KZ_logo1

Mýty spojené s líčením

16.1.2015

Každá z nás zažívá podobná rána. Budík zazvoní, vy rozlepíte oči, a jen co se podíváte do zrcadla, vaší první myšlenkou je: „Proč právě já?!“ Některé máme problém s akné, jiné s kruhy pod očima, vráskami nebo se jednoduše necítíme krásné. To vše je ale naší součástí, kterou se mnohým z nás, právě díky make-upu, daří víceméně skrýt. Ať už máme jakékoli dermatologické problémy, jedno nás spojuje, a to make-up a líčení. Dalo by se říci, že se staly naší „závislostí“.

Existují jenom dva typy žen, které tyto „zázraky“ nepoužívají. Prvním typem jsou ženy, které jsou krásné „od přírody“ a líčení nepotřebují, a pak jsou ženy, které líčení z různých důvodů odmítají a dávají přednost přirozenosti. Ať už jste s líčením v jakémkoli stadiu „závislosti“, v této oblasti existuje mnoho mýtů, které teď odhalíme.

Mýtus č. 1: Báze pod make-up a hydratační krémy fungují stejně

Báze pod make-up je dobrým pomocníkem pro vytvoření hladkého základu a delší životnost make-upu. Také vám pomůže v boji proti malým vráskám, pórům a zároveň zabraňuje tomu, aby pokožka byla mastná. Nepomůže však v případě, že máte problém se suchou pokožkou. Tato role patří výhradně hydratačnímu krému, který, jak již z názvu vyplývá, pokožku hydratuje.

Mýtus č. 2: Červenou rtěnku si nemůže dovolit každá

Mýtus! Takže žádné výmluvy typu: „Ke mně se červená rtěnka nehodí.“ Stačí jenom sebrat kuráž. S červenou rtěnkou se ženy cítí sexy a sebevědomě. Dejte si však pozor při výběru vhodného odstínu, protože není červená jako červená. Můžete si vybrat ze široké škály odstínů, kde určitě najdete ten svůj. Případně vám s výběrem pomůže vizážistka.

Mýtus č. 3: Vybírejte odstín základu dle vašeho krku, čela, líce nebo ruky

Vybrat si správný odstín make-upu může být běh na dlouhou trať. Najít správný odstín je ovšem to nejdůležitější. Vybereme-li si odstín tmavší, můžeme vypadat opáleně, ale barva obličeje bude oproti tělu příliš tmavá, a z toho důvodu také nepřirozená. Příliš světlý make-up zase vypadá bledě a nezdravě. Přiložíte-li si ruku ke tváři a podíváte se do zrcadla, zjistíte, že je o něco tmavší než tvář. Přestože mnoho žen zkouší barvu make-upu na ruce, tato volba je nevhodná. Ideálním místem je čelist. Důležitým faktorem je také světlo, které může barvu zkreslit. Odstín make-upu tedy vybírejte při denním světle.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Mýtus č. 4: Díky balzámu na zvětšení objemu rtů budou vaše rty doopravdy větší

Zvětšení rtů po použití balzámu je způsobeno dráždivým efektem, který vyvolává skořice, feferonky, mentol a kofein, ze kterých se balzámy vyrábí. Rty se po aplikaci balzámu sice mohou mírně zvětšit, ale pouze na krátkou dobu. Plnějších rtů lze dosáhnout také s kyselinou hylauronovou, ale nejedná se o zrovna příjemnou variantu. Vhodnější a dostupnější je rtěnka, která může rty zvětšit opticky. Důležitý je však dobře zvolený odstín rtěnky, protože zatímco výraznější a sytější barvy rty napohled zvětšují, tmavé odstíny je naopak zmenšují.

Mýtus č. 5: Oční stíny: tón v tónu – nikdy!

Koluje mýtus, že barva očních stínů by neměla korespondovat s barvou vašich očí. Stejná barva očních stínů a očí se však mohou dobře doplňovat. Kontrastní barvy očních stínů zase naopak zvýrazní vaše oči. Je to na vás. Vyzkoušejte, co vám nejvíce vyhovuje! Nemusíte se ale bát, že spojení hnědých stínů a hnědých očí se rovná módnímu faux pas.

Mýtus č. 6: Korektor musí být vždy světlejší než podklad

Další mýtus, který vám při líčení může uškodit. Při volbě světlejšího odstínu korektoru vyniknou vaše nedostatky, jakými jsou třeba kruhy pod očima. Při výběru korektoru i make-upu je nejlepším řešením vsadit na odstín vaší pokožky.

Mýtus č. 7: Make-up způsobuje pupínky

Nedá se říct, že by za tvorbu pupínků automaticky mohl make-up. Akné může být způsobeno i špatnou hygienou, používáním prošlé či nekvalitní kosmetiky, nedůkladným odlíčením nebo používáním špinavých štětců. Je tedy důležité, abyste dbaly na výběr výrobků a péči o pomůcky, kterými se krášlíte. Tuto oblast byste rozhodně neměla zanedbávat, v extrémním případě byste si totiž mohla přivodit i infekci.

Líčení je už od svých počátků spojeno ještě s mnoha dalšími mýty, doufáme ale, že alespoň těch pár základních se nám podařilo vyvrátit.

Martina Lešková

pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…
rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
601

Soutěž o masážní přístroj na obličej

Hledáte účinný způsob, jak bojovat proti vráskám? Vaší odpovědí…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…

Související příspěvky

Zanechte komentář