KZ_logo1

Nechci být jen žena v domácnosti

30.10.2019

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce po vás, abyste zůstali doma a starali se o domácnost? Taková představa domácí pohody vypadá na první pohled lákavě, jak je to ale ve skutečnosti, když jste zavření mezi čtyřmi stěnami a cítíte se jako uvěznění ve zlaté kleci?

Vyšší příjmy versus žádné příjmy

V některých případech se stane, že partner musí vydělávat pro celou rodinu. V pořádku to je, když jste na mateřské a staráte se o potomka. Pochopitelné to je, když jste delší dobu v pracovní neschopnosti a léčíte se z nemoci, případně hledáte práci. Jak je to ale v případě, když nemáte žádné příjmy a máte být „jen“ žena v domácnosti? Věřte, že i v současné době byste nemuseli nijak zdlouhavě hledat, abyste takových žen v domácnosti našli.

Problémy s penězi

V případě, že je žena v domácnosti a nemá žádný příjem, často musí o veškeré peníze říkat svému muži. Pokud se jedná o muže, který tuto situaci chtěl a vyžadoval mít ženu doma, která mu vytváří jistoty a příjemné zázemí, většinou není s penězi problémy. Z dlouhodobého hlediska však přichází problémy. Mezi nimi například to, že muži nechtějí své peníze rozdělovat, žena musí zdůvodnit veškeré své výdaje, proč jde opět s kamarádkou na kávu nebo proč si chce koupit zase novou halenku. A pak přicházejí hádky a otázka, kde je vlastně osobní svoboda ženy?

Pravidla na místě

Pokud si přejete být ženou v domácnosti nebo vás do této role tlačí muž, vždy si ujasněte, jak bude situace vypadat. Zajímejte se o to, zda budete mít část peněz od muže na domácnost, část peněz pro sebe, případně zda budete muset ukazovat každý výdaj a každý neočekávaný příjem. Najednou možná zjistíte, že to není tak jednoduché, jak jste si s partnerem představovali a že se v této roli ženy v domácnosti necítíte tak úplně dobře.

Co lidé potřebují?

Když se budete zajímat o psychologii lidí, tak zjistíte, že většina z nás potřebuje mít zajištěny základní potřeby, které najdete v nejnižším stupni Maslowovi pyramidy lidských potřeb. Sem patří strava, bydlení, fyziologické potřeby, potřeba sexu a další. Každý člověk se však pro svou spokojenost potřebuje dostat až na vrchol této pyramidy, kde jsou potřeby jako společenské ocenění, uznání a seberealizace.

Jak z toho ven?

Kromě depresí z toho, že jste zavření mezi čtyřmi stěnami se tak dostavuje pocit toho, že člověk není tak potřebný, jak by si přál. Mnoho žen v domácnosti si hledá alespoň brigádu, případně práci na doma. Ještě větší množství žen si začne brzy hledat způsob, jak si vydělat vlastní peníze a zbavit se předsudků okolí, které tvrdí, že žena v domácnosti je natolik líná, aby šla do práce.

Všechno má řešení

Pokud jste se vlastním rozhodnutím nebo rozhodnutím partnera dostaly do této situace, vždy zvažte její pro a proti. Klidně si napište, jak se vám tato situace líbí, co byste chtěly změnit, případně navrhněte rovnou řešení. Začněte si psát deník nápadů, pište blog, začněte fotit nebo se vraťte k plátnu a malujte. Najděte si něco, co vás bude bavit a co vás bude naplňovat. Nevzdávejte se svého života a jděte vždy tou cestou, kterou si vyberte.

Další nápady pro ženy v domácnosti

V některých případech se stane, že musíte zůstat doma s dětmi, s nemocnými rodiči, které máte v péči nebo si váš partner opravdu přeje, abyste zajistila chod domácnosti a on se vracel do útulného domu k chutné večeři. V takovém případě udělejte menší ústupek a buďte žena v domácnosti jen částečně. Připravte svému partnerovi, který vám dává možnost seberealizace tímto odlišným způsobem. Kromě vytváření útulného bydlení a vaření chutného jídla se tak ve volném čase věnujte například charitě, organizaci společenských akcí, dalšímu vzdělávání, případně si najděte vlastní koníček ve kterém budete šťastná.

Chtěli byste být žena v domácnosti nebo ne?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář