KZ_logo1

Lekce, které naučím své děti

13.3.2020

Mít dítě jen zodpovědnost, ale také by to měla být radost. Málokdo si před těhotenstvím stihne uvědomit, co všechno chcete své dítě naučit a mnohdy se spíš dospělí učí od svých dětí. Pokud se ale na okamžik zastavíte, určitě vás napadnou věci, které byste své ratolesti rádi naučili a ulehčili jim tak ten velký krok do neznáma.

Neobětuj svůj život pro druhé

Je dobré své děti naučit, aby pomáhali druhým, pomáhali slabším a vždy se snažili být milé a pozorné. Zároveň ale nesmí obětovat svůj život pro druhé. Když jim tuto cenou lekci poskytnete, tak se nenechají vydírat rádoby přáteli, potencionálním partnerem a dokážou se rozhodnout, kdy je potřeba říct ne. Život je opravdu moc krátký na to, aby jste neměli čas na to, dělat co chcete vy sami a na prvních místech vždy myslet na své štěstí.

Nestarej se, co si druzí myslí

Určitě máte ve svém okolí ty, kteří to někam dotáhli. Ať už tím, že vybočovali z řady svým oblékáním nebo účesem, dnes se mohou živit jako profesionální módní stylisté nebo mít slavné kadeřnictví. A povedlo se jim to jen z toho důvodu, že se nestarali o to, co o nich druzí říkají. Je dobré naučit své děti, aby si nechaly klidně poradit, ale vždy se rozhodly za sebe a nedělaly si těžkou hlavu z toho, co o nich říká okolí. To přece jejich konkrétní život nežije a tak jej nemůže hodnotit.

Neřiď život podle ostatních

Cennou lekcí je naučit své děti i samostatnosti. Mohou se vždy za vámi vrátit pro pomoc, pro radu, ale nemohou celý svůj život nechat na ostatních. Nikdo je nebude do konce života vodit za ruce a říkat jim, co přesně mají dělat. Je dobré, když se v životě naučí spoléhat v první řadě sami na sebe, dokážou se o sebe postarat a neztratí se ani ve vztazích, zaměstnání nebo třeba ve světě.

Jdi za svými sny

Motivace a také ctižádost mohou vaše děti přivést až ke splnění jejich snů. Nechte je snít, dovolte jim, aby si toužebně přáli nějakou věc, kurz, zážitek, a poté jim pomozte najít cestu k tomuto snu. Nedělejte však věci za ně, nechte je, aby se na splnění snu podíleli, soustředili na to svou pozornost a věnovali tomu čas. Jen tak si budou toho, co mají, opravdu vážit.

Neboj se riskovat

Velmi důležité je, aby se vaše děti naučily, že risk může být opravdu v mnoha případech zisk. Samozřejmě, že i v tomto případě je nutné, přistupovat k tomu s pokorou a hlavně myslet i na pud sebezáchovy. Pokud však chtějí opravdu něčeho dosáhnout, riskovat a nebát se, to se v mnoha případech vyplatí. Vysvětlete svým dětem, že strach je důležitý, ale je dobré použít jej jako hnací motor kupředu.

Měj svůj názor

Naučte své děti, aby si na danou situaci, věc nebo člověka vytvořili svůj názor. Děti nemusí přebírat vaše názory a myšlenky. Veďte s dětmi diskuzi a dovolte jim projevit se. Tato lekce se jim v životě bude hodit ještě mnohokrát.

Zkoušej nové věci

Není nutné zkoušet všechno, ale je dobré nemít předsudky a vyzkoušet to, co nám život přináší a my to chceme. Pokud chce vaše dítě dělat nějaký sport, hrát na nějaký nástroj nebo zkusit cokoliv nového, tak ho v tom podpořte. Pokud u dané věci zůstane a bude ho opravdu bavit, váš čas a investice nebude zbytečná. Udělejte vše proto, aby vaše dítě dokázalo projevit nadšení a nadchlo se. I tato vlastnost se mu v životě bude hodit a navíc má velkou šanci, že bude žít opravdu vysněný a šťastný život plný překvapení.

Co byste rozhodně naučili své děti vy?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář