc a kolik dlouhodobých vztahů je zmíněný průměr?

Jaká jsou průměrná čísla

Podle všeobecných statistik bylo zjištěno, že než člověk potká toho pravého, tak se může líbat až s 20 jinými protějšky. Zažije třikrát až čtyřikrát sex na jednu noc, prožije zhruba tři dlouhodobé vztahy a potkají ho zhruba dvě nevěry ze strany partnera. K tomu se váže i počet rozchodů, kterých je průměrně až pět za život a stejný počet nepříjemných pocitů a zlomeného srdce. Existují však také opačné případy, kdy mají lidé třeba jen jednoho partnera, se kterým mají sex, dlouhodobý vztah, svatbu a stráví s ním celý život. Otázkou zůstává, zda chtějí lidé experimentovat a zkoušet víc partnerů nebo hledají tu jedinou a pravou lásku.

Co potvrdila anketa

Z dotazníku vyplynulo, že průměrně měli muži i ženy ve věku 20 až 50 let tři vážné vztahy. U počtu sexuálních partnerů se tato čísla velmi lišila. V průměru se však jednalo o pět sexuálních partnerů. Samozřejmě se našli i ti, co měli jednoho až dva partnery, případně se objevoval počet deset a dvacet sexuálních partnerů. V tomto případě je zajímavé, že počet deset uváděli muži, o deset víc pak uváděly ženy. Rekordmanem ankety je 25letá žena, které uvedla 80 sexuálních partnerů.

Kdo o partnerech lže

Říká se, že když vám žena přizná počet sexuálních partnerů, tak jej ztrojnásobíte a máte pravdivý výsledek. U mužů se pak pravdivé číslo získá tím, že tvrzení vydělíte třemi. Muži si tak často k počtu partnerek přidávají, aby působili jako zkušení a sexuálně zdatní, ženy naopak ubírají, aby nevypadaly promiskuitně a že jdou s každým. Pravda jej tedy vždy někde uprostřed. Anketa ukázala, že 64,7% o počtu svých partnerů lže, protože se stydí. Dalším důvodem bylo hlídání si svého soukromí a pocit, že by byl pravdivý údaj moc nízký nebo moc vysoký.

Informace ze světa

Mezi světového rekordmana, který měl mít v posteli nejvíc žen patří basketbalista z Ameriky. Wilt Chamberlain měl mít sexuální styk s více než 20 tisíci ženami. V tom případě se mu vůbec nemůže rovnat například herec Charlie Sheen, který měl mít sex s údajným počtem 5000 žen. Oblíbený herec Jack Nicholson například 2000 žen.

Zajímavosti z Česka

Sociologové provedli také výzkum, který probíhal mezi dvacetiletými studenty. Muži v tomto výzkumu uvedli, že spali se zhruba sedmi ženami, ženy měly v posteli ještě o dva partnery víc. Bylo také zjištěno, že české dívky se řadí na čtvrté místo v promiskuitě, a to celosvětově. Přitom na ideálním počtu partnerů se ženy i muži shodují, a souhlasně potvrzují, že 2 až 3 sexuální partneři je počet, který je naprosto dostačující.

Co je sex pro ženy

Na otázku, proč jsou ženy v sexu za poslední roky čím dál víc otevřené, existuje několik odpovědí. Mezi nimi najdete například tvrzení, že si ženy chtějí dopřát stejné potěšení jako muži. U žen se často setkáváme s tvrzením, že sex má pro něj hlubší význam a jedná se spíš o hledání té pravé lásky.

Co je sex pro muže

U mužů se tvrdí, že je sex sportem, případně zálibou, kdy se muž cítí jako lovec. Sexem je možné zvednout si sebevědomí a muži souhlasně tvrdí, že si tím dokazují úspěch u žen a to, že jsou žádaní.

Moc nebo málo

Na otázku, zda je určitý počet sexuálních partnerů moc nebo málo se odpovědi také liší. Většinou je tato míra určována individuálně. Někteří tvrdí, že když měl partner nebo partnerka víc sexuálních zážitků, tak je zkušenější a mohou se něco nového naučit. Někteří naopak tvrdí, že si něco kompenzují a sex je pro ně spíš nástrojem než smyslným prožitkem. Z ankety následně vyplynulo, že 81,3% dotázaných si myslí, že jejich osobní počet sexuálních partnerů je tak akorát. Optimistickým zjištěním je, že 88,2% žen i mužů potvrzují, že by si přáli mít jen jednoho partnera na dlouhodobý vztah a sexuální život a strávit s ním celý život.

Co si o tom myslíte vy? Jaký je ideální počet sexuálních partnerů podle vás?

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář