KZ_logo1

Mýty a fakta o dětských vláskách

25.10.2015

Možná je to i váš případ. Vaše maminka slyšela, že vám narostou silné a husté vlasy, když vás odmalička nechá pravidelně stříhat… A tak jste na všech fotkách z prvních let vašeho života ostříhaná tzv. na kluka. Má časté stříhání prvních vlásků opravdu takový vliv na budoucí kštici, nebo se jedná jen o zažitý mýtus? Nejen na to jsme se zeptali paní Jany Brabencové, majitelky salonu Kid & Cut Kometka.  

Jsou pravidelně stříhané vlásky skutečně hustší a pevnější?

Bohužel, hustota vlasů je dána geneticky, stejně jako například barva očí. Pokud budeme vlasy pravidelně stříhat, budou sice vypadat zdravější, silnější a upravenější, ale nezhoustnou.

U nás kolují pověry, že by se dítě nemělo stříhat před dovršením prvního roku. Vhodná doba však nastává tehdy, kdy našemu potomkovi začnou vlásky vadit. Například ho lechtají na krku, kolem uší nebo mu sahají do očí.

Foto: Kidcut Kometka

Foto: Kidcut Kometka

Pokud stříhání kvalitu vlasů nezlepšuje, jakými prostředky můžeme „hřívu“ dítěte posílit?

V našem salonu nabízíme malým slečnám i jejich maminkám speciální „wellness“ kúru pro vlasy. K získání opticky většího objemu, lesku a lepší poddajnosti vlasů pomáhá použití tzv. horkých nůžek, jejichž teplotu nastaví kadeřník podle kvality vlasů. Důsledkem zahřátí nůžek se při stříhání zataví konečky vlasů, jež se dále netřepí, neztrácí proteiny a dochází k jejich přirozené regeneraci. Tato metoda je vhodná pro všechny druhy vlasů a střihů, protože zatímco jemné vlasy opticky zhoustnou, roztřepené se uzdraví a stanou se odolnějšími. Vlasy zároveň získají lesk, přestanou se lámat a snadněji se budou upravovat.

V čem se liší péče o dětské vlasy od těch dospělých?
Foto: Kidcut Kometka

Foto: Kidcut Kometka

Kvalitní dětské šampony obsahují vitamíny a minerály, které se lépe vstřebávají a vlasy nezatěžují. Obecně se doporučuje vybírat takové přípravky, které neobsahují parabeny, i když stále nebylo dokázáno, že by byly škodlivé. Každopádně je lepší používat přípravky, jež jsou na mytí dětských vlásků určené.

Také se říká, že pokud dítěti necháme ostříhat kadeře, může se stát, že nové kudrliny už nenarostou a vlasy se zcela narovnají…

Většinou to tak bývá. Zhruba třetina novorozeňat se rodí bez vlásků, ale během prvního roku jim dorostou. Kudrnatost vlasů je dědičná – pokud dítě zdědí kudrny po rodičích, vlnité vlasy mu už zůstanou.

Foto: Kidcut Kometka

Foto: Kidcut Kometka

Když děťátku z hlavy zmizí roztomilé chmýří a nahradí ho jemné vlásky, mnozí rodiče začínají uvažovat o první návštěvě profesionálního kadeřníka. Jak mohou své ratolesti na takovou událost připravit?

Dítě můžete připravit tak, že ho vezmete s sebou, když se vydáte na vlastní návštěvu kadeřníka, aby na vlastní oči vidělo, že se mu tam nic zlého nestane. Popřípadě se můžete před samotným stříháním přijít do kadeřnictví nejprve jen podívat, aby se váš potomek seznámil s novým prostředím. Hlavně děti návštěvou kadeřníka nestrašte! Bohužel jsme se setkali i s tím, že někteří rodiče dětem kadeřníkem vyhrožovali a používali ho jako něco, čeho by se měly bát. Potom můžeme dělat, co chceme, ale dítě je stále k neutišení a při každé návštěvě brečí.

Foto: Kidcut Kometka

Foto: Kidcut Kometka

Návštěva kadeřnického salónu může být pro děti traumatická, ať už kvůli neznámému hluku, pocitu ohrožení, nebo kvůli cizímu prostředí. Proto se často setkáváme s doporučením, že bychom měli raději vyhledat specializované dětské kadeřnictví, které je malým návštěvníkům uzpůsobené. V čem se liší od toho klasického?

Kadeřnictví specializující se na děti bere v potaz jejich potřeby a usiluje o to, aby jim tuto událost co nejvíce zpříjemnilo. V našem salonu se při stříhání snažíme děti zabavit a upoutat jejich pozornost. Malí uličníci sedí v autíčku nebo motorce, a zatímco se snažíme zkrotit jejich vlásky, sledují pohádky nebo v případě starších dětí hrají hry na PlayStationu, což je na české poměry nadstandardní vybavení…

Paní Janě Brabencové děkujeme a přejeme spoustu úspěchů a spokojených zákazníků.

Eva Korytářová                                                 

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář