KZ_logo1

Naučte se svobodné lásce

25.10.2017

Láska by měla být něco, co váš život obohatí, neměla by vás svazovat, přinášet starosti a už vůbec by vám neměla způsobovat bolest. Zkuste se zamyslet nad tím, jak lásku vnímáte vy a jestli není lepší najít cestu ke svobodné lásce a být šťastnější a spokojenější.

Co je to svobodná láska

Rozhodně si svobodnou lásku nepleťte s volným vztahem, kdy si každý z partnerů může užívat i s dalšími partnery anebo si je dokonce vodit domů nebo společně na rande. Volný vztah je kapitola sama o sobě. Svobodná láska je však vnitřní pocit, jakési naplnění, které nás vede ke spokojenosti a k pocitu lásky, který je oproštěn od žárlení, nedůvěru nebo strachu, že lásku ztratíme.

Jak vnímáte protějšek

Ve svém protějšku často zrcadlíme sebe. Většina z nás druhé soudí podle svého chování, podle svých naučených vzorů a vlastních principů. A to není tak úplně dobře. Na světě neexistují dva lidé, kteří by byli stejní, protože neprošli stejnou cestou, nemají totožné prožitky a vnímání světa. Právě to by na vztahu mělo být to lákavé a obohacující. To, že poznáváte někoho jiného a můžete se od něj učit a prožívat lásku se vším všudy.

Jaká je svobodná láska

Láska by neměla svazovat, pořád byste měli být sami sebou, i když druhého opravdu milujete. Svobodná láska nepochybuje, nekontroluje partnerovi mobil ani sociální sítě, nežárlí a nepotřebuje stejnou měrou dostávat zpět. Milujete proto, že chcete a že to tak cítíte, svou lásku si nepodmiňujete a nekladete jí podmínky.

Jak toho docílit

V první řadě byste se měli naučit milovat sami sebe. I když to může znít jako ohrané klišé, je v tom velká pravda. Ke svobodné lásce je opravdu zapotřebí mít zdravé a dostatečné sebevědomí, být si vědom svých kvalit a mít k sobě úctu. Poté můžete to samé cítit k druhým. Nemilujte tak, abyste byli na druhém závislí a museli na něm viset a být s ním denně 24 hodin. Učte se milovat tak, že vás těší společné chvíle, ty si naplno užíváte a neřešíte žádný pocit viny, výčitky ani se nemusíte měnit, abyste si druhého udrželi. Jste přece oba svobodné bytosti, které se rozhodly daný čas strávit spolu, užít si jej, jak nejvíc to jde, a žít pouze s pocitem nepodmíněné lásky.

Co je to milovat

Pokud se ptáte, co je to láska nebo co to znamená milovat toho druhého, nikdy nedostanete přesnou a jednoznačnou odpověď. Láska je dávat druhému svůj čas, dávat mu energii, cit, myšlenky, slova a také kousek sebe. Nikdy však nemůžete dát všechno, dejte to, co cítíte a co druhému potřebujete dát. Nepřemýšlejte nad tím, co dostanete zpět a nemilujte partnera proto, že se to tak má, on to od vás očekává nebo si to žádá společnost a okolí. Milujte ze sebe, ze své podstaty a vnímejte to, co cítíte.

Láska nebolí

Mnozí namítnou, že láska bolí, ale většinou bolí jen toho, kdo dává a stejné si přeje dostávat zpět, bolí nás naše nenaplněná očekávání a to, že ten druhý není přesně podle našich představ. Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, že kdyby se proti vám postavil váš naprostý ideál nebo vaše kopie, velmi brzy by vás to přestalo bavit? Na druhých nás přitahuje právě jejich určitá tajemnost, rozdílnost a nové vjemy, se kterými se učíme pracovat. Láska nebolí, láska je něco, co vám dá křídla a pocit, že umíte létat. Dejte druhým svobodu a uvidíte, že oni od vás nebudou chtít odejít. Dejte svobodu sobě a zhluboka se nadechněte. Cožpak není svobodná láska právě to, čemu by se měl každý z nás naučit, a právě tak dojít až k poznání a naplnění, po kterém každý z nás touží?

Co pro vás znamená svobodná láska?

Michaela Michalíková

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář