KZ_logo1

Nejčastější důvody k nevěře

9.12.2017

Většina z nás si představuje lásku jako z románu. Velká gesta, romantické a zároveň spontánní nápady, překvapení a neustálé napětí a pocit zamilovanosti jako na začátku. Postupem vztahu se však prvotní zamilovanost mění v hlubší cit a vážný vztah, který je však zatížen také povinnostem, a nikdy nic nezůstane úplně růžové. Nevěru pak vnímáme jako něco, co nabourá tento stereotyp a znovu nás nechá uvěřit, že zamilovanost, vášeň a napětí můžeme zažívat do nekonečna, ale s někým jiným. Nenechte se však zmýlit.

Zvýšení sebevědomí

Mezi časté důvody, proč se ve vztahu objevila nevěra, je nízké sebevědomí jednoho z partnerů. Pokud svého partnera neustále ponižujete, chováte se k němu jako ke svému majetku, věřte, že pro jinou ženu, která k němu bude vzhlížet a obdivovat jej, nebude moc těžké ho svést. To stejné platí i naopak. Pokud si bude váš partner stále stěžovat na to, jak se chováte a jak vypadáte, je možné, že najednou potkáte někoho, kdo vás bude chválit a budete se mu líbit taková, jaká jste, a dřív nebo později jeho svádění podlehnete.

Když zmizí láska

Láska může trvat věčně, ale často se mění. Ze zamilovanosti se stává vážný vztah, který už není tak dobrodružný, překvapivý a lákavý. Často můžete mít pocit, jako by se láska vytratila úplně. Možná jste se dokonce zamilovali do někoho jiného. To poznáte, když se na nějakou dobu od svého partnera odloučíte. Chybí vám, myslíte na něj a nedovedete bez něj být? Možná vaše láska ještě úplně nezmizela a stojí za to o ni zabojovat.

Neuspokojivý sex

Pokud se stane sex nudnou povinností, která vás už nevzrušuje, jen těžko se vám bude chtít zůstávat v takovém vztahu. Buď si najdete milence, se kterým budete zažívat vášeň i něhu, nebo se s daným partnerem rozejdete úplně. Velké množství párů se podvádí také kvůli tomu, že každý z nich potřebuje jiné množství sexuálních podnětů, chtějí zažívat odlišné erotické praktiky a zkoušet to, co ještě nezažili.

Pocit zmaru a stagnace

Někdy se může stát, že máte pocit beznaděje a ztrácíte smysl života. Do života vám může zasáhnout nepříjemná událost, nemoc nebo třeba ztráta zaměstnání. V takovém případě jste k nevěře náchylnější ještě víc. Nevěra se může zdát něčím novým, neprozkoumaným a můžete mít pocit, že potřebujete zažít něco, co vás ze stereotypu a stagnace nějakým způsobem vytrhne a probere. Opak je většinou pravdou.

Dlouhodobé odloučení

Nestabilní vztahy, které trpí dlouhodobým odloučením, buď nepřežijí vůbec, nebo je zatíží jednostranná či oboustranná nevěra. Je vcelku těžké žít bez svého protějšku, bez něžností, bez doteku a vidět se jen jednou za čas. Někdy může odloučení vztah posílit, ale oba partneři musí mít jasno v tom, že s druhým opravdu chtějí být.

Opilost, náhoda nebo jednorázovka

Velmi často nevěru způsobuje opilost. Alkohol vám rozváže nejen jazyk, ale také odbourá zábrany. Najednou se chcete smát, tančit a možná se budete divit, vedle koho se ráno probudíte v posteli. Nevěra může vzniknout také náhodou, když se potkáte s velmi přitažlivým protějškem a jiskra přeskočí na obou stranách. Více než 80 procentům lidí se do vztahu někdy vloudila nějaká ta „jednorázovka,“ kdy prostě ujeli, zklamali sami sebe i partnera a prostě neustáli danou situaci. Člověk je tvor omylný a taková nevěra se buď vůbec nemusí dostat na světlo světa, nebo se dá odpustit. Vždy však záleží na okolnostech.

Závislost

V neposlední řadě může být důvodem nevěry závislost na sexu, jinak také zvaná nymfomanie nebo satyriáza. Tato zvýšená potřeba sexu je sexuální odchylka, kdy není možné daného člověka uspokojit pouze jednou osobou. Lidé, kteří jsou na sexu opravdu závislí, si ani neuvědomují, že dělají něco špatně, a mnohdy jsou schopni o své „nevěře“ říct svému protějšku a ještě doufají, že budou pochopeni.

Napadá vás další důvod, proč by lidé mohli být nevěrní?

Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář